Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Bezprzewodowy system mikrofonów Rode Wireless Go właśnie stał się jeszcze doskonalszy

0

Autor: Maciej Luśtyk

10 Kwiecień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

System Rode Wireless Go zadebiutował rok temu jako odpowiedź na zapotrzebowania większości vlogerów i twórców wideo na potrzeby internetu. Właśnie został rozbudowany o nowe akcesoria, które znacznie rozszerzają zakres jego możliwości.

Wygodna i łatwa rejestracja jakościowego dźwięku to być może jeden z największych problemów przed jakimi stają twórcy wideo. Najbardziej praktyczne są oczywiście systemy bezprzewodowe, ale do niedawna i one nie należały do najłatwiejszych w użyciu. Lukę tę rok temu zagospodarował australijski producent mikrofonów RODE, prezentując system Wireless GO - kompaktowy zestaw bezprzewodowego nadajnik i odbiornika zapinanego na klips, który pełni także rolę mikrofonu.

Nadajnik Wireless Go posłuży teraz także za mikrofon reporterski

Pod koniec roku, firma rozbudowała go także o zwykły mikrofon krawatowy na kablu, a teraz przychodzi z kolejną porcją nowości. Tym razem otrzymujemy moduły Interview Go oraz Magclip Go, które zamienią nadajnik w tradycyjny mikrofon reporterski z osłoną przeciwwietrzną, który okaże się przydatny podczas nagrywania ulicznych relacji, a także pozwolą łatwiej mocować go za pomocą magnetycznych zapięć.

To z pozoru nowości niewielkie, ale w bardzo ciekawy sposób umacniają pozycję systemu na rynku, czyniąc z niego urządzenie uniwersalne, które można adaptować względem różnych potrzeb. Do tego dochodzi renoma, jaką RODE cieszy się na rynku audio. To produkty, które w można kupować w ciemno, gdyż niemal nigdy nie zawodzą pod względem jakości, choć z tego względu nie należą też do najtańszych na rynku.

Oprócz dwóch nowych akcesoriów, otrzymujemy też nowy wariant kolorystyczny bazowego zestawu Wireless Go - od teraz mikrofon i nadajnik dostępne będą także w kolorze białym, dzięki czemu mają być łatwiejsze do ukrycia w przypadku, gdy osoby na filmie występują np. białej koszuli.

Cena i dostępność

System Rode Wireless Go w kolorze czarnym i białym dostępny jest do kupienia w cenie 800 zł. Akcesoria Interview Go i Magclip Go wycenione zostały z kolei na kolejno 29 i 19 dolarów (moduły nie są jeszcze dostępne na polskim rynku).

Więcej informacji znajdziecie pod adresem rode.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Na rynku pojawił się nowy mikrofon krawatowy Newell S6M. Jest dyskretny, z funkcją odsłuchu i z możliwością zasilania podczas nagrywania filmów lub tworzenia relacji na Instagram.
1
0
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0
Powiązane artykuły