Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

CamFi Pro - bezprzewodowy tethering szybszy niż kiedykolwiek

1

Autor: Maciej Luśtyk

5 Grudzień 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Nowy bezprzewodowy kontroler CamFi, pozwalający między innymi na transfer zdjęć z szybkością 10 MB/s ma być wygodnym rozwiązaniem dla fotografów studyjnych i wszystkich tych, których praca wymaga błyskawicznego dzielenia się materiałem z klientem bądź fotoedytorem.

CamFi Pro to druga generacja zaprezentowanego przed rokiem kontrolera CamFi, który po podłączeniu do aparatu pozwala m.in na bezprzewodowy transfer zdjęć, zdalne sterowanie ustawieniami aparatu i oferuje rozbudowane funkcje zapisu zdjęć HDR oraz tych wykonywanych w technice stackingu ostrości.

I choć na rynku są inne podobne rozwiązania, fotografowie, których praca opiera się o tethering, nie mieli z nich dużego pożytku. Problemem była przepustowość łącza wynosząca około 2 MB/s - za mało, by na bieżąco przesyłać zdjęcia wykonywane serią, lub te w formacie RAW. Toteż większość z nich dalej musiała przesyłać zdjęcia „po kablu”.

Transfer do 10 MB/s

 

Nowy CamFi Pro, który według producenta jest najszybszym tego typu urządzeniem na rynku, wynik ten przebijać ma 5-krotnie, a to dzięki temu, że urządzenie obsługuje komunikację bezprzewodową w standardzie 802.11 ac, w paśmie 5.8 GHz. Według producenta mamy spodziewać się prędkości transferu rzędu 10 MB/s - przesłanie pliku RAW, w zależności od rozmiaru będzie trwało około 2-3 sekund.

Oprócz tego, oprogramowanie pozwala na zdalne sterowanie aparatem, w tym także zdalne wyzwalanie wielu podłączonych pod moduł CamFi aparatów na raz. Mamy też możliwość wygodnego podglądu Live View na tablecie bądź monitorze, automatycznej wysyłki do druku czy jak już wspomnieliśmy - składania zdjęć HDR i funkcję stackingu ostrości.

Cena i dostępność

Urządzenie aktualnie jest w fazie finansowania za pośrednictwem serwisu Indiegogo, ale w ciągu raptem kilku godzin od startu kampanii, twórcom udało się zebrać już niemal całą kwotę potrzebną na uruchomienie produkcji. Z dostępnością finalnego produktu nie powinno być więc problemu.

Wspierając projekt, kontroler możecie zakupić w cenie 199 dolarów (około 700 zł) i jeśli uważacie, że CamFi Pro może ułatwić wam pracę, warto to zrobić. W standardowej sieci sprzedaży produkt będzie kosztował 299 dolarów.

CamFi Pro współpracuje z lustrzankami Canon i Nikon oraz bezlusterkowcami Sony.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem cam-fi.com oraz na stronie zbiórki w serwisie Indiegogo.

 

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Philips idzie na wojnę z budżetowymi monitorami graficznymi - 10-bitowy ekran 4K, 28 cali, 120% sRGB za 1500 zł
Philips idzie na wojnę z budżetowymi monitorami graficznymi - 10-bitowy ekran 4K, 28 cali, 120%...
Nowy monitor Philips 288E2UAE ma szansę zawojować segment hobbystycznej obróbki fotografii i grafiki. Ma wszystko czego do szczęścia może potrzebować osoba zabierająca...
28
5
Angelbird Match Pack - karty pamięci przygotowane specjalnie do konkretnych aparatów
Angelbird Match Pack - karty pamięci przygotowane specjalnie do konkretnych aparatów
Na polski rynek trafiają zestawy Angelbird Match Pack składające się z dwóch kart SD lub Cfexpress specjalnie przygotowanych do konkretnych modeli kamer i...
1
0
Newell - zamienniki akumulatorów do najnowszych aparatów Canon, Panasonic i kamer GoPro
Newell - zamienniki akumulatorów do najnowszych aparatów Canon, Panasonic i kamer GoPro
Newell rozszerza ofertę o atrakcyjne cenowo zamienniki baterii do aparatów Canon EOS R5 i R6, Lumix S5 oraz kamery GoPro HERO9.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)