Comica CVM-VM30 - bezprzewodowy mikrofon typu shotgun

Autor: Maciej Luśtyk

26 Luty 2024
Artykuł na: 2-3 minuty

Comica VM30 to nowoczesny bezprzewodowy mikrofon bezprzewodowy, który sprawdzi się zarówno jako rejestrator nakamerowy, jak i wygodne rozwiązanie do rejestracji wywiadów, streamów czy pracy na boomie. W jego skład wchodzi odbiornik z wyświetlaczem oraz kardioidalny mikrofon typu shotgun.

Informacja prasowa:

Odbiornik posiada wyświetlacz IPS, port USB-C oraz złącza TRRS i TRS. Port USB-C służy na nagrywania cyfrowego dźwięku oraz ładowania wbudowanego akumulatora który może pracować jednorazowo przez 7 godzin. Wbudowane elementy sterujące umożliwiają wyciszenie mikrofonu oraz 12 stopniową regulację wzmocnienia.

Drugą częścią zestawu jest bezprzewodowy mikrofon shotgun o charakterystyce super kardioidalnej. Częstotliwość próbkowania 48 Hz i 24-bitowa głębia umożliwiają nagrywanie dźwięku wysokiej jakości bezpośrednio do wybranego urządzenia lub do odbiornika.

Mikrofon wyposażony w filtr dolnoprzepustowy wzmacniający dźwięki o wysokiej częstotliwości takie jak wokal, jednocześnie eliminując szumy o niskiej częstotliwości. Na samym końcu mikrofonu znajduje bezstopniowe pokrętło regulacji wzmocnienia w zakresie do +12 dB. Użytkownik ma również do dyspozycji niewielki ekran OLED na którym może sprawdzić stan sygnału, tryb audio, naładowanie baterii i inne parametry w czasie rzeczywistym.

Mikrofon posiada wbudowane łącze TRRS oraz port USB-C które umożliwiają podłączenie go bezpośrednio do aparatu/kamery, rejestratora dźwięku lub innego urządzenia. Poprzez port USB -C ładowana jest także wewnętrzna bateria która w trybie bezprzewodowym umożliwia pracę do 7 godzin na jednym ładowaniu.

W zestawie znajdują się także uchwyt przeciwwstrząsowy oraz klips za pomocą którego możemy przymocować mikrofon do wysięgnika lub małego statywu.

Specyfikacja:

  • Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20 kHz
  • Zakres dynamiczny: 111 dB
  • Typ mikrofonu: superkardioidalny, shotgun
  • Zasięg bezprzewodowy: do 100 m, z przeszkodami do 20 m
  • Bateria nadajnika: Wbudowana bateria 350 mAh
  • Bateria odbiornika: Wbudowana bateria 330 mAh
  • Czas pracy: ok 7 godzin
  • Kompatybilność: Działa z większością kamer i smartfonów

Cena i dostępność

Mikrofon Comica CVM-VM30 dostępny jest do kupienia w cenie 899 zł.

W skład zestawu wchodzą: nadajnik/,mikrofon, odbiornik, mocowanie amortyzujące, kabel TRRS 3,5 mm, kabel TRS 3,5 mm, kabel USB-C, futrzana osłona przeciw wietrzna na mikrofon, osłona typu pianka na mikrofon

Więcej informacji znajdziecie na stronie comica-audio.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Exascend - nowa marka profesjonalnych kart pamięci na polskim rynku
Exascend - nowa marka profesjonalnych kart pamięci na polskim rynku
Exascend, uznany producent kart pamięci, czytników oraz dysków SSD, wchodzi na polski rynek. Markę reprezentuje Foto7, firma znana z dystrybucji renomowanych producentów, jak np. Manfrotto czy...
2
AOC Graphic Pro U3 - nowe monitory graficzne na każdą kieszeń
AOC Graphic Pro U3 - nowe monitory graficzne na każdą kieszeń
Niska cena, kalibracja sprzętowa i dobre pokrycie kolorów - marka AOC wprowadza nową serię niedrogich monitorów 4K i QHD kierowanych do twórców fotografii, wideo i grafiki.
5
Godox Lux Master - retro flash na całego
Godox Lux Master - retro flash na całego
Godox prezentuje najnowszą i najbardziej zaawansowaną lampę błyskową ze stylizowanej serii Lux. Wyglądający jak flash z pierwszej połowy XX wieku, model Master łączy klasyczny design z...
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)