Comica wprowadza na rynek nowe mikrofony i akcesoria

Autor: Redakcja Fotopolis

25 Październik 2022
Artykuł na: 6-9 minut

Foto-Technika dystrybutor produktów marki Comica informuje o poszerzeniu portfolio dostępnych mikrofonów. Użytkownicy mają do wyboru nowe rejestratory i akcesoria.

BoomX-U QUA - wydajny zestaw bezprzewodowy

BoomX-U QUA to nowoczesny mikrofonowy bezprzewodowy system UHF zaprojektowany do w pełni profesjonalnych zastosowań. Oferuje kompletne rozwiązania do nagrywania wywiadów, przemówień bezpośrednio do kamery lub urządzenia mobilnego na odległość do 120 metrów.

BoomX-U QUA składa się z czterech ultra kompaktowych nadajników z własnym wbudowanym mikrofonem dookólnym i oddzielnym mikrofonem krawatowym oraz odbiornika czterokanałowego który montuje się bezpośrednio do aparatu. Urządzenia posiadają wbudowane akumulatory które pozwalają na ciągłą pracę do 6,5 godziny.

Nadajnik posiada wbudowany mikrofon oraz wejście mikrofonowe 3.5 mm, do którego można podłączyć mikrofon krawatowy. Nadajnik pełniąc rolę mikrofonu może być przypięty do ubrania lub można trzymać go w dłoni jako ręczny mikrofon. Odbiornik i nadajnik są fabrycznie sparowane i działają na zasadzie Plug-in-Play. Oba urządzenia mają wysokiej jakości wyświetlacz, a ten który znajduje się na odbiorniku obrazuje informacje na temat żywotności baterii, siły sygnału, poziomu dźwięku i kanału w każdym z czterech nadajników.

Całość zapakowana jest do gustownego pokrowca, w którym mieści się cały zestaw mikrofonowy z dodatkowymi akcesoriami.

Comica STA-U1 - mikrofon USB do podcastów

Comica STA-U1 to prosty w użyciu, kardioidalny mikrofon USB zaprojektowany do zastosowań półprofesjonalnych i amatorskich. Idealny do podcastów, gier, relacji live i innych podstawowych zastosowań audio.

Wyposażony w złącze USB-C oferuje natychmiastową kompatybilność z większością komputerów i urządzeń mobilnych będących obecnie na rynku. Mikrofon posiada kardioidalną charakterystykę rejestracji dźwięku która eliminuje zakłócenia i niepożądane odgłosy dobiegające z bocznych stref. Metalowa obudowa sprawia, że Comica STA-U1 charakteryzuje się solidną konstrukcją i dużą odpornością na zakłócenia RF.

Za sterowanie mikrofonem odpowiada przycisk wyciszania z wbudowanym wskaźnikiem LED oraz proste pokrętło służące do regulacji głośności.

W zestawie znajduje się obrotowy stojak do ustawienia mikrofonu na biurku, a oprócz tego STA-U1 posiada także wbudowany gwint 3/8 cala kompatybilny z większością uchwytów, wysięgników i statywów.

Comica CVM-VP2 i CVM-VP3 - profesjonalne mikrofony kierunkowe

CVM-VP2 i CVM-VP3 to zaawansowane mikrofony typu shotgun zaprojektowane z myślą o rejestracji dźwięku w najwyższej jakości. Posiadają superkardioidalną charakterystykę, dzięki której zapisują dźwięk z przedniej wąskiej strefy i znakomicie sprawdzają się w takich zastosowaniach, jak wywiady i nagrania telewizyjne.

Jakość wykonania mikrofonów jest wzorowa. Wykonane z wysokiej jakości metalu obudowa chronią kapsułę przed zewnętrznymi zakłóceniami i zapobiegają powstawaniu sprzężeń. Comica CVM-VP2 ma zaawansowany filtr górnoprzepustowy, który sprawnie niweluje zbędne dźwięki o niskich częstotliwościach (ruch uliczny). Natomiast Comica CVM-VP3 posiada zaawansowany system kontroli rejestracji dźwięku, na który składa się filtr górnoprzepustowy, wzmacniacz wysokich tonów oraz możliwość regulacji czułości -10 dB.

