Godox XPro II - na rynek wchodzi druga generacja wyzwalaczy błysku

Autor: Redakcja Fotopolis

21 Luty 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Nowa blokada i funkcja skanowania, sterowanie przez Bluetooth i aplikację Goodx Flash, czy kompatybilność ze światłomierzem Sekonic. To tylko niektóre z udoskonaleń w najnowszym wyzwalaczu Godox XPro II.

Godox informuje o nowym wyzwalaczu drugiej generacji. XPro II obsługuje pomiar błysku TTL dla wszystkich kompatybilnych systemów aparatów, błysk stroboskopowy, tryby synchronizacji z drugą kurtyną oraz umożliwia synchronizację z czasami otwarcia migawki do 1/8000. Ponadto jest wyposażony w duży ekran LCD i intuicyjny panel, aby zwiększyć wydajność i wygodę pracy.

Dzięki bezprzewodowemu systemowi Godox X 2.4 GHz, XProII oferuje stabilną kontrolę nad systemem błyskowym Godox. Obsługuje sterowanie i wyzwalanie z 16 grupami na jednym z 32 kanałów, a także dostęp do 99 ustawień bezprzewodowego ID, ze stabilną transmisją sygnału z odległości do 100 m. Nowością jest funkcja skanowania do automatycznego wyszukiwania zapasowych kanałów i ID w zatłoczonym środowisku fotografowania, co pozwoli ominąć zakłócenia.

Godox nawiązał współpracę z firmą Sekonic. Światłomierz L-858 ma wbudowany w moduł Godox 2.4 GHz, dzięki czemu możemy regulować parametry lampy błyskowej bezpośrednio na światłomierzu L-858. Bezpośrednia komunikacja pomiędzy urządzeniami wpływa na wygodę pracy w studiu.

Nowością w modelu Xpro II jest także zastosowanie konstrukcji blokady w typie szybkozłączki. Wystarczy nacisnąć przycisk, aby bezpiecznie umieścić wyzwalacz lampy błyskowej na swoim miejscu.

Ponadto wyzwalacz oferuje opcjonalną funkcję kontaktu z aparatem za pomocą jednego styku, charakteryzującą się większą szybkością i czułością wyzwalania. Dzięki tej funkcji fotografowanie w trybie burst sprawi, że lampy błyskowe będą wyzwalane w szybkim tempie i w znacznie krótszych odstępach czasu. Ułatwia ona także współpracę z niektórymi modelami aparatów korzystających z pojedynczego styku.

Godox XPro II - Cena i dostępność

Wyzwalacze do systemu Leica są już w sprzedaży. Dostępność nadajników do aparatów Canon, Nikon, Sony, Olympus i Fuji zostanie podana wkrótce. Cena nadajników to 469 zł, z wyjątkiem modelu Leica (625 zł). Wyzwalacze będzie można nabyć w oficjalnym, polskim sklepie Godox.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij nagrody o wartości 10 tys. dolarów
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij...
Focus Nordic informuje o konkursie dla użytkowników dymiarek PMI. Na czas wydarzenia urządzenia SmokeNINJA i SmokeGENIE objęte zostały także specjalnymi promocjami.
5
Filtry Hoya ND 25% taniej do końca kwietnia
Filtry Hoya ND 25% taniej do końca kwietnia
Doskonała redukcja światła bez wpływu na kolory i ostrość - wysokiej jakości filtry Hoya ND dostępne w cenach niższych o 25% do końca kwietnia! 
4
Zhiyun Molus G300 - niewiarygodnie kompaktowy LED o mocy 300 W
Zhiyun Molus G300 - niewiarygodnie kompaktowy LED o mocy 300 W
Zhiyun robi to kolejny raz. Po modelach X100 i X60 przyszedł czas na światło większego kalibru (choć tylko w przenośni). Lampa Molus G300 oferuje diodę o mocy 300W, będąc jednocześnie...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)