Sony A7R II - test aparatu

42,4-milionowa matryca, 5-osiowa stabilizacja, zapis w 4K oraz autofokus z detekcją fazy zamknięte w kompaktowym i uszczelnionym body czynią flagowca Sony A7R II jedną z gorętszych propozycji na rynku. Jednak czy nowe funkcje wystarczą aby zastąpić poprzednika oraz konkurować z topowymi aparatami innych producentów? Sprawdźcie jak Sony A7R II poradził sobie w naszym teście!

Skomentuj Kopiuj link
Posłuchaj
00:00
Wynik testu
Jakość obrazu:
8
Ergonomia:
8
Cena / Jakość:
7
Wydajność:
8
Funkcjonalność:
8
Budowa:
8
Nasza ocena
89%
Spis treści
Sony A7R II - test aparatu Specyfikacja Budowa, ergonomia i użytkowanie Osiągi Filmowanie Jakość zdjęć JPEG Porównanie z Sony A7R, A7 II, Nikon D810, Canon 5DS Osiągi matrycy Podsumowanie Zdjęcia do pobrania


Niecałe dwa lata - tyle kazał czekać na siebie Sony A7R II, następca cenionego modelu A7R. Serce najnowszego flagowca japońskiego producenta to pełnoklatkowa matryca obrazu BSI CMOS o rozdzielczości 42,4 Mp, która umożliwia fotografowanie w zakresie czułości od ISO 50 do 102 400. Jakby tego było mało, nowy model został wyposażony w 5-osiowy system stabilizacji matrycy, który zdaniem producenta osiąga skuteczność 4,5 EV. Kolejną nowością, która odróżnia go od poprzednika, jest usprawniony autofokus Fast Hybrid AF z 399 punktami detekcji fazy. Aparat pozwala również na nagrywanie filmów w jakości 4K z maksymalną prędkością 30 kl./s, co jest wyraźnym ukłonem w stronę miłośników ruchomych obrazków. Jednak Sony A7R II to nie tylko zaawansowane rozwiązania techniczne, lecz także poprawiona ergonomia. W porównaniu do poprzednika, nowy model został wyposażony w większy oraz lepiej dopasowany grip, dzięki czemu aparat bardzo dobrze trzyma się w dłoniach. Cała konstrukcja jest bliźniaczo podobna do zaprezentowanego pod koniec 2014 roku modelu A7 II.

Sony A7R II Sony A7R II Sony A7R II Sony A7R II

Celem, który przyświecał konstruktorom, było więc stworzenie profesjonalnego aparatu, który zaspokoi oczekiwania nie tylko pod kątem jakości obrazu, ale również ergonomii i funkcjonalności. Sony A7R II, dzięki 42,4-megapikselowej pełnej klatce zamkniętej w stosunkowo małym body, może okazać się wręcz idealną alternatywą dla Nikona D810 lub Canona 5DS i 5DS R.

Za samo body Sony A7R II przyjdzie nam zapłacić niemało, bo aż 14999 zł. W tej cenie poza korpusem otrzymamy:

  • dwa akumulatory litowo-jonowe NP-FW50
  • ładowarkę wraz z przewodem zasilania
  • osłonę stopki akcesoriów
  • pasek na ramię
  • kabel micro USB
  • zaślepkę bagnetu
  • instrukcję obsługi

 

Porównanie wielkości matrycy


Linki:


Oficjalny news o aparacie
Pierwsze wrażenia
Pierwsze zdjęcia przykładowe

Spis treści
Sony A7R II - test aparatu Specyfikacja Budowa, ergonomia i użytkowanie Osiągi Filmowanie Jakość zdjęć JPEG Porównanie z Sony A7R, A7 II, Nikon D810, Canon 5DS Osiągi matrycy Podsumowanie Zdjęcia do pobrania
Komentarze
Przeczytaj także
Zobacz więcej z tagiem: test
logo logo
Magazyny
Zamów