Sony A7R II rozebrany na części pierwsze

0
Maciej Luśtyk
20 Sierpień 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Serwis iFixit, który zajmuje się rozkładaniem popularnego sprzętu na części w celu ocenienia stopnia trudności własnoręcznej naprawy, wziął na swój warsztat 42-megapikselowy aparat Sony A7R II, w którym fotografowie pokładają duże nadzieje. Dzięki temu zyskujemy szczegółowy obraz tego jak zbudowany jest aparat.

Aparat Sony A7R II wyposażono między innymi w pełnoklatkową matrycę 42,4 MP, która pozwala na fotografowanie w zakresie ISO 50 - 102 400, szybki autofokus z 399 punktami detekcji fazy, możliwość nagrywania filmów w jakości 4K i 5-osiowy system stabilizacji o skuteczności 4,5 EV. Wielu fotografów upatruje w nim konkurencji dla modeli Nikon D810 i Canon 5DS i 5DS R.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Specyfikacja aparatu zamknięta w niewielkim korpusie robi wrażenie. Teraz, dzięki serwisowi iFixit możemy zajrzeć do środka konstrukcji. Artykuł został podzielony na części krok po kroku objaśniające proces demontażu poszczególnych elementów urządzenia oraz ich działanie. Znalazł się nawet filmik pokazujący działanie systemu stabilizacji matrycy. Aparat nie należy jednak do najłatwiejszych we własnoręcznej naprawie. Od twórców serwisu otrzymał jedynie 4 na 10 punktów. Mało kto jednak naprawia aparaty na własną rękę.

Więcej zdjęć i cały proces demontażu aparatu znajdziecie na stronie ifixit.com

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica M10 Monochrom - nowy wymiar czerni i bieli
Leica M10 Monochrom - nowy wymiar czerni i bieli
Wszystko co najlepsze z podstawowej wersji modelu M10 i monochromatyczna matryca, która zachwyci fanów czerni i bieli. W dodatku matryca nie byle jaka, bo o...
35
2
PowerVision PowerEgg X - dron, kamera, jajko!
PowerVision PowerEgg X - dron, kamera, jajko!
Czy jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego? PowerVision chce nas przekonać, że nie i prezentuje PowerEgg X - ambitny projekt, który łączy podręcznego drona i...
4
1
Insta360 One R - ta modułowa kamerka to najlepsze, co świat action camów widział od lat
Insta360 One R - ta modułowa kamerka to najlepsze, co świat action camów widział od lat
Kamera sferyczna, sportowa, a może coś bardziej zaawansowanego? Dzięki nowej modułowej kamerce Insta360 nie trzeba już będzie wybierać.
12
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)