CamFi Pro Plus - bezprzewodowy tethering teraz także z najważniejszymi programami do edycji

Autor: Maciej Luśtyk

16 Styczeń 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Pokazany rok temu moduł CamFi Pro obiecywał najwygodniejszy bezprzewodowy tethering na rynku. Kwestią zaburzającą workflow była jednak konieczność eksportu przesłanych zdjęć do zewnętrznych aplikacji. Teraz nareszcie materiał możemy bezpośrednio przesyłać m.in do programów Lightroom i Capture One.

CamFi Pro Plus to już trzecia generacja kontrolera, który po podłączeniu do aparatu pozwala m.in na bezprzewodowy transfer zdjęć, zdalne sterowanie ustawieniami aparatu i oferuje rozbudowane funkcje zapisu zdjęć HDR oraz tych wykonywanych w technice stackingu ostrości. Jego główną zaletą jest przede wszystkim szybkość przesyłania zdjęć, która opiera się o komunikację bezprzewodową w standardzie 802.11 ac, w paśmie 5.8 GHz i pozwala osiągnąć transfery rzędu 10 MB/s (przesłanie standardowej wielkości pliku RAW nie powinno trwać dłużej niż 2-3 sekundy).

Do tej pory jednak urządzenie miało pewną wadę, która sprawiała, że bezprzewodowy workflow, nie był do końca tak wygodny, jak w przypadku przesyłania zdjęć “po kablu”. Tethering był bowiem realizowany za pośrednictwem dedykowanej aplikacji, a w celu dalszej obróbki trzeba było przerzucić materiał do wybranego programu. Wraz z najnowszą wersją, urządzenie pozbywa się tego problemu, a bezprzewodowy tethering pozwoli na bezpośrednie przesłanie fotografii do programów typu Lightroom, Capture One itp.

Samo urządzenie jest kompatybilne z ponad 500 modelami aparatów, a oprócz funkcji tetheringu oferuje m.in. możliwość wygodnego podglądu Live View na tablecie bądź monitorze, automatycznej wysyłki do druku czy jak już wspomnieliśmy - zdalnego sterowania ustawieniami ekspozycji czy wykonywania stackingu ostrości.

Cena i dostępność

Moduł CamFi Pro Plus dostępny jest do kupienia w cenie 339 dolarów (około 1300 zł), ale dotychczasowych użytkowników ucieszy zapewne fakt, że dotychczasowi użytkownicy modelu CamFi Pro mogą skorzystać z usługi serwisowej, w ramach której urządzenie zostanie zaktualizowane do najnowszej wersji w cenie 40 dolarów.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem cam-fi.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij nagrody o wartości 10 tys. dolarów
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij...
Focus Nordic informuje o konkursie dla użytkowników dymiarek PMI. Na czas wydarzenia urządzenia SmokeNINJA i SmokeGENIE objęte zostały także specjalnymi promocjami.
5
Filtry Hoya ND 25% taniej do końca kwietnia
Filtry Hoya ND 25% taniej do końca kwietnia
Doskonała redukcja światła bez wpływu na kolory i ostrość - wysokiej jakości filtry Hoya ND dostępne w cenach niższych o 25% do końca kwietnia! 
4
Zhiyun Molus G300 - niewiarygodnie kompaktowy LED o mocy 300 W
Zhiyun Molus G300 - niewiarygodnie kompaktowy LED o mocy 300 W
Zhiyun robi to kolejny raz. Po modelach X100 i X60 przyszedł czas na światło większego kalibru (choć tylko w przenośni). Lampa Molus G300 oferuje diodę o mocy 300W, będąc jednocześnie...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)