Godox MoveLink II - bezprzewodowy system mikrofonów ewoluuje

Autor: Redakcja Fotopolis

19 Grudzień 2022
Artykuł na: 4-5 minut

Godox prezentuje kolejną wersje kompaktowe systemu bezprzewodowych mikrofonów do smartfonów, kamer i aparatów. Główne nowości modelu MoveLink 2 to dwukrotnie większy zasięg i dłuższa praca na baterii.

Godox MoveLink II nie wprowadza wielkich zmian, przynajmniej na poziomie specyfikacji. To głównie ewolucja w celu uaktualnienia oferty. Wymagający użytkownicy z pewnością docenią jednak dwie główne nowości, czyli większy zasięg i pojemniejszą baterię. Tym bardziej, że prawdopodobnie nadal będzie to jeden z najbardziej atrakcyjnych cenowo systemów mikrofonów bezrzewodowych.

Informacja prasowa:

Godox MoveLink II  - najważniejsze cechy:

  • tryby mono i stereo,
  • do 100 m zasięgu na otwartej przestrzeni,
  • wbudowany w nadajniki mikrofon,technologia redukcji szumów,
  • port audio 3,5 mm do odsłuchu,
  • czas pracy: nadajnik do 10 godzin, odbiornik do 8 godzin,
  • zakres częstotliwości: 50 Hz-20 KHz,
  • wymiary (nadajnik/odbiornik): 50 mm x 40 mm x 14 mm, waga: 27 g.

Mobilny charakter

Zestaw MoveLink II jest lekki i wygodny w transporcie. Nadajniki posiadają wbudowany mikrofon, przez co nie ma potrzeby wpinania dodatkowego mikrofonu typu lavalier. Etui wielkości smartfona można łatwo włożyć do kieszeni lub torebki i nosić przy sobie podczas nagrań. Dzięki niemu można ładować dwa nadajniki i jeden odbiornik razem, za pomocą tylko jednego kabla USB-C.

Poświęć uwagę dźwiękowi

Nawet jeśli nasze materiały wideo są na wysokim poziomie wizualnym, słabe audio może odstraszyć odbiorców. Dzięki zestawowi Godox MoveLink II łatwo jest osiągnąć czysty dźwięk z bogactwem szczegółów. System zapewnia ogromny skok jakościowy w porównaniu do wbudowanych mikrofonów w aparatach i urządzeniach mobilnych oraz wykorzystuje zaawansowaną technologię redukcji szumów, która wycina irytujące dźwięki otoczenia jednym kliknięciem.

Pełna kontrola

Wszystkie istotne informacje znajdują się na czytelnym wyświetlaczu. Za pomocą intuicyjnych przycisków można łatwo sparować system, zredukować szumy, wyciszyć czy dostosować głośność. Urządzenie posiada również port audio 3,5 mm do monitorowania dźwięku na słuchawkach w czasie rzeczywistym, w przypadku, gdy kamera nie posiada takiego portu.

Wygodne rozwiązanie

Z maksymalnym zasięgiem wynoszącym 100 metrów na otwartym terenie, odległość nie będzie już ograniczać zapędów twórców. Zestaw korzysta z technologii frequency-hopping, która zapewnia bardziej stabilny sygnał i unika zakłóceń nawet w miejscach z ruchem Bluetooth i Wi-Fi. Dodatkowo, system posiada tryb mono/stereo, co pozwoli połączyć lub rozdzielić dwie ścieżki audio w post-processingu. Wbudowany akumulator litowo-jonowy zapewnia całodzienne swobodne tworzenie bez przerwy. Po jednorazowym pełnym naładowaniu nadajnik może pracować przez 10 godzin, a odbiornik przez 8 godzin.

Cena i dostępność

Cena i dostępność zestawów zostanie podana wkrótce. Wiadomo, że MoveLink II będzie dostępny w dwóch kolorach do wyboru. Możliwy będzie także zakup pojedynczych, dodatkowych odbiorników lub nadajników.

Mikrofony będzie można nabyć w oficjalnym, polskim sklepie Godox.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony ECM-W3, ECM-W3S i ECM-S1 - nowe mikrofony bezprzewodowe do vlogów i streamów
Sony ECM-W3, ECM-W3S i ECM-S1 - nowe mikrofony bezprzewodowe do vlogów i streamów
Sony prezentuje nowe modele kompaktowych, bezprzewodowych mikrofonów dla twórców wideo. Nowe modele obiecują wysoką jakość, wygodę pracy i współpracują z cyfrową stopką aparatów...
7
Microsoft Surface Laptop Studio 2 - dwukrotnie bardziej wydajny od Macbooka Pro M2 Max?
Microsoft Surface Laptop Studio 2 - dwukrotnie bardziej wydajny od Macbooka Pro M2 Max?
Microsoft prezentuje swój najnowszy flagowy laptop. Wyposażony w najnowsze, bazujące na hybrydowej architekturze procesory Intela 13. generacji, grafikę Nvidia i do 64 GB pamięci RAM...
9
Nowości Sandisk Professional - dysk G-Drive Project, stacja G-Raid Mirror i karty CFexpress Pro-Cinema
Nowości Sandisk Professional - dysk G-Drive Project, stacja G-Raid Mirror i karty CFexpress...
Western Digital zaprezentowało nowości z oferty SanDisk i SanDisk Professional - dwa dyski biurkowe dla wymagających oraz karta pamięci dedykowana profesjonalnym produkcjom wideo.
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (9)