Rode Wireless Go II - bezprzewodowe mikroporty nowej generacji. Użyjesz ich także ze smartfonem, lub w ogóle bez aparatu

Autor: Maciej Luśtyk

24 Luty 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Rode rozwija ideę kompaktowego, łatwego w użyciu bezprzewodowego mikroportu i prezentuje zestaw Wireless Go II, który umożliwia rejestrację dwukanałowego dźwięku, dodatkowe połączenie ze smartfonem i zapisywanie dźwięku bezpośrednio w odbiorniku.

Choć od momentu wprowadzenia pierwszego Wireless Go na rynku pojawiło się już kilka podobnych, a w niektórych przypadkach nawet lepszych rozwiązań, to właśnie Rode spopularyzował ideę kompaktowego bezprzewodowego i wygodnego mikrofonu do aparatu dla vlogerów i wszystkich innych twórców realizujących materiały na potrzeby internetu.

Pierwszy Wireless Go miał jednak istotne ograniczenie. Mianowicie umożliwiał rejestrację tylko jednego źródła dźwięku. Pokazany dziś zestaw Rode Wireless Go II przeskakuje tę barierę i idzie jeszcze krok dalej.

Rode Wireless Go II oferuje znacznie więcej niż tylko możliwość rejestracji dwóch źródeł dźwięku

Rode Wireless Go II zawiera w swoim zestawie dwa wyposażone w mikrofony pojemnościowe transmitery, do których możemy podpiąć także mikrofony krawatowe (tych akurat tym razem w zestawie nie znajdziemy). Połączenie bezprzewodowe pozwoli na rejestrację dźwięku nawet z odległości 200 m (w otwartym terenie), co powinno pokryć absolutnie wszystkie zapotrzebowania.

Nowe możliwości otwiera natomiast zaktualizowany transmitter, który pozwala na rejestrowanie dwukanałowego dźwięku (dźwięk z każdego transmitera rejestrowany jest osobno na lewy i prawy kanał stereo), a dodatkowo, oprócz złącza jack 3,5 mm, oferuje także port USB-C pozwalający na wygodne używanie zestawu ze smartfonem, tabletem czy komputerem.

Dodatkowo, od teraz Rode Wireless Go II jest w stanie rejestrować dźwięk bezpośrednio w odbiorniku, bez konieczności podłączania do jakiegokolwiek urządzenia, co okaże się fantastycznym rozwiązaniem do nagrywania tradycyjnych wywiadów czy też wykładów. W ten sposób wewnętrznie nagramy 24 godziny skompresowanego materiału audio lub 7 godzin materiału nieskompresowanego. Na 7 godzin pracy wystarczy też wbudowana bateria.

Mamy też opcję wykorzystania drugiego transmittera do rejestracji zapasowej ścieżki audio, która rejestrowana będzie przy -20 dB, co uchronić ma nas przed przypadkowymi przesterami.

Cena i dostępność

Zestaw Rode Wireless Go II wyceniony został na 299 dolarów (ok. 1100 zł). Dokładnej polskiej ceny jeszcze nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie na stronie rode.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Vanguard zapowiedział „najbardziej stabilny w historii firmy” statyw dla filmowców - wyposażony w system szybkiego zwalniania aparatu, wygodną platformę poziomującą i udźwig do 25 kg. Premiera...
11
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Canon wprowadza nową, ulepszoną serię 3 wielkoformatowych drukarek ImagePROGRAF PRO. Nowe modele maja być wygodniejsze w obsłudze i oferować większą produktywność. Współpracują też z...
4
Edelkrone Tripod X - zmechanizowany, samopoziomujący się statyw, który udźwignie 20 kg sprzętu
Edelkrone Tripod X - zmechanizowany, samopoziomujący się statyw, który udźwignie 20 kg sprzętu
Edelkrone zaprezentowało statyw, który odmienić ma prace wideo. Tripod X sam się poziomuje, pozwala na zdalne regulowanie wysokości i umożliwia programowanie sekwencji ruchów oraz...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)