14-bitowe RAW-y i lepszy autofokus także w Sony A7 II

0
Maciej Luśtyk
5 Listopad 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Japoński producent wypełnia swoje obietnice i już niebawem udostępni firmware, który umożliwi zapis 14-bitowych, nieskompresowanych RAW-ów przy użyciu aparatu Sony A7 II. Usprawnieniu ulegnie też system AF.
Planowana na 18 listopada aktualizacja firmware’u aparatu Sony A7 II wprowadzi możliwość fotografowania w 14-bitowych, nieskompresowanych RAW-ach - opcję, w którą wyposażone są już modele A7S II oraz A7R II. Tym samym aktualizację otrzymała już cała druga generacja "siódemek".Jakie korzyści niesie to ze sobą, możecie przeczytać w opublikowanym przez nas niedawno artykule „14-bit RAW - wszystko, co musisz wiedzieć”.
Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Kolejne usprawnienie dotyczyć będzie systemu AF. Użytkownicy otrzymają możliwość przełączania się z trybu detekcji kontrastu na detekcję fazy, co pozwoli zwiększyć wydajność w przypadku pracy ze szkłami podłączonymi przez adapter. Aparat pod tym względem będzie więc oferował podobną wydajność, co zaprezentowany latem model A7R II. Jednym słowem, jest się z czego cieszyć.

Pojawić ma się także możliwość przypisania funkcji rejestracji filmu, do któregoś z przycisków funkcyjnych. Aktualizacja oprogramowania w wersji 2.0 pojawić ma się 18 listopada 2015 roku. Będzie ją można bezpłatnie pobrać pod adresem esupport.sony.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Nadchodzące nowe wersje firmware’u dla modeli S1, S1R, GH5, GH5S i G9 obejmują poprawki błędów i rozszerzenia zgodności, a także dodanie pożądanych, zaawansowanych funkcji, których brakowało w...
7
1
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Po czterech latach od debiutu modelu SL (typ 601), do walki w segmencie pełnoklatkowych bezlusterkowców i rozwijającym się systemie L-mount staje jego następca, który został przeprojektowany w...
22
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)