Hoya UX - nowa seria filtrów UV i polaryzacyjnych wchodzi na rynek

Autor: Redakcja Fotopolis

19 Kwiecień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Firma Hoya wprowadza do sprzedaży nową linię filtrów o nazwie UX. To budżetowa seria, w której znajdziemy kołowe modele UV oraz polaryzatory

Nowa seria filtrów nie będzie kolejną w ofercie producenta. Linia UX zastępuje podstawową serię HMC, wprowadzając istotne udoskonalenia, które przekładają się na większy komfort użytkowania oraz funkcjonalność. Nowe filtry Hoya UX są więc skierowane do początkujących i średnio zaawansowanych użytkowników, którzy oczekują świetnych rezultatów w przystępnej cenie.

Hoya UX - większe możliwości, ale nadal atrakcyjna cena

W serii UX znajdziemy modele UV oraz polaryzacyjne. Filtry są wykonane ze szkła optycznego wysokiej jakości przy zastosowaniu nowoczesnych technologii, dzięki czemu zapewniają kontrastowy obraz o dużej przejrzystości i wysokiej transmisji światła.

Wzbogacone zostały w stosunku do swoich poprzedników o powłokę hydrofobową przeciwdziałającą osadzaniu się zanieczyszczeń, np. kropel deszczu, odcisków palców oraz innych przypadkowych zabrudzeń spowodowanych przez substancje wodne i oleiste.

Powierzchnia filtrów została pokryta również zaawansowanymi powłokami antyrefleksyjnymi, które zapewniają odpowiedni kontrast, nie powodując przy tym niepożądanych flar oraz blików. Ponadto cienka ramka dba o to, aby nie występował efekt winietowania.

Filtry Hoya UX - ile kosztują?

Filtry UV oraz polaryzacyjne z serii UX dostępne są we wszystkich najpopularniejszych średnicach.

Sugerowane ceny detaliczne filtrów UV rozpoczynają się już od 42 zł dla średnicy 46 mm i kończą na 80 zł dla średnicy 82 mm, natomiast koszt zakupu filtra polaryzacyjnego waha się od 80 do 225 zł w zależności od wybranego rozmiaru.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Black Weekend z Godox Polska - do poniedziałku oświetlenie i akcesoria taniej do 30%
Black Weekend z Godox Polska - do poniedziałku oświetlenie i akcesoria taniej do 30%
Firma Next77, wyłączny dystrybutor marki Godox zaprasza do skorzystania z promocji Black Week 2022, która potrwa 28 listopada. W jej ramach akcesoria producenta kupimy...
4
Zhiyun Fiveray F100 i M40 - superkompaktowe i supermocne lampy LED. W tym segmencie trudno o konkurencję
Zhiyun Fiveray F100 i M40 - superkompaktowe i supermocne lampy LED. W tym segmencie trudno o...
Chińczycy kolejny raz zaskakują. Tym razem producent znany z gimbali zaprezentował nowe wygodne panele oświetleniowe F100 i M40, które łącza kompaktowe wymiary z...
7
FeiyuTech Scorp F1 mini - wydajny gimbal do smartfonów, kamer sportowych i aparatów bezlusterkowych
FeiyuTech Scorp F1 mini - wydajny gimbal do smartfonów, kamer sportowych i aparatów bezlusterkowych
FeiyuTech prezentuje Scorp F1 mini. To nowoczesny gimbal z dwoma uchwytami przeznaczony do pracy ze smartfonami, kamerami sportowymi, kompaktami i aparatami bezlusterkowymi o wadze do 1.2 kg.
8
Powiązane artykuły