Sony wprowadza bezprzewodowy system wyzwalania lamp

0
Maciej Luśtyk
11 Lipiec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Producent zaprezentował dziś radiowy system sterowania lampami, który zapowiadał już wczesną wiosną. W jego skład wchodzi transmitter oraz odbiornik, których funkcji sprostać mają oczekiwaniom zawodowych fotografów.

Jak twierdzi producent, nowy system sterowania lampami to przede wszystkim wyjątkowa uniwersalność - sprawdzi się zarówno podczas pracy w studio jak i przy sesjach plenerowych, na przykład ślubnych. Jego zasięg to około 30 metrów, a transmitter FA-WRC1M pozwoli na obsługę do 15 lamp  jednocześnie, w trybach TTL, manualnym, lub grupowym (maksymalnie 5 grup).

Wygodny panel sterowania umożliwić ma wygodną regulację mocy błysku (25 poziomów, w kroku co 1/3 EV), a do tego pozwala sprawdzić stan łączności z poszczególnymi odbiornikami, co usprawnić ma pracę w pojedynkę. Do tego otrzymujemy możliwość równoczesnego wyzwolenia migawki w kilku aparatach na raz ( przy użyciu opcjonalnego przewodu ze złączem wielofunkcyjnym), co przydać ma się podczas fotografowania sportu lub dzikich zwierząt, a także tryb synchronizacji z krótkimi czasami migawki.

Całość została uszczelniona przed pyłem i wilgocią, ale jak uczula producent, nie gwarantuje to pełnej ochrony w niesprzyjających warunkach pogodowych. O błyskaniu w deszczu możemy więc zapomnieć.

Na dzień dzisiejszy system (transmiter FA-WRC1M i odbiornik FA-WRR1) kompatybilne są z aparatami Sony A7 II, A7R II i A7S II oraz lampami HVL-F60M, F43M i F32M. W przypadku lamp HVL-F58AM, HVL-F43AM i HVL-F42AM współpraca możliwa jest wyłącznie w trybie manualnym, przy użyciu opcjonalnego adaptera ADP-MAA.

Zestaw pojawi się w sprzedaży we wrześniu tego roku, w cenach 420 euro za sterownik i 240 euro za odbiornik. Polskich cen na razie nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie na stronie sony.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)
Więcej w kategorii: Akcesoria
DJI Ronin-SC - lekki, poręczny, funkcjonalny i niedrogi gimbal do bezlusterkowców
DJI Ronin-SC - lekki, poręczny, funkcjonalny i niedrogi gimbal do bezlusterkowców
Na rynku debiutuje ciekawy konkurent popularnych gimbali Feiyu Tech i Zhiyun. Najlżejszy stabilizator z rodziny DJI Ronin kierowany jest do użytkowników...
0
0
Lomography LomoChrome Metropolis - mocno kontrastowy filmy o niecodziennej kolorystyce
Lomography LomoChrome Metropolis - mocno kontrastowy filmy o niecodziennej kolorystyce
LomoChrome Metropolis to najnowszy kolorowy negatyw o „dużej wyrazistości i kontraście oraz mocno stonowanej kolorystyce“. Na dodatek będzie dostępny w kilku wersjach:...
13
7
Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców
Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców
Dzisiejsza premiera A7R IV nie była jedyną nowością, którą zaserwowało nam Sony. Producent zaprezentował także akcesoria, które powinny zainteresować filmowców i...
3
0