Godox Ving V860III - nowa generacja niedrogiego speedlighta

Autor: Maciej Luśtyk

25 Sierpień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Godox prezentuje najnowszą odsłonę popularnej reporterskiej lampy flash V860. Trzecia generacja otrzymuje m.in. wygodniejszą obsługę, bardzie wydajny akumulator a także lampę modelującą LED i blokadę stopki.

Niedroga, ale oferująca profesjonalne możliwości seria lamp reporterskich Godox V860 właśnie doczekała się kolejnej odsłony. Zasilany akumulatorem model Godox Ving V860III z zewnątrz nieznacznie różni się od poprzednika, ale wprowadza wiele użytecznych funkcji.

Godox Ving V860II oferuje przede wszystkim większa wydajność i polepszoną funkcjonalność

Lampa może pochwalić się mocą 76 Ws, wsparciem trybów TTL i HSS, maksymalnym czasem przeładowania 1,5 s, trybem zoom (20-200 mm), bezprzewodową łącznością radiową i oczywiście obracaną głowicą ( od 0° do 330° w poziomie i od -7° do 120° w pionie). Do tego waży niewiele ponad pół kilograma. Już samo to czyni z niej bardzo urządzenie, ale teraz staje się jeszcze bardziej praktyczna.

Wśród nowości pojawia się przede wszystkim 2-watowa lampa modelująca LED o temperaturze barwowej 5300 K, z 10-stopniową regulacją mocy, która ułatwi ustawianie ostrości w trudnych warunkach oświetleniowych. Do tego otrzymujemy także przełącznik „Quick Switch”, który pozwoli błyskawicznie przejść z trybu TTL do trybu Manualnego, bez konieczności zagłębiania się w menu, a także blokadę stopki i bardziej wydajną baterię, która pozwoli na wykonanie około 480 błysków z pełną mocą.

Cena i dostępność

Wszystko to lampa Godox Ving V860III ma do zaoferowania w cenie 230 dolarów (ok. 890 zł). Biorąc pod uwagę, że model V860 II na polskim rynku kosztuje 760 zł, należałoby się spodziewać, że trzecia generacja zadebiutuje u nas w pułapie ok. 1000 zł. Jak na możliwości to jednak i tak bardzo atrakcyjna cena.

Więcej informacji znajdziecie na stronie godox.pl.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Konwertery Zitay CS - podłącz do aparatu dysk SSD zamiast karty pamięci
Konwertery Zitay CS - podłącz do aparatu dysk SSD zamiast karty pamięci
Chciałbyś nagrywać materiał wideo prosto na pojemny dysk SSD? Wystarczy, że użyjesz jednego z adapterów Zitay CS, który zastąpi kartę CFast 2.0 lub CFexpress.
0
Manfrotto Element MII Video - monopod do filmowania w wersji na lekko
Manfrotto Element MII Video - monopod do filmowania w wersji na lekko
To najlżejsze rozwiązanie tego typu na rynku. Manfrotto wprowadza do oferty Element MII Video, ultralekki i kompaktowy monopod do filmowania.
6
Ilford Pop-up Darkroom - rozkładana przenośna ciemnia fotograficzna
Ilford Pop-up Darkroom - rozkładana przenośna ciemnia fotograficzna
Kiedyś amatorzy adaptowali na ciemnie łazienki lub piwnice. Teraz zrobią ją nawet w sypialni. Ilford Pop-up Darkroom to rozkładana ciemnia fotograficzna dla...
7
Powiązane artykuły