CamFi Pro Plus - bezprzewodowy tethering teraz także z najważniejszymi programami do edycji

CamFi Pro Plus - bezprzewodowy tethering teraz także z najważniejszymi programami do edycji

Pokazany rok temu moduł CamFi Pro obiecywał najwygodniejszy bezprzewodowy tethering na rynku. Kwestią zaburzającą workflow była jednak konieczność eksportu przesłanych zdjęć do zewnętrznych aplikacji. Teraz nareszcie materiał możemy bezpośrednio przesyłać m.in do programów Lightroom i Capture One.

CamFi Pro Plus to już trzecia generacja kontrolera, który po podłączeniu do aparatu pozwala m.in na bezprzewodowy transfer zdjęć, zdalne sterowanie ustawieniami aparatu i oferuje rozbudowane funkcje zapisu zdjęć HDR oraz tych wykonywanych w technice stackingu ostrości. Jego główną zaletą jest przede wszystkim szybkość przesyłania zdjęć, która opiera się o komunikację bezprzewodową w standardzie 802.11 ac, w paśmie 5.8 GHz i pozwala osiągnąć transfery rzędu 10 MB/s (przesłanie standardowej wielkości pliku RAW nie powinno trwać dłużej niż 2-3 sekundy).

Do tej pory jednak urządzenie miało pewną wadę, która sprawiała, że bezprzewodowy workflow, nie był do końca tak wygodny, jak w przypadku przesyłania zdjęć “po kablu”. Tethering był bowiem realizowany za pośrednictwem dedykowanej aplikacji, a w celu dalszej obróbki trzeba było przerzucić materiał do wybranego programu. Wraz z najnowszą wersją, urządzenie pozbywa się tego problemu, a bezprzewodowy tethering pozwoli na bezpośrednie przesłanie fotografii do programów typu Lightroom, Capture One itp.

Samo urządzenie jest kompatybilne z ponad 500 modelami aparatów, a oprócz funkcji tetheringu oferuje m.in. możliwość wygodnego podglądu Live View na tablecie bądź monitorze, automatycznej wysyłki do druku czy jak już wspomnieliśmy - zdalnego sterowania ustawieniami ekspozycji czy wykonywania stackingu ostrości.

Cena i dostępność

Moduł CamFi Pro Plus dostępny jest do kupienia w cenie 339 dolarów (około 1300 zł), ale dotychczasowych użytkowników ucieszy zapewne fakt, że dotychczasowi użytkownicy modelu CamFi Pro mogą skorzystać z usługi serwisowej, w ramach której urządzenie zostanie zaktualizowane do najnowszej wersji w cenie 40 dolarów.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem cam-fi.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
1 Lip 2019
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
6
Fujifilm GFX 100 - pierwsze wrażenia
27 Cze 2019
GFX 100 to aparat, który w świecie średnioformatowych bezlusterkowców ma „przekraczać granice”. Jednak czy flagowiec systemu Fujifilm faktycznie sprosta wymaganiom fotografów? Oto nasze wnioski i przemyślenia.
2