Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Adobe Photoshop Fix - co oferuje nowa aplikacja do retuszu zdjęć?

0

Autor: Maciej Luśtyk

5 Październik 2015
Artykuł na: 4-5 minut
W maju Adobe wycofało program Photoshop Touch ze sklepów z aplikacjami i rozbudzało fantazje użytkowników zapowiedzią nowego rozwiązania na urządzenia mobilne, pozwalającego na obróbkę nawet 50-megabajtowych zdjęć. Dziś pokazano aplikację Photoshop Fix. Czy warto było czekać?

W maju informowaliśmy Was o wycofaniu programu Photoshop Touch ze sklepów z aplikacjami mobilnymi. Było to podyktowane nową filozofią firmy, która zamiast jednego wielozadaniowego narzędzia, postanowiła rozbić mobilny program do obróbki grafiki na serię pojedynczych aplikacji, odpowiadających za określone operacje. Pokazano też wtedy krótki filmik, prezentujący obróbkę 50-megabajtowego zdjęcia z aparatu Canon EOS 5DS R przy użyciu nowo opracowywanej aplikacji. Wiele osób miało nadzieję na narzędzie, które przeniesie funkcje tradycyjnego Photoshopa na ekran tabletu.

Program Photoshop Fix z pewnością rozczaruje użytkowników, którzy oczekiwali zaawansowanego narzędzia do postprodukcji. Nowe rozwiązanie to prosta, choć całkiem rozbudowana aplikacja pozwalająca na wykonanie podstawowego retuszu zdjęć. Photoshop Fix pozwoli na edycję kolorystyczną ,pracę na wybranym fragmencie zdjęcia, usuwanie zbędnych elementów z kadru i “czyszczenie” zdjęć portretowych. Dodatkowo system rozpoznawania twarzy pomoże rozciągać i zaginać poszczególne elementy portretu, by osoba na zdjęciu wyglądała atrakcyjniej.

Nasze dokonania zapisywane są na kolejnych warstwach, dzięki czemu bez problemu możemy cofnąć wykonany ruch, a technologia Adobe CrativeSync synchronizuje aplikację z naszymi bibliotekami plików w serwisie Adobe CC. W założeniu ma to więc umożliwić pracę nad naszymi zdjęciami z dowolnego miejsca. W praktyce wątpliwe jest jednak by profesjonaliści korzystający z Adobe CC używali zaprezentowanej aplikacji. Niemniej jednak będzie to ciekawa pozycja dla osób, które głównie publikują w sieci i nie potrzebują zaawansowanych narzędzi do postprodukcji. Pod względem obróbki zdjęć na smartfonach i tabletach jest to bowiem obecnie jedna z najbardziej funkcjonalnych aplikacji.

Oprócz aplikacji Photoshop Fix, Adobe zaktualizowało program Lightroom Mobile o popularną ostatnimi czasy funkcję “Dehaze”, a także wprowadziło usługę Adobe Portfolio, która pozwala na stworzenie internetowego portfolio, opartego na serwisie Behance.

Adobe Photoshop Fix możecie pobrać na urządzenia z systemem iOS, za pośrednictwem serwisu iTunes. Wersja na Androida pojawić ma się w późniejszym czasie. Więcej informacji znajdziecie na stronie blogs.adobe.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
iPhone 12 Pro i 12 Pro Max - dużo większa, stabilizowana matryca, 10-bitowe wideo i format PRO RAW
iPhone 12 Pro i 12 Pro Max - dużo większa, stabilizowana matryca, 10-bitowe wideo i format PRO RAW
12 generacja smartfonów apple wprowadza sporo zmian - stylistycznie wraca do korzeni, ale pod względem możliwości, również fotograficznych, wybiega śmiało...
5
2
Sony Xperia 5 II - 4K HDR 120 kl./s i zaawansowany tryb filmowy. Nowy smartfon będzie też wsparciem dla twojego aparatu
Sony Xperia 5 II - 4K HDR 120 kl./s i zaawansowany tryb filmowy. Nowy smartfon będzie też...
Sony pokazało kolejną generacją modelu Xperia 5 - czyli reprezentanta średniej wyższej półki cenowej. Pod względem możliwości fotograficznych wiele dzieli z flagową...
5
11
Polaroid Hi-Print - kieszonkowa drukarka do smartfona
Polaroid Hi-Print - kieszonkowa drukarka do smartfona
Polaroid prezentuje kolejną przenośną drukarkę, która łączyć ma świat cyfry z fotografią natychmiastową.
25
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (8)