14-bitowe RAW-y i lepszy autofokus także w Sony A7 II

0

Autor: Maciej Luśtyk

5 Listopad 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Japoński producent wypełnia swoje obietnice i już niebawem udostępni firmware, który umożliwi zapis 14-bitowych, nieskompresowanych RAW-ów przy użyciu aparatu Sony A7 II. Usprawnieniu ulegnie też system AF.

Planowana na 18 listopada aktualizacja firmware’u aparatu Sony A7 II wprowadzi możliwość fotografowania w 14-bitowych, nieskompresowanych RAW-ach - opcję, w którą wyposażone są już modele A7S II oraz A7R II. Tym samym aktualizację otrzymała już cała druga generacja "siódemek".Jakie korzyści niesie to ze sobą, możecie przeczytać w opublikowanym przez nas niedawno artykule „14-bit RAW - wszystko, co musisz wiedzieć”.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Kolejne usprawnienie dotyczyć będzie systemu AF. Użytkownicy otrzymają możliwość przełączania się z trybu detekcji kontrastu na detekcję fazy, co pozwoli zwiększyć wydajność w przypadku pracy ze szkłami podłączonymi przez adapter. Aparat pod tym względem będzie więc oferował podobną wydajność, co zaprezentowany latem model A7R II. Jednym słowem, jest się z czego cieszyć.

Pojawić ma się także możliwość przypisania funkcji rejestracji filmu, do któregoś z przycisków funkcyjnych. Aktualizacja oprogramowania w wersji 2.0 pojawić ma się 18 listopada 2015 roku. Będzie ją można bezpłatnie pobrać pod adresem esupport.sony.com

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Trzy korpusy APS-C z mocowaniem Canon RF na horyzoncie?
Trzy korpusy APS-C z mocowaniem Canon RF na horyzoncie?
Czyżby Canon miał zamiar uruchomić nowy segment w ofercie mocowania RF? Według plotek możemy się spodziewać nie jednego, a nawet trzech nowych modeli APS-C.
0
0
A jednak! Wyciekły kolejne zdjęcia Nikona Zfc
A jednak! Wyciekły kolejne zdjęcia Nikona Zfc
Raptem wczoraj informowaliśmy Was o nowym stylizowanym na klasyczne aparaty korpusie Nikona, który niebawem wzbogacić ma ofertę systemu Z. Dzisiaj otrzymujemy jego...
0
0
Wyciekły dane DJI Mini SE - będzie najtańszym dronem w ofercie
Wyciekły dane DJI Mini SE - będzie najtańszym dronem w ofercie
Wygląda na to, że DJI chce skutecznie zniechęcić użytkowników do kupowania dronów-zabawek innych firm. Model Mini SE będzie najtańszym dronem producenta, który...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)