Rode Wireless Pro - najbardziej zaawansowany system kompaktowych mikrofonów bezprzewodowych na rynku

Autor: Maciej Luśtyk

22 Sierpień 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Rode prezentuje flagowy system mikrofonów bezprzewodowych, których specyfikacja dorównywać ma najlepszym profesjonalnym mikroportom na rynku. Rode Wireless Pro wyróżnia 32-bitowy zapis dźwięku, opcja synchronizacji timecode’u i duży zasięg.

Kilka lat temu Rode stworzyło segment kompaktowych mikrofonów bezprzewodowych dla vlogerów i youtuberów serią urządzeń Wireless Go. Teraz kolejny raz rewolucjonizuje rynek, zamykając w równie kompaktowej formie system, który dorównywać ma, a nawet przebijać możliwościami najlepsze profesjonalne mikroporty na rynku. Powitajmy Rode Wireless Pro.

Rode Wireless Pro - mikrofony bezprzewodowe dla wymagających

System Rode Wireless Pro, bazując na tej samej idei co wcześniejszy Wireless Go, oferuje zestaw dwóch niewielkich nadajników (pełniących również rolę autonomicznych mikrofonów) i odbiornika, który łatwo podłączymy do stopki aparatu. Oferuje też ten sam zestaw podstawowych funkcji, takich jak wbudowana pamięć (32 GB), możliwość zapisu zapasowej ścieżki bezpieczeństwa (o czułości obniżonej o 10 dB) czy też opcja zapisu sygnały z dwóch mikrofonów na osobne ścieżki stereo. Nowe mikrofony oferują jednak szereg funkcji, dzięki którym zainteresować mają dużo bardziej wymagających twórców niż dotychczas.

Przede wszystkim jest to wewnętrzny, 32-bitowy zapis float, który zapewnić ma krystalicznie czystą jakość nagrań i szeroki zakres dynamiczny, który uchroni nas przed zakłóceniami i pozwoli na wygodniejszą pracę z dźwiękiem w postprodukcji. Bardzo dobrą specyfikację oferują też wbudowane mikrofony, oferując pasmo przenoszenia 20 Hz - 20 kHz, stosunek sygnału do szumu na poziomie 72 dB i odpornośc na ciśnieszknie akustyczne na poziomie 123.5 dB SPL. W przypadku chęci korzystania z mikrofonów krawatowych, w zestawie znajdziemy zaawansowane mikrofony Rode Lavalier II z kablami wyposażonymi w blokadę, która zapobiegnie przypadkowemu wyciągnięciu ich z portów.

Rode Wireless Pro to także opcja generowania timecodu, która ułatwi synchronizację materiału zapisanego wewnętrznie, pozbawiony latencji kodek ze 128-bitowym szyfrowaniem, bardzo duży zasięg wynoszący 260 m w otwartym terenie, możliwość monitorowania dźwięku i kontroli mikrofonów z poziomu odbiornika, baterię umożliwiającą 7 godzin ciągłej pracy a także bogaty zestaw sprzedażowy, który oprócz mikrofonów zawiera także osłony przeciwwietrzne i ładujące etui ochronne, które posłuży także do szybkiego zgrywania zapisanego materiału.

Biorąc pod uwagę specyfikację, Rode Wireless Pro posłużyć może nie tylko do wygodnego nagrywania rozmów, ale także rejestracji dźwięku z mikrofonów mocowanych na boomach w bardziej wymagających produkcjach.

Cena i dostępność

Jak na swoje możliwości, system Rode Wireless Pro jest także całkiem przystępnie wyceniony. Cały zestaw kosztuje raptem 399 dolarów, czyli ok 1650 zł. Na polskim rynku cena zapewne wyniesie około 2000 zł, ale to nadal bardzo atrakcyjna alternatywa dla profesjonalnych mikroportów.

Więcej informacji znajdziecie na stronie rode.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox Knowled M600R - głowica LED RGBW dla profesjonalistów
Godox Knowled M600R - głowica LED RGBW dla profesjonalistów
Godox M600R to pierwsza kolorowa lampa RGBW w profesjonalnej serii Knowled. Jej główne zalety to duża moc, bardzo szeroki zakres temperatur barwowych i wszechstronność pracy.
6
4 TB pojemności lub 650 MB/s w zapisie - SanDisk prezentuje nowe karty SD
4 TB pojemności lub 650 MB/s w zapisie - SanDisk prezentuje nowe karty SD
Podczas tegorocznych targów NAB Western Digital zaprezentowało szereg nowych produktów z oferty SanDisk. To między innymi nowe superszybkie karty SD Express, nośniki o rekordowej...
5
DJI RS 4 i RS 4 PRO - więcej możliwości i wygodniejsza praca
DJI RS 4 i RS 4 PRO - więcej możliwości i wygodniejsza praca
DJI zaprezentowało najnowsza generację gimbali z serii Ronin. Seria RS 4 to między innymi jeszcze lepsza stabilizacja, wygodniejsze wyważanie, łatwe przepinanie aparatu do pracy w...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)