Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Konkurs retuszerski EIZO, Fotopolis i Digital Camera Polska

0

Autor: Maciej Luśtyk

25 Listopad 2015
Artykuł na: 4-5 minut

Wspólnie z dystrybutorem monitorów EIZO oraz magazynem Digital Camera Polska przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym będziecie musieli wykazać się zarówno umiejętnościami retuszerskimi jak i kreatywnością. Zwycięzca otrzyma nowoczesny monitor aktywności fizycznej Fitbit Charge, a jego praca, wraz z tutorialem dla czytelników, opublikowana zostanie na łamach miesięcznika Digital Camera.

Zwykle w konkursach prosimy Was o nadsyłanie zdjęć. Jednak tym razem to my przekazujemy zdjęcie w Wasze ręce. Waszym zadaniem konkursowym będzie sprawny retusz oraz kreatywna obróbka konkursowego zdjęcia, którego podgląd możecie zobaczyć poniżej. Wykażcie się postprodukcyjnymi umiejętnościami! 

Zwróćcie więc uwagę nie tylko na niedoskonałości cery, makijażu czy fryzury, ale również na kolorystykę zdjęcia i oświetlenie. Nie bójcie się eksperymentować. Możecie stosować dowolne filtry, techniki i sztuczki oraz swobodnie kadrować zdjęcie. Do obróbki możecie używać wybranych przez siebie programów graficznych. Oceniany będzie efekt końcowy. Pamiętajcie jednak, że zdjęcie ma przede wszystkim wyglądać atrakcyjnie i mieć „klimat”.

Nadesłane prace będzie oceniać Aga Szuścik, profesjonalna retuszerka, fotografka, graficzka i wykładowczyni krakowskiej Akademii Fotografii. Absolwentka Fotografii w Łódzkiej Szkole Filmowej i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Specjalizuje się w sztuce multimedialnej i cyfrowej postprodukcji form wizualnych.

Autor najlepszego retuszu przygotuje poradnik opisujący „Jak powstało zdjęcie”, który zostanie opublikowany na łamach Digital Camera Polska oraz wygra zaawansowany monitor aktywności fizycznej Fitbit Charge o wartości 559 zł, który pomoże usprawnić kondycję i jakość snu, a dzięki synchronizacji z komputerem i smartfonem pozwoli zobaczyć postępy w postaci szczegółowych schematów i wykresów.

Zgłoszenia konkursowe możecie przesyłać do 29 listopada 2015 roku na adres konkurseizo@fotopolis.pl. Nadesłana fotografia musi mieć rozmiar 2000 pikseli na dłuższym boku. Ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej 1 grudnia 2015 roku. Przed wzięciem udziału, nie zapomnijcie zapoznać się z regulaminem konkursu. Fotografię konkursową w formacie RAW możecie pobrać za pośrednictwem poniższego linka.

>>> Pobierz zdjęcie w formacie RAW <<<

Partnerami konkursu jest firma EIZO i magazyn Digital Camera Polska

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Pokaż swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej - ruszyła 9. edycja konkursu Wystaw się w CSW
Pokaż swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej - ruszyła 9. edycja konkursu Wystaw się w CSW
Wystaw się w CSW to jedna z niewielu inicjatyw, która daje możliwość prezentacji prac niezależnym i początkującym twórcom. Nabór do tegorocznej edycji potrwa do 22...
7
0
Zniżki na aparaty i obiektywy Nikon tylko do niedzieli - ostatnia szansa na sprzęt w niższych cenach
Zniżki na aparaty i obiektywy Nikon tylko do niedzieli - ostatnia szansa na sprzęt w niższych cenach
Dobiega końca promocja „Natychmiastowy rabat”, w ramach której poszczególne korpusy, obiektywy i zestawy sprzęt możemy kupić z upustem sięgającym nawet 1800 zł. Rabaty...
4
0
Zagłosuj na najlepsze produkty fotograficzne i odbierz darmowe wydanie magazynu
Zagłosuj na najlepsze produkty fotograficzne i odbierz darmowe wydanie magazynu
Wybierz z nami najlepsze produkty minionego roku i pomóż ulepszać stronę Fotopolis. Głosować w plebiscycie i ankiecie można jeszcze do 9 stycznia. Każdy, kto weźmie...
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)