Rode VideoMic Go II - niedrogi mikrofon do filmowania teraz obsłuży także smartfon i komputer

Autor: Maciej Luśtyk

11 Styczeń 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Druga generacja popularnego mikrofonu Rode VideoMic Go otrzymuje konstrukcję zbliżoną do modelu NTG i złącze USB-C, dzięki któremu wygodnie podłączymy go do komputerów i smartfonów.

Wygląda na to, że trend uniwersalności na dobre zawitał na rynku mikrofonów, gdzie każda kolejna generacja sprzętu stara się przypodobać wielu rodzajom użytkowników. Ze względu na niską cenę i przyzwoite rezultaty Rode VideoMic Go przez lata był pierwszym zewnętrznym mikrofonem, jaki kupowali użytkownicy lustrzanek i bezlusterkowców. Jego kolejna generacja znacznie rozszerza pole zastosowań i być może okaże się także lepsza pod względem dźwiękowym.

Rode VideoMic Go II będzie hitem wśród twórców z niewielkim budżetem

Rode VideoMic Go II otrzymuje konstrukcję łudząco podobną do modelu VideoMic NTG, zachowując przy tym niską wagę (89 g) i wymiary (150 x 86 mm) charakterystyczne dla serii Go. Również technologia działania mikrofonu, oparta o pierścieniową tubę jest ta sama co, w modelach NTG i NTG5, co powinno zagwarantować nam bardziej przejrzysty, wyraźny dźwięk.

Największą chyba nowością jest pojawienie się złącza USB, dzięki któremu nowy mikrofon łatwo podłączymy do smartfonów czy komputera, co spodoba się osobom realizującym różne rodzaje materiałów i może okazać się jedną z oferujących najlepszy stosunek ceny do jakości propozycją dla mobilnych vlogerów.

Jeśli chodzi o formalności, mikrofon Rode VideoMic Go II oferuje pasmo przenoszenia 20 Hz - 20 kHz, 24-bitowy sygnał z próbkowaniem 48 000 kHz, stosunek sygnał do szumu na poziomie 79 dBA, czułość do -31dBV oraz maksymalne natężenie (SPL) na poziomie 110 dB.

Cena i dostępność

Co chyba najważniejsze, Rode VideoMic Go II debiutuje w cenie równie przystępnej, jak jego poprzednik. Mikrofon wyceniony został na 99 dolarów, czyli około 400 zł. Dokładnej polskiej ceny jeszcze nie znamy.

Do obsługi mikrofonu na urządzeniach mobilnych i na komputerze wymagane jest oprogramowanie macOS 10.15, iOS 14, Windows 10 (20H2) i Android 9.0 lub wyższe.

Więcej informacji znajdziecie na stronie rode.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Rusza Quadralite Roadshow 2022 - pokazy sprzętu oświetleniowego i warsztaty fotograficzne
Rusza Quadralite Roadshow 2022 - pokazy sprzętu oświetleniowego i warsztaty fotograficzne
Quadralite Roadshow to cykl spotkań organizowanych w formie dnia otwartego. Dzięki nim poznasz najnowszy sprzęt oświetleniowy i porozmawiasz ze specjalistami. Roadshow...
4
Newell BP-4CHT i DF-4CH - 4-kanałowe ładowarki do akumulatorów V-Mount i Sony NP-F
Newell BP-4CHT i DF-4CH - 4-kanałowe ładowarki do akumulatorów V-Mount i Sony NP-F
Dużo filmujesz i na każde zlecenie zabierasz po kilka akumulatorów? Dzięki nowym, 4-kanałowym ładowarkom Newell, ich ładowanie będzie wygodniejsze niż...
6
Fotograficzny multitool za 100 dolarów. Ma nawet miejsce na kartę SD
Fotograficzny multitool za 100 dolarów. Ma nawet miejsce na kartę SD
Ile powinien kosztować dobry multitool? Na pewno nie tyle. Nowemu akcesorium dla fotografów trudno jedno odmówić uroku.
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)