CamFi Pro Plus - bezprzewodowy tethering teraz także z najważniejszymi programami do edycji

0
Maciej Luśtyk
16 Styczeń 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Pokazany rok temu moduł CamFi Pro obiecywał najwygodniejszy bezprzewodowy tethering na rynku. Kwestią zaburzającą workflow była jednak konieczność eksportu przesłanych zdjęć do zewnętrznych aplikacji. Teraz nareszcie materiał możemy bezpośrednio przesyłać m.in do programów Lightroom i Capture One.

CamFi Pro Plus to już trzecia generacja kontrolera, który po podłączeniu do aparatu pozwala m.in na bezprzewodowy transfer zdjęć, zdalne sterowanie ustawieniami aparatu i oferuje rozbudowane funkcje zapisu zdjęć HDR oraz tych wykonywanych w technice stackingu ostrości. Jego główną zaletą jest przede wszystkim szybkość przesyłania zdjęć, która opiera się o komunikację bezprzewodową w standardzie 802.11 ac, w paśmie 5.8 GHz i pozwala osiągnąć transfery rzędu 10 MB/s (przesłanie standardowej wielkości pliku RAW nie powinno trwać dłużej niż 2-3 sekundy).

Do tej pory jednak urządzenie miało pewną wadę, która sprawiała, że bezprzewodowy workflow, nie był do końca tak wygodny, jak w przypadku przesyłania zdjęć “po kablu”. Tethering był bowiem realizowany za pośrednictwem dedykowanej aplikacji, a w celu dalszej obróbki trzeba było przerzucić materiał do wybranego programu. Wraz z najnowszą wersją, urządzenie pozbywa się tego problemu, a bezprzewodowy tethering pozwoli na bezpośrednie przesłanie fotografii do programów typu Lightroom, Capture One itp.

Samo urządzenie jest kompatybilne z ponad 500 modelami aparatów, a oprócz funkcji tetheringu oferuje m.in. możliwość wygodnego podglądu Live View na tablecie bądź monitorze, automatycznej wysyłki do druku czy jak już wspomnieliśmy - zdalnego sterowania ustawieniami ekspozycji czy wykonywania stackingu ostrości.

Cena i dostępność

Moduł CamFi Pro Plus dostępny jest do kupienia w cenie 339 dolarów (około 1300 zł), ale dotychczasowych użytkowników ucieszy zapewne fakt, że dotychczasowi użytkownicy modelu CamFi Pro mogą skorzystać z usługi serwisowej, w ramach której urządzenie zostanie zaktualizowane do najnowszej wersji w cenie 40 dolarów.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem cam-fi.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Nowa lampa Quadralite to nie tylko ciekawa i tania alternatywa dla modelu Profoto A1, ale także najlepszy Speedlite w ofercie producenta.
26
1
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
W czerwcu usłyszeliśmy o powrocie popularnego materiału Acros w nowej odsłonie. Jego możliwości w formacie 120 i 135 będziemy mogli wypróbować już niebawem.
57
0
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
64 GB RAM-u, do 8 TB przestrzeni dyskowej, świetny ekran i usprawniona klawiatura. Najnowszy Macbook Pro to komputer, którego wreszcie znów będą mogli pokochać...
12
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)