Godox XPro II - na rynek wchodzi druga generacja wyzwalaczy błysku

Autor: Redakcja Fotopolis

21 Luty 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Nowa blokada i funkcja skanowania, sterowanie przez Bluetooth i aplikację Goodx Flash, czy kompatybilność ze światłomierzem Sekonic. To tylko niektóre z udoskonaleń w najnowszym wyzwalaczu Godox XPro II.

Godox informuje o nowym wyzwalaczu drugiej generacji. XPro II obsługuje pomiar błysku TTL dla wszystkich kompatybilnych systemów aparatów, błysk stroboskopowy, tryby synchronizacji z drugą kurtyną oraz umożliwia synchronizację z czasami otwarcia migawki do 1/8000. Ponadto jest wyposażony w duży ekran LCD i intuicyjny panel, aby zwiększyć wydajność i wygodę pracy.

Dzięki bezprzewodowemu systemowi Godox X 2.4 GHz, XProII oferuje stabilną kontrolę nad systemem błyskowym Godox. Obsługuje sterowanie i wyzwalanie z 16 grupami na jednym z 32 kanałów, a także dostęp do 99 ustawień bezprzewodowego ID, ze stabilną transmisją sygnału z odległości do 100 m. Nowością jest funkcja skanowania do automatycznego wyszukiwania zapasowych kanałów i ID w zatłoczonym środowisku fotografowania, co pozwoli ominąć zakłócenia.

Godox nawiązał współpracę z firmą Sekonic. Światłomierz L-858 ma wbudowany w moduł Godox 2.4 GHz, dzięki czemu możemy regulować parametry lampy błyskowej bezpośrednio na światłomierzu L-858. Bezpośrednia komunikacja pomiędzy urządzeniami wpływa na wygodę pracy w studiu.

Nowością w modelu Xpro II jest także zastosowanie konstrukcji blokady w typie szybkozłączki. Wystarczy nacisnąć przycisk, aby bezpiecznie umieścić wyzwalacz lampy błyskowej na swoim miejscu.

Ponadto wyzwalacz oferuje opcjonalną funkcję kontaktu z aparatem za pomocą jednego styku, charakteryzującą się większą szybkością i czułością wyzwalania. Dzięki tej funkcji fotografowanie w trybie burst sprawi, że lampy błyskowe będą wyzwalane w szybkim tempie i w znacznie krótszych odstępach czasu. Ułatwia ona także współpracę z niektórymi modelami aparatów korzystających z pojedynczego styku.

Godox XPro II - Cena i dostępność

Wyzwalacze do systemu Leica są już w sprzedaży. Dostępność nadajników do aparatów Canon, Nikon, Sony, Olympus i Fuji zostanie podana wkrótce. Cena nadajników to 469 zł, z wyjątkiem modelu Leica (625 zł). Wyzwalacze będzie można nabyć w oficjalnym, polskim sklepie Godox.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Microsoft Surface Laptop Studio 2 - dwukrotnie bardziej wydajny od Macbooka Pro M2 Max?
Microsoft Surface Laptop Studio 2 - dwukrotnie bardziej wydajny od Macbooka Pro M2 Max?
Microsoft prezentuje swój najnowszy flagowy laptop. Wyposażony w najnowsze, bazujące na hybrydowej architekturze procesory Intela 13. generacji, grafikę Nvidia i do 64 GB pamięci RAM...
9
Nowości Sandisk Professional - dysk G-Drive Project, stacja G-Raid Mirror i karty CFexpress Pro-Cinema
Nowości Sandisk Professional - dysk G-Drive Project, stacja G-Raid Mirror i karty CFexpress...
Western Digital zaprezentowało nowości z oferty SanDisk i SanDisk Professional - dwa dyski biurkowe dla wymagających oraz karta pamięci dedykowana profesjonalnym produkcjom wideo.
4
Newell RGB Cutie Pie - kompaktowa lampka LED z regulacją temperatury, barwy i efektami
Newell RGB Cutie Pie - kompaktowa lampka LED z regulacją temperatury, barwy i efektami
Nowa kompaktowa lampa LED Newell Cutie Pie to praktyczne oświetlenie, które wyróżnia się ciekawą budową i mnogością oferowanych funkcji.
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)