Sony wprowadza bezprzewodowy system wyzwalania lamp

Sony wprowadza bezprzewodowy system wyzwalania lamp

Producent zaprezentował dziś radiowy system sterowania lampami, który zapowiadał już wczesną wiosną. W jego skład wchodzi transmitter oraz odbiornik, których funkcji sprostać mają oczekiwaniom zawodowych fotografów.

Jak twierdzi producent, nowy system sterowania lampami to przede wszystkim wyjątkowa uniwersalność - sprawdzi się zarówno podczas pracy w studio jak i przy sesjach plenerowych, na przykład ślubnych. Jego zasięg to około 30 metrów, a transmitter FA-WRC1M pozwoli na obsługę do 15 lamp  jednocześnie, w trybach TTL, manualnym, lub grupowym (maksymalnie 5 grup).

Wygodny panel sterowania umożliwić ma wygodną regulację mocy błysku (25 poziomów, w kroku co 1/3 EV), a do tego pozwala sprawdzić stan łączności z poszczególnymi odbiornikami, co usprawnić ma pracę w pojedynkę. Do tego otrzymujemy możliwość równoczesnego wyzwolenia migawki w kilku aparatach na raz ( przy użyciu opcjonalnego przewodu ze złączem wielofunkcyjnym), co przydać ma się podczas fotografowania sportu lub dzikich zwierząt, a także tryb synchronizacji z krótkimi czasami migawki.

Całość została uszczelniona przed pyłem i wilgocią, ale jak uczula producent, nie gwarantuje to pełnej ochrony w niesprzyjających warunkach pogodowych. O błyskaniu w deszczu możemy więc zapomnieć.

Na dzień dzisiejszy system (transmiter FA-WRC1M i odbiornik FA-WRR1) kompatybilne są z aparatami Sony A7 II, A7R II i A7S II oraz lampami HVL-F60M, F43M i F32M. W przypadku lamp HVL-F58AM, HVL-F43AM i HVL-F42AM współpraca możliwa jest wyłącznie w trybie manualnym, przy użyciu opcjonalnego adaptera ADP-MAA.

Zestaw pojawi się w sprzedaży we wrześniu tego roku, w cenach 420 euro za sterownik i 240 euro za odbiornik. Polskich cen na razie nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie na stronie sony.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8