Sony wprowadza bezprzewodowy system wyzwalania lamp

0
Maciej Luśtyk
11 Lipiec 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Producent zaprezentował dziś radiowy system sterowania lampami, który zapowiadał już wczesną wiosną. W jego skład wchodzi transmitter oraz odbiornik, których funkcji sprostać mają oczekiwaniom zawodowych fotografów.

Jak twierdzi producent, nowy system sterowania lampami to przede wszystkim wyjątkowa uniwersalność - sprawdzi się zarówno podczas pracy w studio jak i przy sesjach plenerowych, na przykład ślubnych. Jego zasięg to około 30 metrów, a transmitter FA-WRC1M pozwoli na obsługę do 15 lamp  jednocześnie, w trybach TTL, manualnym, lub grupowym (maksymalnie 5 grup).

Wygodny panel sterowania umożliwić ma wygodną regulację mocy błysku (25 poziomów, w kroku co 1/3 EV), a do tego pozwala sprawdzić stan łączności z poszczególnymi odbiornikami, co usprawnić ma pracę w pojedynkę. Do tego otrzymujemy możliwość równoczesnego wyzwolenia migawki w kilku aparatach na raz ( przy użyciu opcjonalnego przewodu ze złączem wielofunkcyjnym), co przydać ma się podczas fotografowania sportu lub dzikich zwierząt, a także tryb synchronizacji z krótkimi czasami migawki.

Całość została uszczelniona przed pyłem i wilgocią, ale jak uczula producent, nie gwarantuje to pełnej ochrony w niesprzyjających warunkach pogodowych. O błyskaniu w deszczu możemy więc zapomnieć.

Na dzień dzisiejszy system (transmiter FA-WRC1M i odbiornik FA-WRR1) kompatybilne są z aparatami Sony A7 II, A7R II i A7S II oraz lampami HVL-F60M, F43M i F32M. W przypadku lamp HVL-F58AM, HVL-F43AM i HVL-F42AM współpraca możliwa jest wyłącznie w trybie manualnym, przy użyciu opcjonalnego adaptera ADP-MAA.

Zestaw pojawi się w sprzedaży we wrześniu tego roku, w cenach 420 euro za sterownik i 240 euro za odbiornik. Polskich cen na razie nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie na stronie sony.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Tetenal Magic-Box - jednorazowe zestawy chemii na początek, lub do pracy w terenie
Tetenal Magic-Box - jednorazowe zestawy chemii na początek, lub do pracy w terenie
Tetenal 1984, firma założona przez pracowników oryginalnego Tetenala, gdy tamten na początku roku stanął na krawędzi bankructwa zapowiada nowy produkt skierowany do początkujących. Jednorazowa...
13
0
Peak Design Everyday Line V2 - druga generacja uniwersalnych plecaków i toreb fotograficznych. Odświeżona konstrukcja i dwa nowe modele
Peak Design Everyday Line V2 - druga generacja uniwersalnych plecaków i toreb fotograficznych....
Akcesoria Peak Design to zdecydowanie jedne z najlepiej przemyślanych, a przy okazji najlepiej wyglądających toreb i plecaków fotograficznych. Teraz mają być jeszcze...
8
0
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Nowa lampa Quadralite to nie tylko ciekawa i tania alternatywa dla modelu Profoto A1, ale także najlepszy Speedlite w ofercie producenta.
26
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)