Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Sony wprowadza 14-bitowe RAW-y do modeli A7S II, A7R II i innych

0

Autor: Maciej Luśtyk

16 Wrzesień 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Dobra wiadomość dla posiadaczy aparatów z systemu A7. Sony posłuchało głosu swoich użytkowników ma zamiar umożliwić zapis zdjęć jako 14-bitowe, nieskompresowane RAW-y. Funkcję zobaczymy najpierw w zaprezentowanym ostatnio modelu A7S II. Do pozostałych aparatów opcja ta będzie wprowadzana wraz z aktualizacjami. Pojawić mają się też nowe obiektywy.

Do tej pory aparaty Sony umożliwiały zapis jedynie 11-bitowych RAW-ów, co w pewnych sytuacjach mogło mieć widoczny wpływ na jakość obrazu. Wraz z pojawieniem się na sklepowych półkach zaprezentowanego kilka dni temu aparatu Sony A7S II, użytkownicy mają otrzymać możliwość zapisu zdjęć w skompresowanym bądź nieskompresowanym, 14-bitowym formacie RAW. Warto wspomnieć, że aparat ukazać ma się już w październiku.

Zobacz wszystkie zdjęcia (8)

„Głos naszych użytkowników pozostaje jednym z najważniejszych czynników kształtujących nasze plany produkcyjne. Wprowadzenie 14-bitowych RAW-ów jest tego bezpośrednim przykładem. Wierzymy, że długo oczekiwana możliwość wyboru przetwarzania plików RAW pomoże zwiększyć wydajność tych wyjątkowych aparatów.” - mówi wice-prezes wydziału obrazowania Sony, Neal Namowitz.

Nowa funkcja ma zostać także wprowadzona za pośrednictwem aktualizacji firmware’u do innych modeli aparatów producenta. Na pierwszy ogień pójdzie zaprezentowany w czerwcu aparat Sony A7R II. Nie wiadomo jednak kiedy możemy spodziewać się wspomnianych aktualizacji.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

W informacji prasowej japoński producent wspomniał także o 8 nowych obiektywach so systemu Sony E, które ujrzeć mają światło dzienne nie później niż na początku stycznia 2016 roku. Czekamy z niecierpliwością. Więcej informacji znajdziecie na stronie sony.pl

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Produkcja lustrzanek Nikon D3500 i D5600 zatrzymana. Czy to koniec tanich aparatów systemowych?
Produkcja lustrzanek Nikon D3500 i D5600 zatrzymana. Czy to koniec tanich aparatów systemowych?
Nikon oznaczył modele D3500 i D5600 jako "stare". To oznacza koniec produkcji budżetowych lustrzanek. A co oferuje na ich miejsce?
1
0
102 Mp w cenie i rozmiarach GFX 50S - czy taki będzie Fujifilm GFX 100S?
102 Mp w cenie i rozmiarach GFX 50S - czy taki będzie Fujifilm GFX 100S?
Wyciekła informacja o dacie premiery i cenie 100-megapikselowego aparatu Fujifilm GFX 100S. Czy to możliwe, że będzie tańszy od pełnoklatkowych lustrzanek?
24
1
Sony Airpeak to najmniejszy dron, który uniesie aparaty serii Alpha
Sony Airpeak to najmniejszy dron, który uniesie aparaty serii Alpha
Dziś Sony uchyliło wreszcie rąbka tajemnicy na temat nadchodzącego drona. Airpeak to model, który ma szansę zdemokratyzować segment profesjonalnych ujęć z...
8
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)