Marumi FS Plus - nowa, bardziej odporna linia filtrów

Autor: Redakcja Fotopolis

30 Październik 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Na polskim rynku debiutuje nowe filtry z serii Marumi FS Plus. Nowa linia charakteryzuje się o połowę grubszym szkłem i dodatkowymi powłokami hydro- i oleofobowymi, które gwarantują lepszą ochronę i wygodę korzystania z filtrów.

Informacja prasowa:

Nowa linia o nazwie FS Plus jest następcą niezwykle popularnych na Polskim rynku filtrów podstawowej linii Marumi FIT + SLIM. Jednakże FS Plus charakteryzuje się znacząco wzbogaconą specyfikacją względem swych poprzedników przy jednoczesnym zachowaniu ich bardzo przystępnej ceny.

Grubsze szkło dla jeszcze pewniejszej ochrony

Filtry Marumi linii FS Plus to nowy standard podstawowej ochrony przedniej soczewki obiektywu. Jego konstrukcję charakteryzuje szkło, które jest aż 50% grubsze od stosowanego u poprzedników (popularnej serii Marumi MC FIT + SLIM). Dzięki temu przednia soczewka obiektywu jest teraz jeszcze skuteczniej chroniona przed zarysowaniem czy stłuczeniem na skutek przypadkowego uderzenia.

Wysoka jakość obrazu dzięki powłokom antyrefleksyjnym

Mimo, iż filtry Marumi UV linii FS Plus posiadają aż 50% grubsze szkło od stosowanego u swych poprzedników, zachowują przy tym ten sam poziom bezkompromisowo wysokiej transmisji światła i wierny balans kolorów (co MC FIT + SLIM UV i LP). Zapewnia to konstrukcja o wielu powłokach antyrefleksyjnych, które minimalizują niepożądane aberracje. Poza walorami ochronnymi, filtry UV efektywnie odcinają także promienie ultrafioletowe, aby odtworzyć wyraźny obraz odległych widoków.

Powłoki hydrofobowa i przeciwtłuszczowa dla większego komfortu użytkowania

Poza powłokami antyrefleksyjnymi filtry Marumi FS Plus posiadają powłokę hydrofobową, która sprawia, ze woda nagromadzona na ich powierzchni nie tworzy plam, lecz łatwe do usunięcia krople oraz odporną na odciski palców powłokę przeciw-tłuszczową. Dzięki temu filtry nowej linii FS Plus zapewniają lepszą od swych poprzedników ochronę przedniej soczewki obiektywu będąc przy tym niezwykle łatwe do utrzymania w nienagannej czystości w czasie ich użytkowania.

Cienka oprawka dla szerokokątnych obiektywów

Filtry serii FS Plus UV oprawione są w cienką ramkę typu slim (lub inaczej „wide”), co zabezpiecza przed niekorzystnym efektem winietowania na jaki narażony może być obraz przy stosowaniu konwencjonalnych filtrów z obiektywami ultra-szerokokątnymi.

Nowe filtry Marumi FS Plus to znacząco wzbogacona specyfikacja względem swych popularnych poprzedników przy zachowaniu ich bardzo przystępnej ceny.

Gdzie kupić?

O ich dostępność pytaj w najważniejszych fotograficznych sklepach w Polsce: https://marumi.pl/Gdzie-kupic-ccms-pol-71.html

Marumi | Made in Japan | since 1952 - informacja o producencie

Marumi to producent z wieloletnią tradycją i doświadczeniem w kategorii filtrów fotograficznych i filmowych, którego kluczowe produkty (w tym nowa linia FS Plus) powstają w japońskim Nagano - zagłębiu przemysłu wysokich technologii. To tam inżynierowie od przeszło 70 lat dbają, aby każdy pojedynczy produkt ich marki był zawsze tej samej, nieskazitelnie wysokiej jakości. By z powodzeniem spełniał swoją powinność w procesie tworzenia obrazu na każdym poziomie jego realizatora.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
7
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)