WD My Passport Wireless Pro - test dysku bezprzewodowego

Duża pojemność, czytnik kart, Wi-Fi oraz USB - to główne cechy pamięci masowej poszukiwanej przez niejednego profesjonalistę. Wszystko to znajdziemy w dysku przenośnym My Passport Wireless Pro. Jednak czy okaże się on niezastąpionym kompanem podróży wymagającego fotografa?

Autor: Michał Chrzanowski

22 Lipiec 2016
Artykuł na: 9-16 minut
Spis treści

Dla zawodowców pracujących w terenie jedną z ważniejszych kwestii jest nie tylko szybkość działania sprzętu fotograficznego, lecz także możliwość natychmiastowego skopiowania i zapisu wykonanych fotografii. Niestety na rynku ciągle brakuje rozwiązań, które w tej kwestii zapewnią optymalne wsparcie dla profesjonalistów. Oczywiście możemy przebierać w ofertach pojemnych, a przy tym bardzo kompaktowych dysków zewnętrznych. Niemniej jednak do efektywnego backupu danych potrzebować będziemy przenośnego komputera z czytnikiem kart - a to z kolei dodatkowy sprzęt, który będziemy zmuszeni zabrać ze sobą w podróż. Na przeciw tym oczekiwaniom wyszła firma Western Digital, która w połowie tego roku zaprezentowała „idealne narzędzie do backupu materiału podczas pracy w terenie“ - tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele WD.

My Passport Wireless Pro to flagowy model drugiej generacji zaawansowanych dysków opracowanych z myślą o najbardziej wymagających fotografach. Producent wprowadził liczne usprawnienia, dzięki czemu nowe urządzenie ma być optymalnym rozwiązaniem dla zawodowców. Nośnik pamięci wyposażono w szybki czytnik kart SD, łącze Wi-Fi, port USB oraz pojemny akumulator, który nie tylko powinien wystarczyć na cały dzień pracy, lecz także ma sprawdzić się jako wydajny power bank. Do tego wszystkiego inżynierowie WD zapewniają intuicyjną aplikację, dzięki której wygodnie przejrzymy zapisane zdjęcia lub filmy.

Przenośny dysk WD będzie dostępny w polskiej sprzedaży jeszcze w tym roku. Jak zapewnia producent, cena za 3 TB model nie powinna przekroczyć 1200 zł. Do wyboru będziemy mieć także mniejszą wersję o pojemności 2 TB. Na papierze My Passport Wireless Pro wygląda bardzo ciekawie, a specyfikacja i zastosowane rozwiązania mogą skusić niejednego profesjonalistę. Jednak czy faktycznie okaże się niezastąpionym narzędziem backupu danych? Sprawdźcie to w teście, który przeprowadziliśmy wyłącznie pod kątem przydatności modelu My Passport Wireless Pro w pracy fotografa.

Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
W góry jeżdżę kilka razy w roku, ale przyznam się, że aparat nie zawsze mi towarzyszy. Mój plecak, mimo posiadania komory na aparat, nie zachęca mnie do sięgania po sprzęt w trakcie wędrówki....
44
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Sling to rozbudowana i wytrzymała „nerka” przystosowana do przenoszenia również cięższego zestawu fotograficznego lub filmowego. Sprawdzamy jak taki koncept radzi sobie w praktyce.
39
Hobolite - testujemy nowe uniwersalne lampy LED
Hobolite - testujemy nowe uniwersalne lampy LED
Hobolite to nowa, plasująca się w segmencie premium marka oświetleniowa, która za cel stawia sobie wszechstronność zastosowań. Możliwości nowych lamp przetestowaliśmy...
41
Powiązane artykuły