Cascable 3.0 - nowa wersja aplikacji do zdalnego sterowania wprowadza geotagowanie i wsparcie dla modeli Fujiifilm oraz Panasonic

0
Maciej Luśtyk
9 Sierpień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Aplikacje mobilne producentów w wielu wypadkach wciąż pozostawiają wiele do życzenia. Dlatego też powstała aplikacja Cascable, którą umożliwia wygodną, zdalną kontrolę nad ponad 100 różnymi aparatami. Nowa wersja wprowadza między innymi wsparcie dla modelu Panasonic i Fujifilm.

Cascable cieszy się uznaniem już od dłuższego czasu, będąc remedium na ciągle niedoskonałe aplikacje mobilne niektórych producentów. Aplikacja pozwana na pełne manualne sterowanie parametrami aparatów i kontrolę autofokusa, umożliwia podgląd i przesyłanie zdjęć, wspiera pliki RAW, oferuje tryb interwału (zdjęcia poklatkowe), kalkulator ekspozycji do pracy z filtrami ND oraz wsparcie dla smartwatchów. Jest przy tym wygodna w obsłudze.

Co nowego?

Do tej pory jednak nie wspierała ona aparatów Fujifilm i Panasonic. Zmienia się to wraz z wersją 3.0, która wprowadza prawie 50 profili aparatów tych producentów, a także oferuje możliwość geotagowania zdjęć, w przypadku gdy kontrolowane aparaty nie posiadają wbudowanego modułu GPS.

Oprócz tego, w nowej wersji pojawia się możliwość wyświetlenia zebry, łatwiejsza nawigacja po zdjęciach oraz możliwość powiększenia podglądu, na przykład w celu dokładnego ustawienia ostrości. Zwiększono także możliwości wbudowanego modułu do szybkiej edycji zdjęć.

Wygoda kosztuje

Dla wielu minusem będzie jednak zapewne fakt, że aplikacja dostępna jest ona wyłącznie na urządzenia z system iOS. Nie wszystkie funkcje programu są też darmowe - choć aplikację możemy pobrać nieodpłatnie, aby cieszyć się jej pełnymi możliwościami będziemy musieli zapłacić 25 dolarów. Biorąc jednak pod uwagę wygodę i możliwości aplikacji, wiele osób będzie na pewno skłonnych tyle zapłacić. Zwłaszcza jeśli w swoim arsenale mają aparaty różnych firm.

Aplikację można pobrać za pośrednictwem sklepu App Store.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem cascable.se.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
DJI Osmo Mobile 3 - czy to najbardziej zaawansowany gimbal do smartfonów na rynku?
DJI Osmo Mobile 3 - czy to najbardziej zaawansowany gimbal do smartfonów na rynku?
Gimbale do smartfonów w ostatnich latach przeszły widoczną ewolucję z prostych gadżetów do konstrukcji, które nie ustępują znacznie konstrukcjom przeznaczonym do...
10
1
HarmonyOS - Huawei debiutuje ze swoim autorskim systemem operacyjnym
HarmonyOS - Huawei debiutuje ze swoim autorskim systemem operacyjnym
Huawei dopiął swego i zaprezentował HarmonyOS - system operacyjny, który w przyszłości ma być uniwersalnym oprogramowaniem dla wielu „inteligentnych urządzeń“. Jednak...
14
4
Wojna na megapiksele dopiero się zaczyna. Xiaomi i Samsung zapowiadają smartfon z aparatem o rozdzielczości 100 Mp
Wojna na megapiksele dopiero się zaczyna. Xiaomi i Samsung zapowiadają smartfon z aparatem o...
Co tam Sony A7R IV, co tam Fujifilm GFX100. Prawdziwa rewolucja wkrada się do świata fotografii tylnymi drzwiami. Już niebawem w nasze ręce trafią smartfony z...
26
3
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)