Do zewnętrznej komunikacji służy port XLR oraz dostarczane w zestawie przewody XLR – XLR oraz XLR – TRS. Umożliwiają one komunikację z szeroką gamą urządzeń audio-video takich jak kamery wideo, aparaty fotograficzne czy miksery audio. W zestawie znajdują się dwa adaptery montażowe, z gwintami ¼ i 3/8 cala, za pomocą których przymocujemy mikrofon do aparatu, statywu lub tyczki mikrofonowej.

Comica VDLive 10 USB Black - mikrofonowy zestaw dla vlogera

Jeśli aktywnie nagrywasz filmy, jesteś vlogerem lub dziennikarzem i poszukujesz dobrego mikrofonu zewnętrznego do swojego telefonu lub aparatu to Comica VDlife 10 Mi jest idealną propozycją dla Ciebie. Jest to innowacyjny zestaw mikrofonowy składający się z dwóch mikronadajników z wbudowanym mikrofonem oraz jednego dwukanałowego odbiornika ze złączem USB. VDlife 10 Mi cechuje wyjątkowe wzornictwo i wysoka jakość wykonania z dbałością o każdy szczegół. Całość przechowywana jest w stylizowanym casie, który jest jednocześnie ładowarką dla nadajników i odbiornika.

Dzięki wyjściu analogowemu 3.5 mm można połączyć odbiornik z aparatem, kamerą lub komputerem. Z nadajnikami komunikuje się dwukanałowo na częstotliwości 2.4 Ghz, a zasięg na otwartej przestrzeni dochodzi do 50 m. Odbiornik posiada możliwość przełączania rodzaju transmisji na simplex (pojedynczy) lub duplex (podwójny), odsłuchiwania na słuchawkach rejestrowanego na nadajniku sygnału audio oraz inteligentny system redukcji szumów. Całością pracy można zarządzać z pozycji wyświetlacza IPS, który przedstawia najważniejsze parametry dźwięku i baterii.

Comica CVM-MS01 i CVM-MS02 - elastyczne uchwyty na mikrofon

Comica CVM-MS01 i CVM-MS02 to mikrofonowe elastyczne uchwyty w kształcie ramienia przeznaczone do mocowania na płaskiej powierzchni, takiej jak stół czy biurko. Łatwe w montażu i proste w użyciu, pozwalają na szybkie zamocowanie mikrofonu i dowolne jego ustawienie, nawet obracając o 360°. Na statywie CVM-MS01 można zainstalować mikrofon o maksymalnej wadze do 1,5 kg, natomiast udźwig modelu CVM-MS02 to 3 kg.

Mikrofony i akcesoria Comica można znaleźć w najlepszych sklepach foto-video.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Nowe kable w ofercie TetherTools - łamane końcówki i bardziej stabilny sygnał
Nowe kable w ofercie TetherTools - łamane końcówki i bardziej stabilny sygnał
Na polski rynek trafiają nowe kable marki TetherTools. Ofertę po raz pierwszy wzbogacają modele z dwoma łamanymi końcówkami, a także 9-metrowy kabel USB-C z podwójnym wzmacniaczem...
5
Quadralite SVL 800S - kompaktowy LED ze snootem
Quadralite SVL 800S - kompaktowy LED ze snootem
Next77, polski dystrybutor marki Quadralite, ogłasza wprowadzenie nowej lampy LED - Quadralite SVL-800S. To pierwsza lampa LED ze zintegrowanym snootem optycznym, która wzbogaca serię...
6
Lampy Quadralite SVL 20% taniej do końca czerwca
Lampy Quadralite SVL 20% taniej do końca czerwca
Quadralite startuje z kolejną promocją na oświetlenie LED. Kompaktowe lampy z serii SVL przez cały najbliższy miesiąc kupicie z 20-procentowym rabatem.
1
Powiązane artykuły