Konkurs retuszerski EIZO, Fotopolis i Digital Camera Polska

0
Maciej Luśtyk
25 Listopad 2015
Artykuł na: 2-3 minuty

Wspólnie z dystrybutorem monitorów EIZO oraz magazynem Digital Camera Polska przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym będziecie musieli wykazać się zarówno umiejętnościami retuszerskimi jak i kreatywnością. Zwycięzca otrzyma nowoczesny monitor aktywności fizycznej Fitbit Charge, a jego praca, wraz z tutorialem dla czytelników, opublikowana zostanie na łamach miesięcznika Digital Camera.

Zwykle w konkursach prosimy Was o nadsyłanie zdjęć. Jednak tym razem to my przekazujemy zdjęcie w Wasze ręce. Waszym zadaniem konkursowym będzie sprawny retusz oraz kreatywna obróbka konkursowego zdjęcia, którego podgląd możecie zobaczyć poniżej. Wykażcie się postprodukcyjnymi umiejętnościami! 

Zwróćcie więc uwagę nie tylko na niedoskonałości cery, makijażu czy fryzury, ale również na kolorystykę zdjęcia i oświetlenie. Nie bójcie się eksperymentować. Możecie stosować dowolne filtry, techniki i sztuczki oraz swobodnie kadrować zdjęcie. Do obróbki możecie używać wybranych przez siebie programów graficznych. Oceniany będzie efekt końcowy. Pamiętajcie jednak, że zdjęcie ma przede wszystkim wyglądać atrakcyjnie i mieć „klimat”.

Nadesłane prace będzie oceniać Aga Szuścik, profesjonalna retuszerka, fotografka, graficzka i wykładowczyni krakowskiej Akademii Fotografii. Absolwentka Fotografii w Łódzkiej Szkole Filmowej i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Specjalizuje się w sztuce multimedialnej i cyfrowej postprodukcji form wizualnych.

Autor najlepszego retuszu przygotuje poradnik opisujący „Jak powstało zdjęcie”, który zostanie opublikowany na łamach Digital Camera Polska oraz wygra zaawansowany monitor aktywności fizycznej Fitbit Charge o wartości 559 zł, który pomoże usprawnić kondycję i jakość snu, a dzięki synchronizacji z komputerem i smartfonem pozwoli zobaczyć postępy w postaci szczegółowych schematów i wykresów.

Zgłoszenia konkursowe możecie przesyłać do 29 listopada 2015 roku na adres konkurseizo@fotopolis.pl. Nadesłana fotografia musi mieć rozmiar 2000 pikseli na dłuższym boku. Ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej 1 grudnia 2015 roku. Przed wzięciem udziału, nie zapomnijcie zapoznać się z regulaminem konkursu. Fotografię konkursową w formacie RAW możecie pobrać za pośrednictwem poniższego linka.

>>> Pobierz zdjęcie w formacie RAW <<<

Partnerami konkursu jest firma EIZO i magazyn Digital Camera Polska

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Spotkanie z Justyną Mielnikiewicz. Dowiedz się jak powstawała jedna z najważniejszych książek fotograficznych ostatniego roku
Spotkanie z Justyną Mielnikiewicz. Dowiedz się jak powstawała jedna z najważniejszych książek...
Życie Ukrainy Justyna Mielnikiewicz dokumentuje nieprzerwanie od 2008 roku. Wieloletnia praca zaowocowała wyjątkowym projektem, który pod koniec zeszłego roku został...
43
0
Jesteś kobietą i fotografujesz? Dzięki Female in Focus masz szansę pokazać swoje zdjęcia w Nowym Jorku
Jesteś kobietą i fotografujesz? Dzięki Female in Focus masz szansę pokazać swoje zdjęcia w Nowym...
Female In Focus to konkurs stworzony z myślą o promowaniu fotografii wykonywanej przez kobiety. Zdjęcia 20 najlepszych autorek będą przez miesiąc prezentowane na...
115
1
Iluzoryczna wolność Iranu na zdjęciach Patryka Bułhaka. Od 16 stycznia w galerii Pop-up Ogrodowa8
Iluzoryczna wolność Iranu na zdjęciach Patryka Bułhaka. Od 16 stycznia w galerii Pop-up Ogrodowa8
Po wakacyjnym debiucie wystawy “Zamknięte” w Leica 6x7 Gallery, projekt fotografia i podróżnika Patryka Bułhaka trafia do Łodzi. Wernisaż już w czwartek o...
28
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)