WD My Passport Wireless Pro - test dysku bezprzewodowego

Duża pojemność, czytnik kart, Wi-Fi oraz USB - to główne cechy pamięci masowej poszukiwanej przez niejednego profesjonalistę. Wszystko to znajdziemy w dysku przenośnym My Passport Wireless Pro. Jednak czy okaże się on niezastąpionym kompanem podróży wymagającego fotografa?

0

Autor: Michał Chrzanowski

22 Lipiec 2016
Artykuł na: 9-16 minut
Spis treści

Dla zawodowców pracujących w terenie jedną z ważniejszych kwestii jest nie tylko szybkość działania sprzętu fotograficznego, lecz także możliwość natychmiastowego skopiowania i zapisu wykonanych fotografii. Niestety na rynku ciągle brakuje rozwiązań, które w tej kwestii zapewnią optymalne wsparcie dla profesjonalistów. Oczywiście możemy przebierać w ofertach pojemnych, a przy tym bardzo kompaktowych dysków zewnętrznych. Niemniej jednak do efektywnego backupu danych potrzebować będziemy przenośnego komputera z czytnikiem kart - a to z kolei dodatkowy sprzęt, który będziemy zmuszeni zabrać ze sobą w podróż. Na przeciw tym oczekiwaniom wyszła firma Western Digital, która w połowie tego roku zaprezentowała „idealne narzędzie do backupu materiału podczas pracy w terenie“ - tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele WD.

My Passport Wireless Pro to flagowy model drugiej generacji zaawansowanych dysków opracowanych z myślą o najbardziej wymagających fotografach. Producent wprowadził liczne usprawnienia, dzięki czemu nowe urządzenie ma być optymalnym rozwiązaniem dla zawodowców. Nośnik pamięci wyposażono w szybki czytnik kart SD, łącze Wi-Fi, port USB oraz pojemny akumulator, który nie tylko powinien wystarczyć na cały dzień pracy, lecz także ma sprawdzić się jako wydajny power bank. Do tego wszystkiego inżynierowie WD zapewniają intuicyjną aplikację, dzięki której wygodnie przejrzymy zapisane zdjęcia lub filmy.

Przenośny dysk WD będzie dostępny w polskiej sprzedaży jeszcze w tym roku. Jak zapewnia producent, cena za 3 TB model nie powinna przekroczyć 1200 zł. Do wyboru będziemy mieć także mniejszą wersję o pojemności 2 TB. Na papierze My Passport Wireless Pro wygląda bardzo ciekawie, a specyfikacja i zastosowane rozwiązania mogą skusić niejednego profesjonalistę. Jednak czy faktycznie okaże się niezastąpionym narzędziem backupu danych? Sprawdźcie to w teście, który przeprowadziliśmy wyłącznie pod kątem przydatności modelu My Passport Wireless Pro w pracy fotografa.

Spis treści

Poprzednia

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
ASUS ZenBook Duo 14 - test laptopa dla mobilnych twórców
ASUS ZenBook Duo 14 - test laptopa dla mobilnych twórców
Nowy ZenBook Duo to bez wątpienia solidny i wydajny laptop, ale na tle konkurencji wyróżnia go przede wszystkim drugi ekran dotykowy, który odmienia filozofię naszej pracy. Czy to dobre...
0
0
Transcend SSD ESD370C 1 TB - test dysku przenośnego SSD
Transcend SSD ESD370C 1 TB - test dysku przenośnego SSD
Czy najnowsze dyski podróżne Transcend to faktycznie topowe osiągi w zakresie wydajności w bardziej przystępnej cenie? Sprawdziliśmy możliwości modelu ESD370C o...
2
0
Loupedeck Live - test konsoli do edycji cz. II
Loupedeck Live - test konsoli do edycji cz. II
W pierwszej części testu szczegółowo omówiliśmy budowę, konfigurację i filozofię pracy z tą miniaturową konsolą. Teraz trafiła w ręce zawodowca. Fotograf komercyjny...
5
1
Powiązane artykuły