Firma Breakthrough Photography twierdzi, że stworzyła najlepszy filtr polaryzacyjny na świecie

0
Maciej Luśtyk
4 Listopad 2015
Artykuł na: 4-5 minut
X3 Circular Polarizer to według producenta najostrzejszy i najbardziej neutralny kolorystycznie polaryzacyjny filtr kołowy na rynku. Zdają się to potwierdzać świetne wyniki kampanii produktu w serwisie Kickstarter. Czym nowy filtr wybija się ponad konkurencję?
Breakthrough Photography dało się poznać jako producent wysokiej jakości wytrzymałych filtrów szarych. Teraz firma zaprezentowała nowy filtr polaryzacyjny kołowy X3 Circular Polarizer, który oferować ma wyniki nieosiągalne dla produktów konkurencji. Wszystko to za sprawą nowo opracowanej błony polaryzującej CrystalVision, świetnie radzącej sobie z zakresem podczerwieni, która oferować ma niespotykaną dotąd neutralność kolorystyczną. Z kolei za ponadprzeciętną ostrość i kontrast obrazu zadba niemieckie szkło optyczne SCHOTT B270, pokryte 16 warstwami antyrefleksyjnymi. Trzeba przyznać, że zdjęcia przykładowe zaprezentowane przez producenta prezentują się imponująco.
Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Oprócz świetnych wyników, warto wspomnieć o mosiężnym pierścieniu, umożliwiającym wygodniejsze sterowanie filtrem niż w przypadku plastikowych konstrukcji innych producentów oraz o powłokach hydro- i oleofobowych odpychających cząstki wody i tłuszczu. Co więcej produkt objęty jest 25-letnią gwarancją.Filtry X3 oferowane są w wersjach o średnicy od 39 do 105 mm w cenach 129-199 dolarów. Jeszcze przez 15 dni możecie zakupić je w cenach promocyjnych, za pośrednictwem serwisu Kickstarter. Więcej informacji o nowych filtrach znajdziecie na stronie Breakthrough Photography.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Trekker AW II specjalnie przygotowana seria plecaków Lowepro dla profesjonalnych fotografów, którzy wymagają dobrej organizacji i ochrony sprzętu, niezależnie czy...
2
0
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich możliwościach
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich...
Do tematu zewnętrznych smartfonowych fleszów podchodzono już kilkukrotnie. Wygląda jednak na to, że Profoto zrobiło to jak na razie najlepiej.
2
0
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Moduły Monogram mają oferować jeszcze większą wygodę i funkcjonalność podczas pracy w programach graficznych. Czy to dobry wybór dla fotografa?
3
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)