CamFi Pro Plus - bezprzewodowy tethering teraz także z najważniejszymi programami do edycji

CamFi Pro Plus - bezprzewodowy tethering teraz także z najważniejszymi programami do edycji

Pokazany rok temu moduł CamFi Pro obiecywał najwygodniejszy bezprzewodowy tethering na rynku. Kwestią zaburzającą workflow była jednak konieczność eksportu przesłanych zdjęć do zewnętrznych aplikacji. Teraz nareszcie materiał możemy bezpośrednio przesyłać m.in do programów Lightroom i Capture One.

CamFi Pro Plus to już trzecia generacja kontrolera, który po podłączeniu do aparatu pozwala m.in na bezprzewodowy transfer zdjęć, zdalne sterowanie ustawieniami aparatu i oferuje rozbudowane funkcje zapisu zdjęć HDR oraz tych wykonywanych w technice stackingu ostrości. Jego główną zaletą jest przede wszystkim szybkość przesyłania zdjęć, która opiera się o komunikację bezprzewodową w standardzie 802.11 ac, w paśmie 5.8 GHz i pozwala osiągnąć transfery rzędu 10 MB/s (przesłanie standardowej wielkości pliku RAW nie powinno trwać dłużej niż 2-3 sekundy).

Do tej pory jednak urządzenie miało pewną wadę, która sprawiała, że bezprzewodowy workflow, nie był do końca tak wygodny, jak w przypadku przesyłania zdjęć “po kablu”. Tethering był bowiem realizowany za pośrednictwem dedykowanej aplikacji, a w celu dalszej obróbki trzeba było przerzucić materiał do wybranego programu. Wraz z najnowszą wersją, urządzenie pozbywa się tego problemu, a bezprzewodowy tethering pozwoli na bezpośrednie przesłanie fotografii do programów typu Lightroom, Capture One itp.

Samo urządzenie jest kompatybilne z ponad 500 modelami aparatów, a oprócz funkcji tetheringu oferuje m.in. możliwość wygodnego podglądu Live View na tablecie bądź monitorze, automatycznej wysyłki do druku czy jak już wspomnieliśmy - zdalnego sterowania ustawieniami ekspozycji czy wykonywania stackingu ostrości.

Cena i dostępność

Moduł CamFi Pro Plus dostępny jest do kupienia w cenie 339 dolarów (około 1300 zł), ale dotychczasowych użytkowników ucieszy zapewne fakt, że dotychczasowi użytkownicy modelu CamFi Pro mogą skorzystać z usługi serwisowej, w ramach której urządzenie zostanie zaktualizowane do najnowszej wersji w cenie 40 dolarów.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem cam-fi.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8