Hoya UX - nowa seria filtrów UV i polaryzacyjnych wchodzi na rynek

Autor: Redakcja Fotopolis

19 Kwiecień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Firma Hoya wprowadza do sprzedaży nową linię filtrów o nazwie UX. To budżetowa seria, w której znajdziemy kołowe modele UV oraz polaryzatory

Nowa seria filtrów nie będzie kolejną w ofercie producenta. Linia UX zastępuje podstawową serię HMC, wprowadzając istotne udoskonalenia, które przekładają się na większy komfort użytkowania oraz funkcjonalność. Nowe filtry Hoya UX są więc skierowane do początkujących i średnio zaawansowanych użytkowników, którzy oczekują świetnych rezultatów w przystępnej cenie.

Hoya UX - większe możliwości, ale nadal atrakcyjna cena

W serii UX znajdziemy modele UV oraz polaryzacyjne. Filtry są wykonane ze szkła optycznego wysokiej jakości przy zastosowaniu nowoczesnych technologii, dzięki czemu zapewniają kontrastowy obraz o dużej przejrzystości i wysokiej transmisji światła.

Wzbogacone zostały w stosunku do swoich poprzedników o powłokę hydrofobową przeciwdziałającą osadzaniu się zanieczyszczeń, np. kropel deszczu, odcisków palców oraz innych przypadkowych zabrudzeń spowodowanych przez substancje wodne i oleiste.

Powierzchnia filtrów została pokryta również zaawansowanymi powłokami antyrefleksyjnymi, które zapewniają odpowiedni kontrast, nie powodując przy tym niepożądanych flar oraz blików. Ponadto cienka ramka dba o to, aby nie występował efekt winietowania.

Filtry Hoya UX - ile kosztują?

Filtry UV oraz polaryzacyjne z serii UX dostępne są we wszystkich najpopularniejszych średnicach.

Sugerowane ceny detaliczne filtrów UV rozpoczynają się już od 42 zł dla średnicy 46 mm i kończą na 80 zł dla średnicy 82 mm, natomiast koszt zakupu filtra polaryzacyjnego waha się od 80 do 225 zł w zależności od wybranego rozmiaru.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij nagrody o wartości 10 tys. dolarów
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij...
Focus Nordic informuje o konkursie dla użytkowników dymiarek PMI. Na czas wydarzenia urządzenia SmokeNINJA i SmokeGENIE objęte zostały także specjalnymi promocjami.
5
Filtry Hoya ND 25% taniej do końca kwietnia
Filtry Hoya ND 25% taniej do końca kwietnia
Doskonała redukcja światła bez wpływu na kolory i ostrość - wysokiej jakości filtry Hoya ND dostępne w cenach niższych o 25% do końca kwietnia! 
4
Zhiyun Molus G300 - niewiarygodnie kompaktowy LED o mocy 300 W
Zhiyun Molus G300 - niewiarygodnie kompaktowy LED o mocy 300 W
Zhiyun robi to kolejny raz. Po modelach X100 i X60 przyszedł czas na światło większego kalibru (choć tylko w przenośni). Lampa Molus G300 oferuje diodę o mocy 300W, będąc jednocześnie...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)