Konkurs retuszerski EIZO, Fotopolis i Digital Camera Polska

0
Maciej Luśtyk
25 Listopad 2015
Artykuł na: 4-5 minut

Wspólnie z dystrybutorem monitorów EIZO oraz magazynem Digital Camera Polska przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym będziecie musieli wykazać się zarówno umiejętnościami retuszerskimi jak i kreatywnością. Zwycięzca otrzyma nowoczesny monitor aktywności fizycznej Fitbit Charge, a jego praca, wraz z tutorialem dla czytelników, opublikowana zostanie na łamach miesięcznika Digital Camera.

Zwykle w konkursach prosimy Was o nadsyłanie zdjęć. Jednak tym razem to my przekazujemy zdjęcie w Wasze ręce. Waszym zadaniem konkursowym będzie sprawny retusz oraz kreatywna obróbka konkursowego zdjęcia, którego podgląd możecie zobaczyć poniżej. Wykażcie się postprodukcyjnymi umiejętnościami! 

Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Zwróćcie więc uwagę nie tylko na niedoskonałości cery, makijażu czy fryzury, ale również na kolorystykę zdjęcia i oświetlenie. Nie bójcie się eksperymentować. Możecie stosować dowolne filtry, techniki i sztuczki oraz swobodnie kadrować zdjęcie. Do obróbki możecie używać wybranych przez siebie programów graficznych. Oceniany będzie efekt końcowy. Pamiętajcie jednak, że zdjęcie ma przede wszystkim wyglądać atrakcyjnie i mieć „klimat”.

Nadesłane prace będzie oceniać Aga Szuścik, profesjonalna retuszerka, fotografka, graficzka i wykładowczyni krakowskiej Akademii Fotografii. Absolwentka Fotografii w Łódzkiej Szkole Filmowej i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Specjalizuje się w sztuce multimedialnej i cyfrowej postprodukcji form wizualnych.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Autor najlepszego retuszu przygotuje poradnik opisujący „Jak powstało zdjęcie”, który zostanie opublikowany na łamach Digital Camera Polska oraz wygra zaawansowany monitor aktywności fizycznej Fitbit Charge o wartości 559 zł, który pomoże usprawnić kondycję i jakość snu, a dzięki synchronizacji z komputerem i smartfonem pozwoli zobaczyć postępy w postaci szczegółowych schematów i wykresów.

Zgłoszenia konkursowe możecie przesyłać do 29 listopada 2015 roku na adres konkurseizo@fotopolis.pl. Nadesłana fotografia musi mieć rozmiar 2000 pikseli na dłuższym boku. Ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej 1 grudnia 2015 roku. Przed wzięciem udziału, nie zapomnijcie zapoznać się z regulaminem konkursu. Fotografię konkursową w formacie RAW możecie pobrać za pośrednictwem poniższego linka.

>>> Pobierz zdjęcie w formacie RAW <<<

Partnerami konkursu jest firma EIZO i magazyn Digital Camera Polska

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Propaganda i manipulacja w fotografii. Kolejne spotkanie WJF już w poniedziałek
Propaganda i manipulacja w fotografii. Kolejne spotkanie WJF już w poniedziałek
Już 18 listopada kolejne spotkanie z cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Tym razem poprowadzi je gość zza granicy Kateryna Radchenko, która poruszy temat wizualnej...
3
0
Cashback Tamron - zwrot 450 zł przy zakupie obiektywów z serii G2
Cashback Tamron - zwrot 450 zł przy zakupie obiektywów z serii G2
Jeśli szukacie dobrych zoomów w przystępnej cenie, nowa promocja na obiektywy Tamron to coś dla was. W ramach zimowego cashbacku, otrzymamy zwrot 450 zł z kwoty...
11
0
“Krawędź poznania”, czyli dwie Ameryki w obiektywie Magdy Biernat
“Krawędź poznania”, czyli dwie Ameryki w obiektywie Magdy Biernat
Poznańska Centrala zaprasza na wystawę polskiej fotografki rezydującej w Nowym Jorku i Paryżu. Krawędź Poznania to próba zdefiniowania ponadnarodowej tożsamości dwóch...
25
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)