Comica BoomX-D Pro - alternatywa dla kompaktowych mikrofonów bezprzewodowych Rode i Saramonic

Autor: Maciej Luśtyk

10 Listopad 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Niewielkie bezprzewodowe systemy audio szturmem wchodzą na rynek. Wśród nich kolejna generacja mikrofonów Comica BoomX-D, która oferuje wiele zaawansowanych funkcji w przystępnej cenie.

Odkąd Rode zaprezentował swój system Wireless Go, rynek zalało mnóstwo lepszych i gorszych kopii tego rozwiązania. Wśród najciekawszych i najbardziej praktycznych alternatyw należy wymienić Saramonic Blink 500 Pro, Synco G2 czy Godox Move Link. Teraz wymagający twórcy otrzymują także ulepszoną o nowe funkcje, przystępną cenowo serię Comica BoomX-D Pro.

Comica BoomX-D Pro oferuje wszystko, czego można oczekiwać od małego systemu bezprzewodowych mikrofonów

Comica BoomX-D Pro, tak jak większość systemów konkurencji składa się z odbiornika i dwóch nadajników, które pełnią zarówno rolę mikrofonów, jak i transmiterów dla mikrofonów krawatowych (i innych), które możemy podpiąć do nich za pomocą portu miniJack. W wersji pro otrzymujemy 8 GB wbudowanej pamięci (wystarczy na ok. 24 godziny rejestracji audio) w każdym z nadajników, co ograniczy potrzebę korzystania z kart pamięci i pozwoli wykorzystywać nadajniki w roli dyktafonów.

W wersji Pro otrzymujemy też opcję dwukanałowego nagrywania dźwięku. Możemy więc zarejestrować ścieżki z obydwu transmiterów na dwóch osobnych kanałach stereo, ale także użyć drugiego kanału, jako dodatkowego zabezpieczenia. Na drugim kanale dźwięk będzie rejestrowany z mniejszym wzmocnieniem, co pozwoli odratować materiał w przypadku gdy na głównym kanale pojawią się przestery.

System oferuje zasięg do 100 m w otwartej przestrzeni, czytelne ekrany LCD, możliwość regulacji wzmocnieniam, czułość do -86 dBm, pasmo przenoszenia 80 Hz - 20 kHz i 16-bitowe próbkowanie w częstotliwości 48 kHz. Do tego latencję na poziomie raptem 20 ms, dodatkowe kable TRRS do obsługi urządzeń mobilnych oraz czas pracy wynoszący o 4,5 godziny przy pełnym naładowaniu (6,5 godz. w przypadku odbiornika.)

Każde z urządzeń wchodzących w skład systemy oferuje także port USB do wygodnego ładowania, a odbiornik może służyć także za zewnętrzny cyfrowy interfejs audio do naszego komputera lub smartfona. Zestaw Comica BoomX-D Pro może okazać się więc ciekawym rozwiązaniem nie tylko dla vlogerów czy osób realizujących wywiady, ale także dla prowadzących różnego rodzaju podcasty.

Cena i dostępność

System Comica BoomX-D Pro w wariancie zawierającym 2 transmitery jesteśmy w stanie kupić obecnie wyłącznie na Aliexpress, w cenie 1145 zł (standardowa cena 1344 zł). Biorąc pod uwagę ceny wcześniejszej generacji (Comica BoomX-D D2), na podobnym pułapie ceny powinny kształtować się, gdy mikrofony trafią do polskich sklepów.

Więcej informacji znajdziecie na stronie comica-audio.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
DJI prezentuje przenośne stacje zasilania - nawet do 60 ładowań aparatu lub smartfona
DJI prezentuje przenośne stacje zasilania - nawet do 60 ładowań aparatu lub smartfona
DJI poszerza swoją działalność. Chińczycy pokazali właśnie swoje pierwsze przenośne stacje zasilające, która ułatwią ładowanie baterii i zasilanie sprzętu elektronicznego w terenie....
6
Angelbird MatchPack - zestawy kart dopasowane wydajnością do Twojego aparatu
Angelbird MatchPack - zestawy kart dopasowane wydajnością do Twojego aparatu
Firma Angelbird przedstawia nową edycję zestawów kart pamięci Match Pack. Stworzone z myślą o profesjonalistach w branży fotograficznej i filmowej, mają zapewnić maksymalną wydajność i...
2
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij nagrody o wartości 10 tys. dolarów
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij...
Focus Nordic informuje o konkursie dla użytkowników dymiarek PMI. Na czas wydarzenia urządzenia SmokeNINJA i SmokeGENIE objęte zostały także specjalnymi promocjami.
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (9)