Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Comica VM20 – nowy mikrofon shotgun do aparatów, kamer i smartfonów

1

Autor: Krzysztof Mularczyk

19 Październik 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Comica wprowadza na rynek nowy mikrofon pojemnościowy typu shotgun. VM20, ze swoją poręcznością i rejestrowaniem wysokiej jakości dźwięku, ma w pełni sprostać oczekiwaniom vlogerów, streamerów i twórców wideo.

Comica CVM-VM20 to nowoczesny i wielofunkcyjny superkardioidalny mikrofon pojemnościowy typu shotgun. Wyposażony w uniwersalny interfejs 3,5 mm sprawdzi się w profesjonalnych nagraniach kamerą, aparatem cyfrowym i smartfonem. Dzięki dwupoziomowej funkcji Low Cut mikrofon może odfiltrować szum o niskiej częstotliwości i rejestrować dźwięk w najwyższej jakości spełniając wysokie wymaganie vlogerów czy filmowców.

Budowa i możliwości

Mikrofon waży tylko 84 g przy wymiarach 22 x 177 mm. Konstrukcja wykonana z pełnego metalu ma zapewniać trwałość, a jednocześnie chronić przed zewnętrznymi zakłóceniami sygnału.

Dzięki dodatkowym dwóm trybom filtra dolnoprzepustowego można łatwo przełączać się między 75 Hz a 150 Hz za pomocą jednego kliknięcia. Z kolei głośność można regulować precyzyjnie za pomocą bezstopniowej regulacji.

Wbudowana bateria litowo-jonowa (3.7 V, 300 mAh) zapewnia 60-godzinne nagrywanie na jednym ładowaniu. Jej aktualny stan jest wyświetlany na panelu OLED. Ładowanie akumulatora odbywa się poprzez interfejs USB-C.

Mikrofon wyposażony jest w mufę oraz osłonę typu deadcat, niezbędną dla ochrony przed wiatrem. Całość zapakowana jest w solidny i delikatny futerał.

Cena i dostępność

Mikrofon Comica VM20 będzie dostępny w sklepach od listopada w cenie 699 zł.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Newsy
Wizje Natury 2020 - wirtualny festiwal fotografii przyrodniczej
Wizje Natury 2020 - wirtualny festiwal fotografii przyrodniczej
Kilka dni temu, w nowej formule, wystartował XVI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury. Od dzisiaj do 12 grudnia na zainteresowanych czekają...
0
0
Poznaj twórczość Jerzego Wójcika - mistrza polskiej kinematografii. Kolejne spotkanie z cyklu „Człowiek z Kamerą”
Poznaj twórczość Jerzego Wójcika - mistrza polskiej kinematografii. Kolejne spotkanie z cyklu...
Jerzy Wójcik to jeden z ojców polskiej szkoły filmowej i autor zdjęć do kilku z najważniejszych dzieł polskiej kinematografii. Jego twórczość będziecie mieli okazję...
1
0
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Organizatorzy poinformowali o bezterminowym zawieszeniu targów sprzętu foto i wideo Photokina w Kolonii. Powód: "spadki na rynku obrazowania”.
31
1