Bezprzewodowy system mikrofonów Rode Wireless Go właśnie stał się jeszcze doskonalszy

Autor: Maciej Luśtyk

10 Kwiecień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

System Rode Wireless Go zadebiutował rok temu jako odpowiedź na zapotrzebowania większości vlogerów i twórców wideo na potrzeby internetu. Właśnie został rozbudowany o nowe akcesoria, które znacznie rozszerzają zakres jego możliwości.

Wygodna i łatwa rejestracja jakościowego dźwięku to być może jeden z największych problemów przed jakimi stają twórcy wideo. Najbardziej praktyczne są oczywiście systemy bezprzewodowe, ale do niedawna i one nie należały do najłatwiejszych w użyciu. Lukę tę rok temu zagospodarował australijski producent mikrofonów RODE, prezentując system Wireless GO - kompaktowy zestaw bezprzewodowego nadajnik i odbiornika zapinanego na klips, który pełni także rolę mikrofonu.

Nadajnik Wireless Go posłuży teraz także za mikrofon reporterski

Pod koniec roku, firma rozbudowała go także o zwykły mikrofon krawatowy na kablu, a teraz przychodzi z kolejną porcją nowości. Tym razem otrzymujemy moduły Interview Go oraz Magclip Go, które zamienią nadajnik w tradycyjny mikrofon reporterski z osłoną przeciwwietrzną, który okaże się przydatny podczas nagrywania ulicznych relacji, a także pozwolą łatwiej mocować go za pomocą magnetycznych zapięć.

To z pozoru nowości niewielkie, ale w bardzo ciekawy sposób umacniają pozycję systemu na rynku, czyniąc z niego urządzenie uniwersalne, które można adaptować względem różnych potrzeb. Do tego dochodzi renoma, jaką RODE cieszy się na rynku audio. To produkty, które w można kupować w ciemno, gdyż niemal nigdy nie zawodzą pod względem jakości, choć z tego względu nie należą też do najtańszych na rynku.

Oprócz dwóch nowych akcesoriów, otrzymujemy też nowy wariant kolorystyczny bazowego zestawu Wireless Go - od teraz mikrofon i nadajnik dostępne będą także w kolorze białym, dzięki czemu mają być łatwiejsze do ukrycia w przypadku, gdy osoby na filmie występują np. białej koszuli.

Cena i dostępność

System Rode Wireless Go w kolorze czarnym i białym dostępny jest do kupienia w cenie 800 zł. Akcesoria Interview Go i Magclip Go wycenione zostały z kolei na kolejno 29 i 19 dolarów (moduły nie są jeszcze dostępne na polskim rynku).

Więcej informacji znajdziecie pod adresem rode.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Exascend - nowa marka profesjonalnych kart pamięci na polskim rynku
Exascend - nowa marka profesjonalnych kart pamięci na polskim rynku
Exascend, uznany producent kart pamięci, czytników oraz dysków SSD, wchodzi na polski rynek. Markę reprezentuje Foto7, firma znana z dystrybucji renomowanych producentów, jak np. Manfrotto czy...
2
AOC Graphic Pro U3 - nowe monitory graficzne na każdą kieszeń
AOC Graphic Pro U3 - nowe monitory graficzne na każdą kieszeń
Niska cena, kalibracja sprzętowa i dobre pokrycie kolorów - marka AOC wprowadza nową serię niedrogich monitorów 4K i QHD kierowanych do twórców fotografii, wideo i grafiki.
5
Godox Lux Master - retro flash na całego
Godox Lux Master - retro flash na całego
Godox prezentuje najnowszą i najbardziej zaawansowaną lampę błyskową ze stylizowanej serii Lux. Wyglądający jak flash z pierwszej połowy XX wieku, model Master łączy klasyczny design z...
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)