Rode VideoMic Go II - niedrogi mikrofon do filmowania teraz obsłuży także smartfon i komputer

Autor: Maciej Luśtyk

11 Styczeń 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Druga generacja popularnego mikrofonu Rode VideoMic Go otrzymuje konstrukcję zbliżoną do modelu NTG i złącze USB-C, dzięki któremu wygodnie podłączymy go do komputerów i smartfonów.

Wygląda na to, że trend uniwersalności na dobre zawitał na rynku mikrofonów, gdzie każda kolejna generacja sprzętu stara się przypodobać wielu rodzajom użytkowników. Ze względu na niską cenę i przyzwoite rezultaty Rode VideoMic Go przez lata był pierwszym zewnętrznym mikrofonem, jaki kupowali użytkownicy lustrzanek i bezlusterkowców. Jego kolejna generacja znacznie rozszerza pole zastosowań i być może okaże się także lepsza pod względem dźwiękowym.

Rode VideoMic Go II będzie hitem wśród twórców z niewielkim budżetem

Rode VideoMic Go II otrzymuje konstrukcję łudząco podobną do modelu VideoMic NTG, zachowując przy tym niską wagę (89 g) i wymiary (150 x 86 mm) charakterystyczne dla serii Go. Również technologia działania mikrofonu, oparta o pierścieniową tubę jest ta sama co, w modelach NTG i NTG5, co powinno zagwarantować nam bardziej przejrzysty, wyraźny dźwięk.

Największą chyba nowością jest pojawienie się złącza USB, dzięki któremu nowy mikrofon łatwo podłączymy do smartfonów czy komputera, co spodoba się osobom realizującym różne rodzaje materiałów i może okazać się jedną z oferujących najlepszy stosunek ceny do jakości propozycją dla mobilnych vlogerów.

Jeśli chodzi o formalności, mikrofon Rode VideoMic Go II oferuje pasmo przenoszenia 20 Hz - 20 kHz, 24-bitowy sygnał z próbkowaniem 48 000 kHz, stosunek sygnał do szumu na poziomie 79 dBA, czułość do -31dBV oraz maksymalne natężenie (SPL) na poziomie 110 dB.

Cena i dostępność

Co chyba najważniejsze, Rode VideoMic Go II debiutuje w cenie równie przystępnej, jak jego poprzednik. Mikrofon wyceniony został na 99 dolarów, czyli około 400 zł. Dokładnej polskiej ceny jeszcze nie znamy.

Do obsługi mikrofonu na urządzeniach mobilnych i na komputerze wymagane jest oprogramowanie macOS 10.15, iOS 14, Windows 10 (20H2) i Android 9.0 lub wyższe.

Więcej informacji znajdziecie na stronie rode.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)