Godox prezentuje nowy cyfrowy system mikrofonowy MoveLink

Autor: Redakcja Fotopolis

28 Czerwiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Łatwy w użyciu i niedrogi system bezprzewodowej transmisji dźwięku wprowadza na rynek Godox. MoveLink przeznaczony jest dla mobilnych dziennikarzy, filmowców, a także twórców YouTube, TikTok i vlogerów.

Nowy system mikrofonowy MoveLink od producenta oświetlenia do fotografii i filmu składa się z kompaktowego nadajnika i uniwersalnego odbiornika, komunikujących się na częstotliwości 2,4 GHz do odległości 50 m.

Niewielki nadajnik waży mniej niż 30 gramów i jest wyposażony w wielokierunkowy mikrofon oraz wbudowany klips, dzięki czemu można go łatwo przymocować do ubrania. Odbiornik natomiast wyposażony jest w wyjście 3.5 mm, umożliwiające podłączenie do gniazda telefonu lub aparatu. Odbiornik dwukanałowy ułatwia dodanie dodatkowego nadajnika w przypadku nagrań np. z dwoma prezenterami naraz.

Zarówno nadajnik, jak i odbiornik są wyposażone w wewnętrzne akumulatory litowo-jonowe, które działają do 6 godzin i są ładowane przez złącza USB typu C. System można rozbudować o dodatkowe nadajniki i odbiorniki, aby umożliwić jednoczesną pracę do 8 mikrofonów na planie.

MoveLink - dostępne zestawy i akcesoria

System MoveLink oferuje prostą obsługę i gotowość do działania zaraz po wyjęciu z pudełka. Podstawowy zestaw M1 sprzedawany jest z jednym nadajnikiem i jednym odbiornikiem. W wariancie M2 otrzymamy dodatkowy nadajnik, a także etui, w którym oprócz przenoszenia zestawu będzie można naładować trzy urządzenia naraz przy pomocy jednego kabla USB-C.

Dla użytkowników smartfonów przygotowano także pakiety UC1 i UC2, w których odbiornik jest dopasowany kształtem i rozmiarami do telefonu i podłącza się go za pomocą złącza USB-C. Do podcastów i wywiadów świetnie nada się także adapter ML-H, dzięki któremu przekształcimy nadajnik w pełnoprawny, ręczny mikrofon.

MoveLink - cena i dostępność

Ceny i dostępność zestawów zostaną podane wkrótce. Wiadomo jednak, że w zestawach oprócz nadajników i odbiorników będzie się znajdował też mikrofon krawatowy, osłona przeciwwiatrowa, kabel TRS, kabel TRRS, kable USB. W zestawie z dwoma nadajnikami będzie także etui ML-C3.

Więcej informacji na temat produktu można znaleźć na stronie producenta.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Film Ferrania P33 - nowy czarno-biały film na bazie powojennej formuły
Film Ferrania P33 - nowy czarno-biały film na bazie powojennej formuły
Film Ferrania przywraca na rynek kolejny klasyczny materiał światłoczuły. Tym razem to film P33 - unowocześniony negatyw bazujący na formule z I połowy XX wieku.
2
Dzień otwarty z marką Quadralite w sklepie Fotoforma
Dzień otwarty z marką Quadralite w sklepie Fotoforma
Next77, wyłączny dystrybutor marki Quadralite zaprasza do wzięcia udziału w wydarzeniu, które odbędzie się w Warszawie 29 lutego w sklepie Fotoforma!
6
Na rynek wchodzą saszetki na ramię Wandrd X1
Na rynek wchodzą saszetki na ramię Wandrd X1
Seria "crossbody" od producenta toreb i plecaków dla fotografów to nowoczesne rozwiązanie dla tych, którzy szukają mobilnego centrum organizacji rzeczy osobistych. Saszetki Wandrd X1 to...
12
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)