Godox MF12 - czy to najbardziej uniwersalny flash do zdjęć makro?

Autor: Maciej Luśtyk

12 Sierpień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Chiński producent pokazał kolejne ciekawe rozwiązanie oświetleniowe. Tym razem to Godox Macro Flash MF12 - niewielki, sterowany radiowo, mocowany na obiektywie flash, który możemy rozbudować do zestawu zawierającego 6 jednostek.

Mocowane na obiektyw lampy błyskowe do makrofotografii nie są niczym nowym. Dzięki producentom takim jak Yongnuo czy Meike nie wiążą się też ze specjalnie dużym wydatkiem. Propozycja Godoxa ma jednak do zaoferowania wygodę i uniwersalność, którymi nie mogą też pochwalić się inni producenci. Przede wszystkim jest to jednak rozwiązanie, które możemy swobodnie skalować.

Godox Macro Flash MF12 zapowiada się na wyjątkowo praktyczną lampę do makrofotografii

Godox Macro Flash MF12 to miniaturowa lampa błyskowa, która może pracować zarówno podłączona do specjalnego adaptera na obiektyw, jak i osobno, na dołączanym do zestawu stojaku. Odchylenie głowicy możemy regulować, a za sterowanie parametrami odpowiada wygodny interfejs (możemy nią też sterować z poziomu systemowego wyzwalacza radiowego producenta).

Lampa może pochwalić się skromną mocą 12 Ws, ale na jednym ładowaniu wykonać ma aż 500 błysków, a dodatkowo naładujemy ją przez USB-C (dla niektórych przeszkodą może być jednak wbudowany akumulator). Sam czas przeładowania, w zależności od mocy wahać ma się od 0,01 do 1,7 s, a lampa oferuje także diodę modelującą LED.

Co więcej, w zestawie znajdziemy także szereg akcesoriów, takich jak dyfuzory czy filtry żelowe ze specjalnym holderem. Prawdziwa magia zaczyna się jednak dopiero, gdy zdecydujemy się kupić dwie, albo więcej lamp. Dzięki mocowaniu z adapterami na obiektywy o średnicach od 49 do 77 mm, lampy zamocujemy na większości szkieł, a do tego ich ustawienie będziemy mogli swobodnie aranżować na pierścieniu wokół aparatu (każdą z nich można przesuwać z osobna). Dodatkowo, jeśli zdecydujemy się na kompletny zestaw 6 lamp, otrzymamy coś na wzór mocnego ring flasha.

Cena i dostępność

Konkurencyjnie prezentuje się także cena lampy Godox Macro Flash MF12. Za pojedynczy model zapłacimy 109 dolarów (około 425 zł), natomiast pełny zestaw z 6 lampami i wszystkimi możliwymi akcesoriami będzie nas kosztował 723 dolary (ok 2800 zł). Większość osób będzie więc w stanie zbudować wypośrodkowany zestaw w okolicach 1000 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie godox.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell KabrioLED - rewolucyjna czołówka dla kierowców
Newell KabrioLED - rewolucyjna czołówka dla kierowców
KabrioLED™ to rewolucyjna lampka czołówka stworzona specjalnie dla kierowców kabrioletów. Wyposażona w zaawansowany system czujników, inteligentnie synchronizuje się...
3
Xencelabs Pen Display 24 Studio - imponująca alternatywa dla tabletów Wacom Cintiq Pro
Xencelabs Pen Display 24 Studio - imponująca alternatywa dla tabletów Wacom Cintiq Pro
Założona w 2019 roku firma Xencelabs prezentuje swój pierwszy tablet graficzny z ekranem. Pen Display 24 Studio to profesjonalny kombajn, który zapowiada się na...
7
Zhiyun Molus G60 i X100 - superkompaktowe lampy LED o dużej mocy
Zhiyun Molus G60 i X100 - superkompaktowe lampy LED o dużej mocy
Chiński producent rozwija ofertę oświetlenia o nowe, kompaktowe lampy LED, które mimo niewielkich rozmiarów oferują imponującą moc i możliwość stosowania akcesoriów z...
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)