Rode Wireless Go - miniaturowy mikrofon bezprzewodowy i transmiter w jednym. Najlepszy dla vlogera?

Autor: Maciej Luśtyk

4 Kwiecień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

W świecie wideo, dźwięk jest równie ważny co obraz. Nowy bezprzewodowy mikrofon, pełniący również funkcję mikroportu, dzięki kompaktowym wymiarom i wygodzie znacznie ułatwić ma uzyskanie wysokiej jakości nagrań zarówno vlogerom jak i zawodowcom.

Mikroporty (mikrofony bezprzewodowe) powszechnie używane są w branży wideo. Niestety rozmiary stacji nadawczych często utrudniają ich dyskretne schowanie przed okiem kamery, a plątanina kabli negatywnie wpływa na komfort filmowanej osoby. Doskonale znana w branży australijska firma Røde prezentuje urządzenie Wireless Go, które adresuje obydwa te problemy, stając się zarówno ciekawym rozwiązaniem dla zawodowców, jak i vlogerów oczekujących jak największej mobilności i wygody pracy.

Najmniejszy na świecie bezprzewodowy system mikrofonowy

 

Rode Wireless Go to przede wszystkim miniaturowy mikrofon pojemnościowy z klipsem, który dla wielu twórcom w zupełności zlikwidować ma potrzebę korzystania z tradycyjnych mikroportów. Mierzące 4,3 x 4,6 x 1,7 cm kostki (nadajnik i odbiornik) zapewnią wzmocnienie sygnału od 0 do -12 dB i pozwolą na 7 godzin ciągłej pracy (ładowanie przez USB-C). "Najmniejszy na świecie bezprzewodowy system mikrofonowy" działa w zakresie 20 Hz - 20 kHz i zapewnić ma dobry dźwięk nawet, gdy nie będzie perfekcyjnie umieszczony. Poza tym zapewnić ma wygodę ruchów noszącej go osobie i doskonale sprostać potrzebom większości twórców tworzących materiały na potrzeby publikacji internetowych.

Z nowego rozwiązania skorzystać mają jednak także osoby, wykorzystujący w swojej pracy tradycyjne mikroporty z mikrofonem na kablu. Moduł nadajnika pozwala bowiem na podpięcie zewnętrznych mikrofonów za pomocą złącza miniJack 3,5 mm. W związku z tym może doskonale sprawdzić się także jako bezprzewodowy transmiter dla innego rodzaju mikrofonów i np. ułatwić uzyskanie dobrego dźwięku podczas pracy z odległości, z dłuższymi obiektywami. Co ważne, w jednej lokalizacji możliwe będzie użycie do 8 systemów Wireless GO.

Cena i dostępność

System Rode Wireless Go nie należy do najtańszych - wyceniono go na 199 dolarów (około 760 zł) - ale jeśli okaże się tak dobry w praktyce, jak obiecuje producent, z pewnością wiele osób skusi się na jego zakup.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem rode.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)