Godox Pixel Tube TP2R, TP4R i TP8R - zaawansowane modułowe tuby świetlne ze sterowaniem DMX

Autor: Redakcja Fotopolis

20 Marzec 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Godox wprowadza na rynek nowe tuby świetlne do pracy na planach filmowych. Lampy z serii Pixel Tube oferują zaawansowane parametry, bezprzewodowe sterowanie, rozbudowany wachlarz efektów i możliwość łączenia w grupy.

Informacja prasowa:

Zmiana nudnych wnętrz w efektowne sceny nigdy nie była prostsza. Dzięki nowym tubom świetlnym Godox TP2R/TL4R/TP8R Pixel RGB plany filmowe i zdjęciowe nabiorą kolorytu. Tuby zapewniają dostęp do milionów kolorów i wariantów światła, aby dopasować się do nastroju danego filmu lub sesji zdjęciowej. Zaawansowana kontrola nad barwami jest możliwa dzięki wielu opcjom sterowania bezprzewodowego.

Dostęp do jeszcze ciekawszych efektów scenicznych zapewnia łączenie tub, które razem mogą tworzyć pikselową matrycę świetlną. Wbudowany akumulator wystarcza na dwie godziny pracy z pełną mocą. Dzięki zasilaczowi z zestawu tuby mogą pracować stale pod prądem nawet podczas długich sesji.

Godox Pixel Tube - najważniejsze cechy:

  • wyjątkowa gęstość pikseli,
  • 3 długości do wyboru (60, 120 i 240 cm),
  • 5 trybów pracy: CCT, HSI, RGB, GEL i FX,
  • zakres temperatur barwowych 2000-10,000 K,
  • wiele opcji sterowania (na panelu, DMX, CRMX, Bluetooth),
  • 17 wbudowanych efektów specjalnych,
  • 3 opcje zasilania (z sieci, wbudowany akumulator lub V-mount),
  • CRI 96 / TLCI 96.

Wysoka gęstość pikseli

Gęstość pikseli i możliwość ich precyzyjnego kontrolowania  zapewnia płynny ruch, co symuluje rzeczywiste światło poruszające się na żywo. Dodatkowo, parametry pikseli są programowalne w trzech wbudowanych efektach: pościgu, przepływu i zaniku.

Różne długości

Tuby występują w trzech różnych długościach: 60 cm, 120 cm i 240 cm. TP2R (60 cm) pozwala łatwo ukryć i dopasować oświetlenie także w mniejszych scenach. TP4R (120 cm) to uniwersalna długość, która daje dostęp do tworzenia przeróżnych konstrukcji. Najdłuższy model TP8R (240 cm) pozwala na kreowanie imponujących przestrzeni i kosmicznych scenografii. Pracując z trzema rozmiarami świateł, można tworzyć różne wzory i być niezależnym w budowaniu planów i struktur.

Wiele opcji sterowania

Oprócz sterowania za pomocą przycisków i panelu na urządzeniu, dostępny jest bezprzewodowy CRMX, przewodowy DMX oraz zaktualizowana aplikacja Godox Light 3.0. Wbudowany moduł bezprzewodowego DMX firmy LumenRadio sprawia, że sterowanie światłem jest wygodniejsze i umożliwia współpracę z innymi profesjonalnymi światłami w tym samym systemie sterowania.

Mapowanie dla realistycznych scen

Możliwość mapowania światła upraszcza proces symulacji rzeczywistych scenariuszy. Używając oprogramowania mapującego do projekcji wideo można uzyskać efekty świetlne, których nie są w stanie osiągnąć zwykłe tuby czy miecze świetlne. Mapowanie sprawia, że zmiany światła i cieni na oświetlanych obiektach wyglądają naturalnie i płynnie.

Cena i dostępność

Ceny i dostępność tub Godox Pixel Tube TP2R/TP4R/TP8R zostaną ogłoszone wkrótce. Wiadomo, że w oficjalnym sklepie Godox możliwy będzie zakup pojedynczych jednostek lub całych zestawów, w których znajdziemy także akcesoria i walizki transportowe.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Shimoda - nowe specjalistyczne plecaki dla najbardziej wymagających
Shimoda - nowe specjalistyczne plecaki dla najbardziej wymagających
Shimoda to seria wyprawowych plecaków fotograficznych dla najbardziej wymagających użytkowników. W sezonie 2023 firma wprowadza szereg nowości, wśród których znajdziecie nowe modele plecaków,...
42
Mathorn Ultimate 2400 mAh USB-C - zamienniki wydajniejsze niż baterie natywne
Mathorn Ultimate 2400 mAh USB-C - zamienniki wydajniejsze niż baterie natywne
Mathorn wprowadza do sprzedaży baterie z nowej linii Ultimate, będące najwydajniejszymi na rynku zamiennikami akumulatorów LP-E6NH, EN-EL15C, NP-W235 oraz BLX-1. Nowe baterie...
4
Newell RGB Kathi II - zaawansowany miecz świetlny LED w świetnej cenie
Newell RGB Kathi II - zaawansowany miecz świetlny LED w świetnej cenie
Newel prezentuje kolejną generację miecza LED. Główne nowości to płynna regulacja temperatury i koloru, więcej efektów specjalnych oraz mocniejsza bateria, która pozwoli na 70 minut...
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)