7artisans DMic-S - najtańsze tak zaawansowane mikrofony bezprzewodowe

Autor: Maciej Luśtyk

16 Sierpień 2023
Artykuł na: 4-5 minut

7artisans od lat bryluje w segmencie budżetowych manualnych obiektywów, oferując przyzwoitą optykę w bardzo niskich cenach. Teraz podobny efekt chce uzyskać na rynku mikrofonów. Nowy DMic-S to prawdopodobnie najtańszy tego typu system mikrofonów bezprzewodowych.

Kompaktowe mikrofony bezprzewodowe to segment, który w ostatnich latach eksplodował i dziś rozwiązania tego typu mają w ofercie nawet firmy nie zajmujące się stricte akcesoriami audio. Użytkownicy zdecydowanie mają w czym wybierać, jeśli jednak chodzi oceny kształtują się one bardzo podobnie - w przypadku ostatnich generacji, to około 600-700 zł za zestaw z pojedynczym nadajnikiem i około 1200-1400 za zestawy z dwoma nadajnikami.

Z uwagi na rosnące potrzeby amatorów, niektóre firmy pokazały także tańsze, budżetowe systemy pokroju Saramonic Blink100, gdzie w cenie około 500 zł otrzymujemy dwa nadajniki z wbudowanymi mikrofonami, ale bez możliwości podłączenia mikrofonu krawatowego. Czy jednak da się pójść o krok dalej? 7artisans chce udowodnić, że tak.

Funkcje jak u trzykrotnie droższej konkurencji i niezła specyfikacja

7artisans DMic-S to pełnoprawny system mikrofonów bezprzewodowych typu Rode Wireless Go II czy Saramonic Blink500 lub Godox MoveLink II, tyle że oferowany za połowę ich ceny. Co ciekawe, tak agresywnej polityki cenowej mikrofon 7Artisans wcale nie przypłacają możliwościami.

Mikrofony nagrywają 24-bitowy dźwięk z częstotliwością próbkowania 48 000 KHz i oferują szerokie pasmo przenoszenia 20 Hz - 20 KHz, dużą czułość (-42 +/- 3 dB) oraz przyzwoitą odporność na głośne dźwięki na poziomie 100 dB SPL i oferują „inteligentny” system redukcji szumu, który poza standardowymi scenariuszami może także wyciszyć muzykę lecącą w tle naszego nagrania.

Nadajniki oferują także możliwość podłączenia zewnętrznych mikrofonów krawatowych, a cały system oferuj także większość popularnych dziś funkcji jak rejestracja dwukanałowa, możliwość szybkiego wyciszania danego nadajnika, zapis „ścieżki bezpieczeństwa” o obniżonej głośności czy też wygodny ekran do monitorowania poziomów audio i opcja bezpośredniego odsłuchu podczas rejestracji.

Zestaw 7artisans DMic-S bardzo pozytywnie wypada także pod względem zasilania i łączności. W pełni naładowany pozwoli nam na około 6-8 godzin rejestracji. Częścią zestawu jest jednak etui lądujące, które wydłuży maksymalny czas pracy do około 20 godzin. Cały system oferuje także zasięg 100 m w otwartym terenie i kompatybilny jest zarówno z aparatami i kamerami, jak i smartfonami, a w zestawie znajdziemy także osłony przeciwwiatrowe typu martwy kot.

Zawartość zestawu 7artisans DMic-S

Jednym słowem mikrofony 7artisans DMic-S oferują w zasadzie wszystko czego do szczęścia mogą potrzebować osoby nagrywające mniej wymagające produkcje na potrzeby internetu. Jedyną rzeczą, którą system widoczni różni się od niektórych topowych modeli jest brak możliwości nagrywania materiału do pamięci wewnętrznej odbiornika.

Cena i dostępność

Dochodzimy w końcu do najważniejszej wiadomości czyli ceny urządzenia. Zestaw 7artisans DMic-S zawierający odbiornik i dwa nadajniki kosztuje raptem 109 dolarów, czyli około 445 zł.

Mikrofony można już zamawiać z darmową wysyłką poprzez stronę producenta. Przy tak niskiej cenie wysyłka nie powinna zostać objęta cłem, należy natomiast liczyć się z tym, że zapłacimy VAT, czyli dodatkowe 23% ceny.

Dokładnej polskiej ceny ani daty premiery mikrofonów na razie nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie na stronie 7artisans.store.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Saramonic Blink500 ProX B2R - wbudowana pamięć, duży zasięg i profesjonalna specyfikacja
Saramonic Blink500 ProX B2R - wbudowana pamięć, duży zasięg i profesjonalna specyfikacja
Na polskim rynku debiutuje najnowszy bezprzewodowy system transmisji dźwięku Saramonic Blink500 ProX B2R, który zaspokoić ma zapotrzebowania zarówno youtuberów, jak i bardziej...
1
DRoom - nowoczesny koreks, który nie wymaga ciemności
DRoom - nowoczesny koreks, który nie wymaga ciemności
Koreksy występują w różnych kształtach i kolorach, ale mają jedną wspólną wadę - wymagają, by ładować do nich film w kompletnej ciemności. Nowy projekt pozbywa się tego problemu i...
9
BenQ PD2706U / PD2706UA - 27-calowy monitor graficzny 4K w dobrej cenie
BenQ PD2706U / PD2706UA - 27-calowy monitor graficzny 4K w dobrej cenie
BenQ prezentuje kolejny niedrogi monitor graficzny 4K, który zaspokoić ma potrzeby mniej wymagających twórców grafiki, fotografii i filmów. Ekran oferują dużą rozdzielczość i przekątną...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)