Marumi FS Plus - nowa, bardziej odporna linia filtrów

Autor: Redakcja Fotopolis

30 Październik 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Na polskim rynku debiutuje nowe filtry z serii Marumi FS Plus. Nowa linia charakteryzuje się o połowę grubszym szkłem i dodatkowymi powłokami hydro- i oleofobowymi, które gwarantują lepszą ochronę i wygodę korzystania z filtrów.

Informacja prasowa:

Nowa linia o nazwie FS Plus jest następcą niezwykle popularnych na Polskim rynku filtrów podstawowej linii Marumi FIT + SLIM. Jednakże FS Plus charakteryzuje się znacząco wzbogaconą specyfikacją względem swych poprzedników przy jednoczesnym zachowaniu ich bardzo przystępnej ceny.

Grubsze szkło dla jeszcze pewniejszej ochrony

Filtry Marumi linii FS Plus to nowy standard podstawowej ochrony przedniej soczewki obiektywu. Jego konstrukcję charakteryzuje szkło, które jest aż 50% grubsze od stosowanego u poprzedników (popularnej serii Marumi MC FIT + SLIM). Dzięki temu przednia soczewka obiektywu jest teraz jeszcze skuteczniej chroniona przed zarysowaniem czy stłuczeniem na skutek przypadkowego uderzenia.

Wysoka jakość obrazu dzięki powłokom antyrefleksyjnym

Mimo, iż filtry Marumi UV linii FS Plus posiadają aż 50% grubsze szkło od stosowanego u swych poprzedników, zachowują przy tym ten sam poziom bezkompromisowo wysokiej transmisji światła i wierny balans kolorów (co MC FIT + SLIM UV i LP). Zapewnia to konstrukcja o wielu powłokach antyrefleksyjnych, które minimalizują niepożądane aberracje. Poza walorami ochronnymi, filtry UV efektywnie odcinają także promienie ultrafioletowe, aby odtworzyć wyraźny obraz odległych widoków.

Powłoki hydrofobowa i przeciwtłuszczowa dla większego komfortu użytkowania

Poza powłokami antyrefleksyjnymi filtry Marumi FS Plus posiadają powłokę hydrofobową, która sprawia, ze woda nagromadzona na ich powierzchni nie tworzy plam, lecz łatwe do usunięcia krople oraz odporną na odciski palców powłokę przeciw-tłuszczową. Dzięki temu filtry nowej linii FS Plus zapewniają lepszą od swych poprzedników ochronę przedniej soczewki obiektywu będąc przy tym niezwykle łatwe do utrzymania w nienagannej czystości w czasie ich użytkowania.

Cienka oprawka dla szerokokątnych obiektywów

Filtry serii FS Plus UV oprawione są w cienką ramkę typu slim (lub inaczej „wide”), co zabezpiecza przed niekorzystnym efektem winietowania na jaki narażony może być obraz przy stosowaniu konwencjonalnych filtrów z obiektywami ultra-szerokokątnymi.

Nowe filtry Marumi FS Plus to znacząco wzbogacona specyfikacja względem swych popularnych poprzedników przy zachowaniu ich bardzo przystępnej ceny.

Gdzie kupić?

O ich dostępność pytaj w najważniejszych fotograficznych sklepach w Polsce: https://marumi.pl/Gdzie-kupic-ccms-pol-71.html

Marumi | Made in Japan | since 1952 - informacja o producencie

Marumi to producent z wieloletnią tradycją i doświadczeniem w kategorii filtrów fotograficznych i filmowych, którego kluczowe produkty (w tym nowa linia FS Plus) powstają w japońskim Nagano - zagłębiu przemysłu wysokich technologii. To tam inżynierowie od przeszło 70 lat dbają, aby każdy pojedynczy produkt ich marki był zawsze tej samej, nieskazitelnie wysokiej jakości. By z powodzeniem spełniał swoją powinność w procesie tworzenia obrazu na każdym poziomie jego realizatora.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Film Ferrania P33 - nowy czarno-biały film na bazie powojennej formuły
Film Ferrania P33 - nowy czarno-biały film na bazie powojennej formuły
Film Ferrania przywraca na rynek kolejny klasyczny materiał światłoczuły. Tym razem to film P33 - unowocześniony negatyw bazujący na formule z I połowy XX wieku.
1
Dzień otwarty z marką Quadralite w sklepie Fotoforma
Dzień otwarty z marką Quadralite w sklepie Fotoforma
Next77, wyłączny dystrybutor marki Quadralite zaprasza do wzięcia udziału w wydarzeniu, które odbędzie się w Warszawie 29 lutego w sklepie Fotoforma!
6
Na rynek wchodzą saszetki na ramię Wandrd X1
Na rynek wchodzą saszetki na ramię Wandrd X1
Seria "crossbody" od producenta toreb i plecaków dla fotografów to nowoczesne rozwiązanie dla tych, którzy szukają mobilnego centrum organizacji rzeczy osobistych. Saszetki Wandrd X1 to...
12
Powiązane artykuły