Freewell - nowe filtry fotograficzne na polskim rynku

Autor: Redakcja Fotopolis

14 Maj 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Photo4B wprowadziło na polski rynek nowe filtry marki Freewell. W ofercie znajdziemy m.in. filtry szare regulowane, filtry mocowane magnetycznie, polaryzacyjne, UV i dyfuzyjne.

Informacja prasowa

Frewell to producent wysokiej jakości filtrów i akcesoriów do dronów, kamer sportowych, a od niedawna także filtrów fotograficznych do obiektywów - zarówno klasycznych, nakręcanych, jak i mocowanych magnetycznie, które coraz częściej pojawiają się w ofertach innych producentów.

Nakręcane filtry szare regulowane

Filtry Variable ND Freewell dostępne są w dwóch zakresach przyciemnienia 2-5 stop i 6-9 stop a dodatkowo w wariantach z efektem dyfuzji – VND x Mist, które ostatnio są hitem wśród filmujących. Filtry są wykonane ze szkła optycznego, posiadają powłoki odporne na wodę, tłuste plamy i zarysowania, co bardzo ułatwia ich czyszczenie. Mają także tzw. „hard stopy” czyli ograniczenia przed zbyt mocnym przekręceniem co ułatwia operowanie nimi i zapobiega polaryzacji krzyżowej co skutkuje efektem „X” czy zwiększonym zafarbem i winietowaniem. Ciekawym dodatkiem jest dołączony do każdego filtra VND magnetyczny, solidny dekielek, który mocno i pewnie się trzyma bez obaw, że przypadkowo się zsunie.

Filtry mocowane magnetycznie

Coraz więcej producentów rozszerza swoją ofertę o filtry magnetyczne, które są po prostu szybsze i wygodniejsze w operowaniu, jednak wymagają dodatkowego magnetycznego adaptera. W przypadku filtrów Freewell oprócz zwykłych adapterów innowacyjną opcją jest magnetyczny nakręcany filtr UV, który chroni przednią soczewkę obiektywu i zarazem pełni rolą adaptera. Wprawdzie to dodatkowy element szklany, ale producent zapewnia, że filtr w żaden sposób nie wpływa na jakość obrazu. Freewell posiada bardzo bogatą ofertę filtrów magnetycznych w wielu rozmiarach od 58 mm do 112 mm.

Oferta filtrów magnetycznych:

  • UV / ochronne
  • Polaryzacyjne
  • Szare: ND8, ND16, ND32, ND64, ND1000
  • Szare z polaryzacją: ND8/PL, ND16/PL, ND32/PL, ND64/PL, ND1000/PL
  • Połówkowe: GND8, GND16
  • Połówkowe z polaryzacją: GND8/PL, GND16/PL
  • Dyfuzyjne: Glow 1/4 oraz Glow 1/8

Filtry z serii magnetycznej podobnie jak wszystkie inne tego producenta są bardzo dobre optycznie, z ochronnymi powłokami i niskoprofilowane, co zmniejsza ryzyko winietowania oraz daje możliwość łączenia kilku filtrów jednocześnie.

W cenie filtra otrzymujemy: magnetyczny dekielek, adapter, twarde etui oraz dożywotnią gwarancję producenta.

Więcej informacji znajdziecie na stronie photo4b.pl.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony ECM-W3, ECM-W3S i ECM-S1 - nowe mikrofony bezprzewodowe do vlogów i streamów
Sony ECM-W3, ECM-W3S i ECM-S1 - nowe mikrofony bezprzewodowe do vlogów i streamów
Sony prezentuje nowe modele kompaktowych, bezprzewodowych mikrofonów dla twórców wideo. Nowe modele obiecują wysoką jakość, wygodę pracy i współpracują z cyfrową stopką aparatów...
7
Microsoft Surface Laptop Studio 2 - dwukrotnie bardziej wydajny od Macbooka Pro M2 Max?
Microsoft Surface Laptop Studio 2 - dwukrotnie bardziej wydajny od Macbooka Pro M2 Max?
Microsoft prezentuje swój najnowszy flagowy laptop. Wyposażony w najnowsze, bazujące na hybrydowej architekturze procesory Intela 13. generacji, grafikę Nvidia i do 64 GB pamięci RAM...
9
Nowości Sandisk Professional - dysk G-Drive Project, stacja G-Raid Mirror i karty CFexpress Pro-Cinema
Nowości Sandisk Professional - dysk G-Drive Project, stacja G-Raid Mirror i karty CFexpress...
Western Digital zaprezentowało nowości z oferty SanDisk i SanDisk Professional - dwa dyski biurkowe dla wymagających oraz karta pamięci dedykowana profesjonalnym produkcjom wideo.
4
Powiązane artykuły