Godox prezentuje nowy cyfrowy system mikrofonowy MoveLink

Autor: Redakcja Fotopolis

28 Czerwiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Łatwy w użyciu i niedrogi system bezprzewodowej transmisji dźwięku wprowadza na rynek Godox. MoveLink przeznaczony jest dla mobilnych dziennikarzy, filmowców, a także twórców YouTube, TikTok i vlogerów.

Nowy system mikrofonowy MoveLink od producenta oświetlenia do fotografii i filmu składa się z kompaktowego nadajnika i uniwersalnego odbiornika, komunikujących się na częstotliwości 2,4 GHz do odległości 50 m.

Niewielki nadajnik waży mniej niż 30 gramów i jest wyposażony w wielokierunkowy mikrofon oraz wbudowany klips, dzięki czemu można go łatwo przymocować do ubrania. Odbiornik natomiast wyposażony jest w wyjście 3.5 mm, umożliwiające podłączenie do gniazda telefonu lub aparatu. Odbiornik dwukanałowy ułatwia dodanie dodatkowego nadajnika w przypadku nagrań np. z dwoma prezenterami naraz.

Zarówno nadajnik, jak i odbiornik są wyposażone w wewnętrzne akumulatory litowo-jonowe, które działają do 6 godzin i są ładowane przez złącza USB typu C. System można rozbudować o dodatkowe nadajniki i odbiorniki, aby umożliwić jednoczesną pracę do 8 mikrofonów na planie.

MoveLink - dostępne zestawy i akcesoria

System MoveLink oferuje prostą obsługę i gotowość do działania zaraz po wyjęciu z pudełka. Podstawowy zestaw M1 sprzedawany jest z jednym nadajnikiem i jednym odbiornikiem. W wariancie M2 otrzymamy dodatkowy nadajnik, a także etui, w którym oprócz przenoszenia zestawu będzie można naładować trzy urządzenia naraz przy pomocy jednego kabla USB-C.

Dla użytkowników smartfonów przygotowano także pakiety UC1 i UC2, w których odbiornik jest dopasowany kształtem i rozmiarami do telefonu i podłącza się go za pomocą złącza USB-C. Do podcastów i wywiadów świetnie nada się także adapter ML-H, dzięki któremu przekształcimy nadajnik w pełnoprawny, ręczny mikrofon.

MoveLink - cena i dostępność

Ceny i dostępność zestawów zostaną podane wkrótce. Wiadomo jednak, że w zestawach oprócz nadajników i odbiorników będzie się znajdował też mikrofon krawatowy, osłona przeciwwiatrowa, kabel TRS, kabel TRRS, kable USB. W zestawie z dwoma nadajnikami będzie także etui ML-C3.

Więcej informacji na temat produktu można znaleźć na stronie producenta.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
7
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)