Hoya UX - nowa seria filtrów UV i polaryzacyjnych wchodzi na rynek

Autor: Redakcja Fotopolis

19 Kwiecień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Firma Hoya wprowadza do sprzedaży nową linię filtrów o nazwie UX. To budżetowa seria, w której znajdziemy kołowe modele UV oraz polaryzatory

Nowa seria filtrów nie będzie kolejną w ofercie producenta. Linia UX zastępuje podstawową serię HMC, wprowadzając istotne udoskonalenia, które przekładają się na większy komfort użytkowania oraz funkcjonalność. Nowe filtry Hoya UX są więc skierowane do początkujących i średnio zaawansowanych użytkowników, którzy oczekują świetnych rezultatów w przystępnej cenie.

Hoya UX - większe możliwości, ale nadal atrakcyjna cena

W serii UX znajdziemy modele UV oraz polaryzacyjne. Filtry są wykonane ze szkła optycznego wysokiej jakości przy zastosowaniu nowoczesnych technologii, dzięki czemu zapewniają kontrastowy obraz o dużej przejrzystości i wysokiej transmisji światła.

Wzbogacone zostały w stosunku do swoich poprzedników o powłokę hydrofobową przeciwdziałającą osadzaniu się zanieczyszczeń, np. kropel deszczu, odcisków palców oraz innych przypadkowych zabrudzeń spowodowanych przez substancje wodne i oleiste.

Powierzchnia filtrów została pokryta również zaawansowanymi powłokami antyrefleksyjnymi, które zapewniają odpowiedni kontrast, nie powodując przy tym niepożądanych flar oraz blików. Ponadto cienka ramka dba o to, aby nie występował efekt winietowania.

Filtry Hoya UX - ile kosztują?

Filtry UV oraz polaryzacyjne z serii UX dostępne są we wszystkich najpopularniejszych średnicach.

Sugerowane ceny detaliczne filtrów UV rozpoczynają się już od 42 zł dla średnicy 46 mm i kończą na 80 zł dla średnicy 82 mm, natomiast koszt zakupu filtra polaryzacyjnego waha się od 80 do 225 zł w zależności od wybranego rozmiaru.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell RGB Kathi II - zaawansowany miecz świetlny LED w świetnej cenie
Newell RGB Kathi II - zaawansowany miecz świetlny LED w świetnej cenie
Newel prezentuje kolejną generację miecza LED. Główne nowości to płynna regulacja temperatury i koloru, więcej efektów specjalnych oraz mocniejsza bateria, która pozwoli na 70 minut...
6
Dzień matki z Quadralite - lampy LED o 20% taniej
Dzień matki z Quadralite - lampy LED o 20% taniej
Firma Next77, wyłączny dystrybutor marki Quadralite składa najlepsze życzenia wszystkim mamom. Z tej okazji oferuje specjalny rabat 20% na wybrane produkty LED.
4
Crane M3S i Weebill 3S - Zhiyun wprowadza na rynek dwa nowe gimbale
Crane M3S i Weebill 3S - Zhiyun wprowadza na rynek dwa nowe gimbale
Na rynek wchodzą nowe wersje jednych z najpopularniejszych gimbali marki Zhiyun. Crane M3S i Weebill 3S będą oferować m.in. jeszcze lepszą wydajność i poprawioną ergonomie.
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)