Godox MG1200Bi z nagrodą TIPA 2023 i oferta akcesoriów

Autor: Redakcja Fotopolis

27 Kwiecień 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Firma Next77, wyłączny dystrybutor produktów marki Godox w Polsce informuje o nagrodzie zdobytej przez flagowy model lampy filmowej Godox, a także o nowych akcesoriach w systemie.

Materiał partnera

Najlepsza, profesjonalna lampa LED

Godox MG1200Bi otrzymała tytuł najlepszej profesjonalnej lampy LED w konkursie TIPA World Awards 2023. Doceniono jej maksymalną moc 1200 W dostępną w pełnym zakresie temperatur barwowych (2800K-6500 K), ale także solidną i przemyślaną budowę. Dodatkowymi atutami lampy są współczynniki CRI i TLCI na poziomie 96 i płynna regulacja jasności w krokach co 0,1%.

Szerokie pole manewru daje także wiele opcji sterowania, takich jak sterowanie na kontrolerze, przez DMX 512, LumenRadio CRMX Control, aplikacją Godox Light (Bluetooth), ethernet (wspiera protokół Art-Net & SACN) czy na akcesoryjnym kontrolerze RC-11 lub pilotami Godox.

Nowe mocowanie

Nowy system mocowania oznacza rewolucyjny krok naprzód i nowy rozdział dla całego nadchodzącego, profesjonalnego systemu oświetleniowego. Mocowanie typu Bowens sprawdzało się przy niewielkich i słabszych jednostkach. Do większych, mocniejszych lamp i zawodowych zastosowań zastosowano mocowanie Godox G.

Akcesoria z systemu G są wyposażone w styki, co zapewnia funkcję rozpoznawania modyfikatorów przez lampę, generując bardziej energooszczędny i efektywny proces świecenia.

Wybór modyfikatorów

Godox zaprezentował pokaźny zestaw akcesoriów i modyfikatorów. Całkowicie nowe mocowanie G obejmuje zoptymalizowane czasze o różnych kształtach, 14-calową soczewkę Fresnela oraz nakładkę projekcyjną z wymiennymi obiektywami.

Ofertę akcesoriów uzupełniają softboxy typu kulistego, softboxy paraboliczne, softboxy typu strip czy standardowe octaboxy w różnych rozmiarach. Godox wprowadził także zestawy flag dla filmowców, które idealnie sprawdzą się na planach. Nie zapomniano również o dedykowanych statywach (także takich z udźwigiem 40 kg i 450 cm wysokością pracy).

Gdzie kupić?

Lampa, czasze i flagi są dostępne w polskim sklepie Godox. Pozostałe modyfikatory powinny pojawić się w sprzedaży w najbliższym czasie.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony ECM-W3, ECM-W3S i ECM-S1 - nowe mikrofony bezprzewodowe do vlogów i streamów
Sony ECM-W3, ECM-W3S i ECM-S1 - nowe mikrofony bezprzewodowe do vlogów i streamów
Sony prezentuje nowe modele kompaktowych, bezprzewodowych mikrofonów dla twórców wideo. Nowe modele obiecują wysoką jakość, wygodę pracy i współpracują z cyfrową stopką aparatów...
7
Microsoft Surface Laptop Studio 2 - dwukrotnie bardziej wydajny od Macbooka Pro M2 Max?
Microsoft Surface Laptop Studio 2 - dwukrotnie bardziej wydajny od Macbooka Pro M2 Max?
Microsoft prezentuje swój najnowszy flagowy laptop. Wyposażony w najnowsze, bazujące na hybrydowej architekturze procesory Intela 13. generacji, grafikę Nvidia i do 64 GB pamięci RAM...
9
Nowości Sandisk Professional - dysk G-Drive Project, stacja G-Raid Mirror i karty CFexpress Pro-Cinema
Nowości Sandisk Professional - dysk G-Drive Project, stacja G-Raid Mirror i karty CFexpress...
Western Digital zaprezentowało nowości z oferty SanDisk i SanDisk Professional - dwa dyski biurkowe dla wymagających oraz karta pamięci dedykowana profesjonalnym produkcjom wideo.
4
Powiązane artykuły