Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Kuvrd - nowy sposób na ochronę obiektywu i gubiące się dekielki

3

Autor: Maciej Luśtyk

18 Grudzień 2017
Artykuł na: 6-9 minut

Żonglowanie dekielkami to zmora fotografów, którzy w swojej pracy korzystają na zmianę z kilku obiektywów. Nowe podejście do tematu oferują twórcy systemu Kuvrd.

Jeśli często zmieniacie szkła, to wiecie jak łatwo jest zgubić zaślepki chroniące przednią soczewkę obiektywu. Po części dlatego, że wymieniając na szybko obiektyw, często odkładamy je na chwilę na bok, lub wkładamy do pierwszej lepszej kieszeni, ale także dlatego, że dekielki zwyczajnie zbyt łatwo od obiektywów się odczepiają, nierzadko nawet w samej torbie.

Z odwiecznym problemem fotografów chcą uporać się twórcy uniwersalnego systemu Kuvrd, który nie tylko ułatwi nam organizację pracy, ale także dodatkowo zabezpieczy szkła. Kuvrd to rozciągliwe, gumowe nakładki ochronne, które nałożymy na obiektywy dowolnego kalibru.

Ochrona przed kurzem, wodą i upadkami

Dzięki mocno przylegającej, gumowej konstrukcji, ochraniacze Kurvd zabezpieczą szkła przed woda, piaskiem i kurzem, ale także zapewnią dodatkową amortyzację w przypadku uderzenia bądź upuszczenia obiektywu. Co ważne, zamontujemy je zarówno na przód, jak i tył obiektywu, co w przypadku mniejszych szkieł pozwolić ma na ich całkowite zabezpieczenie. Dodatkowy plusem jest także to, że po zdjęciu można je zwinąć, dzięki czemu nie zajmują wiele miejsca.

Niestety Kuvrd ma też swoje minusy. Założenie gumowej zaślepki wymaga użycia dwóch rąk, a fotografowie słusznie wskazują, że gumowa konstrukcja może szybko uszkodzić materiałowe inserty naszych toreb i plecaków. Problemem może być także utrzymanie ochraniaczy w czystości - założenie na soczewkę gumowe osłony, na której znajdują się na przykład drobiny piasku, może być fatalne w skutkach.

Cena i dostępność

Mimo to Kuvrd wydaje się pomysłem ciekawych, który w niektórych sytuacjach może sprawdzić się bardzo dobrze. Minusem jest jednak niestety także cena, jaką przyjdzie nam za ten wynalazek zapłacić. Jeśli zdecydujemy się wesprzeć kampanię projektu w serwisie Kickstarter, za jeden dekielek zapłacimy około 15 dolarów. Trochę drogo, jak na kawałek gumy, a możemy się spodziewać, że w standardowej sieci sprzedaży będzie jeszcze drożej. 

Chętnych na zakup jednak nie brakuje - zebrana kwota (niemal 70 tys. dolarów) już ponad 20-krotnie przebiła cel postawiony sobie przez twórców. Nie powinno być więc problemów z wprowadzeniem finalnego akcesorium do sprzedaży. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nastąpi to w marcu 2018 roku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie kampanii produktu w serwisie Kickstarter oraz pod adresem kuvrdcamera.com.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0
Świetna promocja na gimbale Gudsen Moza - nawet 400 zł taniej
Świetna promocja na gimbale Gudsen Moza - nawet 400 zł taniej
Gimbale Moza to atrakcyjna i niedroga alternatywa dla modeli DJI, Zhiyun czy FeiyuTech. Do końca roku kupicie je w rekordowo niskich cenach.
32
0
Powiązane artykuły