Cascable 3.0 - nowa wersja aplikacji do zdalnego sterowania wprowadza geotagowanie i wsparcie dla modeli Fujiifilm oraz Panasonic

0
Maciej Luśtyk
9 Sierpień 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Aplikacje mobilne producentów w wielu wypadkach wciąż pozostawiają wiele do życzenia. Dlatego też powstała aplikacja Cascable, którą umożliwia wygodną, zdalną kontrolę nad ponad 100 różnymi aparatami. Nowa wersja wprowadza między innymi wsparcie dla modelu Panasonic i Fujifilm.

Cascable cieszy się uznaniem już od dłuższego czasu, będąc remedium na ciągle niedoskonałe aplikacje mobilne niektórych producentów. Aplikacja pozwana na pełne manualne sterowanie parametrami aparatów i kontrolę autofokusa, umożliwia podgląd i przesyłanie zdjęć, wspiera pliki RAW, oferuje tryb interwału (zdjęcia poklatkowe), kalkulator ekspozycji do pracy z filtrami ND oraz wsparcie dla smartwatchów. Jest przy tym wygodna w obsłudze.

Co nowego?

Do tej pory jednak nie wspierała ona aparatów Fujifilm i Panasonic. Zmienia się to wraz z wersją 3.0, która wprowadza prawie 50 profili aparatów tych producentów, a także oferuje możliwość geotagowania zdjęć, w przypadku gdy kontrolowane aparaty nie posiadają wbudowanego modułu GPS.

Oprócz tego, w nowej wersji pojawia się możliwość wyświetlenia zebry, łatwiejsza nawigacja po zdjęciach oraz możliwość powiększenia podglądu, na przykład w celu dokładnego ustawienia ostrości. Zwiększono także możliwości wbudowanego modułu do szybkiej edycji zdjęć.

Wygoda kosztuje

Dla wielu minusem będzie jednak zapewne fakt, że aplikacja dostępna jest ona wyłącznie na urządzenia z system iOS. Nie wszystkie funkcje programu są też darmowe - choć aplikację możemy pobrać nieodpłatnie, aby cieszyć się jej pełnymi możliwościami będziemy musieli zapłacić 25 dolarów. Biorąc jednak pod uwagę wygodę i możliwości aplikacji, wiele osób będzie na pewno skłonnych tyle zapłacić. Zwłaszcza jeśli w swoim arsenale mają aparaty różnych firm.

Aplikację można pobrać za pośrednictwem sklepu App Store.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem cascable.se.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
108 megapikseli, duża matryca i 5 obiektywów - Xiaomi chce zrewolucjonizować fotografię mobilną
108 megapikseli, duża matryca i 5 obiektywów - Xiaomi chce zrewolucjonizować fotografię mobilną
Smartfony chińskiej marki przez długi czas kusiły klientów raczej ceną niż dobrą jakością zdjęć, współpraca z Samsungiem i nowa, przełomowa matryca mają to zmienić. DxO Mark już dał się...
33
15
Google Pixel 4 - tak dobry, że używa go Annie Leibovitz
Google Pixel 4 - tak dobry, że używa go Annie Leibovitz
Wytarty frazes, mówiący o tym że najlepszy jest aparat, który mamy przy sobie, Google stara się przekuć w rzeczywistość, po raz kolejny przenosząc software'ową magię na nowy poziom.
0
3
iPhone 11 kontra średnioformatowy Fujifilm GFX 100. Czy potrafisz wskazać różnicę?
iPhone 11 kontra średnioformatowy Fujifilm GFX 100. Czy potrafisz wskazać różnicę?
Co robi lepsze zdjęcia? Najnowszy smartfon czy aparat za 50 tys. złotych? Odpowiedź wcale nie jest tak prosta, jak myślisz.
99
10
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)