Firma Breakthrough Photography twierdzi, że stworzyła najlepszy filtr polaryzacyjny na świecie

Autor: Maciej Luśtyk

4 Listopad 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
X3 Circular Polarizer to według producenta najostrzejszy i najbardziej neutralny kolorystycznie polaryzacyjny filtr kołowy na rynku. Zdają się to potwierdzać świetne wyniki kampanii produktu w serwisie Kickstarter. Czym nowy filtr wybija się ponad konkurencję?

Breakthrough Photography dało się poznać jako producent wysokiej jakości wytrzymałych filtrów szarych. Teraz firma zaprezentowała nowy filtr polaryzacyjny kołowy X3 Circular Polarizer, który oferować ma wyniki nieosiągalne dla produktów konkurencji. Wszystko to za sprawą nowo opracowanej błony polaryzującej CrystalVision, świetnie radzącej sobie z zakresem podczerwieni, która oferować ma niespotykaną dotąd neutralność kolorystyczną. Z kolei za ponadprzeciętną ostrość i kontrast obrazu zadba niemieckie szkło optyczne SCHOTT B270, pokryte 16 warstwami antyrefleksyjnymi. Trzeba przyznać, że zdjęcia przykładowe zaprezentowane przez producenta prezentują się imponująco.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Oprócz świetnych wyników, warto wspomnieć o mosiężnym pierścieniu, umożliwiającym wygodniejsze sterowanie filtrem niż w przypadku plastikowych konstrukcji innych producentów oraz o powłokach hydro- i oleofobowych odpychających cząstki wody i tłuszczu. Co więcej produkt objęty jest 25-letnią gwarancją.

Filtry X3 oferowane są w wersjach o średnicy od 39 do 105 mm w cenach 129-199 dolarów. Jeszcze przez 15 dni możecie zakupić je w cenach promocyjnych, za pośrednictwem serwisu Kickstarter. Więcej informacji o nowych filtrach znajdziecie na stronie Breakthrough Photography.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Zhiyun Molus G300 - niewiarygodnie kompaktowy LED o mocy 300 W
Zhiyun Molus G300 - niewiarygodnie kompaktowy LED o mocy 300 W
Zhiyun robi to kolejny raz. Po modelach X100 i X60 przyszedł czas na światło większego kalibru (choć tylko w przenośni). Lampa Molus G300 oferuje diodę o mocy 300W, będąc jednocześnie...
5
Godox Knowled M600R - głowica LED RGBW dla profesjonalistów
Godox Knowled M600R - głowica LED RGBW dla profesjonalistów
Godox M600R to pierwsza kolorowa lampa RGBW w profesjonalnej serii Knowled. Jej główne zalety to duża moc, bardzo szeroki zakres temperatur barwowych i wszechstronność pracy.
6
4 TB pojemności lub 650 MB/s w zapisie - SanDisk prezentuje nowe karty SD
4 TB pojemności lub 650 MB/s w zapisie - SanDisk prezentuje nowe karty SD
Podczas tegorocznych targów NAB Western Digital zaprezentowało szereg nowych produktów z oferty SanDisk. To między innymi nowe superszybkie karty SD Express, nośniki o rekordowej...
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)