Adobe wycofuje program Photoshop Touch i zapowiada nowe rozwiązania do obróbki zdjęć

0
Maciej Luśtyk
22 Maj 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Adobe poinformowało, że 28 maja 2015 roku program Photoshop Touch zniknie ze sklepów Google Play i AppStore. Jednocześnie firma uchyla rąbka tajemnicy odnośnie projektu o roboczej nazwie “Rigel”, który ma umożliwić obróbkę dużych zdjęć na urządzeniach przenośnych.
Według informacji z firmy Adobe, program Photoshop Touch zostanie wycofany ze sklepów z aplikacjami 28 maja bieżącego roku. Zaprezentowana kilka lat temu aplikacja oferowała względnie szerokie możliwości obróbki zdjęć na urządzeniach mobilnych. Wycofanie aplikacji ze sklepu nie oznacza jednak, że program przestanie działać. Nie będzie jedynie dalej aktualizowany. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu uważacie, że aplikacja może Wam się jeszcze przydać, radzimy zawczasu pobrać ją na swoje urządzenie.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Decyzja o wycofaniu aplikacji podyktowana jest odejściem firmy od wielozadaniowych aplikacji i skupieniu się na programach typu Photoshop Mix czy Photoshop Sketch. Nie bez wpływu pozostaje też zapewne fakt, że Adobe pracuje nad nowym programem do obróbki zdjęć na urządzenia mobilne, o roboczej nazwie Project Rigel. Na koncie producenta w serwisie Youtube możemy zobaczyć filmik pokazujący obróbkę 50-megapikselowego zdjęcia z aparatu Canon EOS 5DS R na tablecie. Producent nie udostępnia jednak żadnych dalszych szczegółów odnośnie programu. Wiadomo jedynie, że ma pojawić się na rynku pod koniec 2015 roku. Poniżej możecie zobaczyć wspomniany wyżej filmik.Więcej o nowych rozwiązaniach oferowanych przez Adobe możecie przeczytać na stronie adobe.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
To nie koniec niespodzianek Luminara. W najnowszej odsłonie zobaczymy także inteligentny system retuszu twarzy
To nie koniec niespodzianek Luminara. W najnowszej odsłonie zobaczymy także inteligentny system...
AI Skin Enhancer & Portrait Enhancer to dwie nowe funkcje oparte o układy AI, które wzbogacą imponująco zapowiadającą się 4. odsłonę aplikacji.
9
2
Nowa funkcja Auto Reframe w Adobe Premiere Pro pozwoli błyskawicznie dostosować format filmu do różnych platform i wyświetlaczy
Nowa funkcja Auto Reframe w Adobe Premiere Pro pozwoli błyskawicznie dostosować format filmu do...
Czy tego chcemy czy nie, media społecznościowe sprawiły, że pionowe wideo stało się faktem i klienci często wymagają przygotowania filmów także w takim wariancie. Na...
5
0
Photolemur 3 dostępny do pobrania za darmo. Automatycznie obrobi wasze zdjęcia
Photolemur 3 dostępny do pobrania za darmo. Automatycznie obrobi wasze zdjęcia
Photolemur to program, o którym zrobiło się głośno za sprawą tego, że dokonuje edycji zdjęć automatycznie, z minimalnym wkładem użytkownika. Teraz możecie go pobrać za...
67
10
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)