CamFi Pro Plus - bezprzewodowy tethering teraz także z najważniejszymi programami do edycji

CamFi Pro Plus - bezprzewodowy tethering teraz także z najważniejszymi programami do edycji

Pokazany rok temu moduł CamFi Pro obiecywał najwygodniejszy bezprzewodowy tethering na rynku. Kwestią zaburzającą workflow była jednak konieczność eksportu przesłanych zdjęć do zewnętrznych aplikacji. Teraz nareszcie materiał możemy bezpośrednio przesyłać m.in do programów Lightroom i Capture One.

CamFi Pro Plus to już trzecia generacja kontrolera, który po podłączeniu do aparatu pozwala m.in na bezprzewodowy transfer zdjęć, zdalne sterowanie ustawieniami aparatu i oferuje rozbudowane funkcje zapisu zdjęć HDR oraz tych wykonywanych w technice stackingu ostrości. Jego główną zaletą jest przede wszystkim szybkość przesyłania zdjęć, która opiera się o komunikację bezprzewodową w standardzie 802.11 ac, w paśmie 5.8 GHz i pozwala osiągnąć transfery rzędu 10 MB/s (przesłanie standardowej wielkości pliku RAW nie powinno trwać dłużej niż 2-3 sekundy).

Do tej pory jednak urządzenie miało pewną wadę, która sprawiała, że bezprzewodowy workflow, nie był do końca tak wygodny, jak w przypadku przesyłania zdjęć “po kablu”. Tethering był bowiem realizowany za pośrednictwem dedykowanej aplikacji, a w celu dalszej obróbki trzeba było przerzucić materiał do wybranego programu. Wraz z najnowszą wersją, urządzenie pozbywa się tego problemu, a bezprzewodowy tethering pozwoli na bezpośrednie przesłanie fotografii do programów typu Lightroom, Capture One itp.

Samo urządzenie jest kompatybilne z ponad 500 modelami aparatów, a oprócz funkcji tetheringu oferuje m.in. możliwość wygodnego podglądu Live View na tablecie bądź monitorze, automatycznej wysyłki do druku czy jak już wspomnieliśmy - zdalnego sterowania ustawieniami ekspozycji czy wykonywania stackingu ostrości.

Cena i dostępność

Moduł CamFi Pro Plus dostępny jest do kupienia w cenie 339 dolarów (około 1300 zł), ale dotychczasowych użytkowników ucieszy zapewne fakt, że dotychczasowi użytkownicy modelu CamFi Pro mogą skorzystać z usługi serwisowej, w ramach której urządzenie zostanie zaktualizowane do najnowszej wersji w cenie 40 dolarów.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem cam-fi.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
3
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0