DJI Mic - nowe miniaturowe mikrofony bezprzewodowe

Autor: Maciej Luśtyk

6 Kwiecień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Bezprzewodowy system mikrofonów DJI dla twórców wideo w końcu trafia do sprzedaży. Zapowiada się na godną konkurencję dla propozycji Rode i Saramonic.

Po tym gdy kilka lat temu Rode zaprezentował system Wireless Go, segment przystępnych cenowo bezprzewodowych systemów mikrofonowych wprost eksplodował. Dziś oferuje je już większość producentów sprzętu audio i foto-wideo (m.in. Saramonic, Godox, Comica, Joby, Synco), co nie oznacza, że nie ma miejsca na nowe propozycje. W końcu rynek wideo w ostatnich latach rozwija się wyjątkowo prężnie.

DJI Mic - sprawdzone patenty w przemyślanej formie

Swoje trzy grosze postanowiło dorzucić DJI z systemem DJI Mic, który zapowiadany był już jesienią przy okazji premiery kamerki DJI Action 2 i który w końcu teraz trafia na rynek. Zasada jego działania jest identyczna, jak w przypadku analogicznych systemów firm wspomnianych powyżej. Otrzymujemy więc montowany na aparacie odbiornik oraz dwa kompaktowe nadajniki, do których możemy podłączyć mikrofony krawatowe, ale same także są mikrofonami i które można wygodnie przypiąć np. do kołnierza.

Podobnie jak w innych bardziej zaawansowanych rozwiązaniach tego typu otrzymujemy możliwość regulacji wzmocnienia (+/- 12 db), filtr górnoprzepustowy, funkcję nagrywania dwóch ścieżek na osobnych kanałach stereo i opcję równoległej cichszej rejestracji „zapasowej” na wypadek wystąpienia nieoczekiwanych przesterów. Do tego mamy też wbudowaną pamięć w nadajnikach, dzięki której nie utracimy dźwięku w przypadku zerwania transmisji i która pozwoli wykorzystywać je w roli dyktafonów. Cały system dostarczany jest z kolei w etui pełniącym również rolę akumulatora, dzięki któremu czas pracy mikrofonów wydłuży się z 5 do 15 godzin.

Jeśli zaś chodzi o samą specyfikację, mikrofon wbudowany w nadajnik oferuje pasmo przenoszenia 50 Hz - 20 kHz, poziom ciśnienia akustycznego rzędu 114 dB SPL i charakterystykę wszechkierunkową. Nadajnik mierzy 47 × 30 × 20 mm i waży raptem 30 g. Ładowanie do pełna trwa raptem godzinę. Producent obiecuje też imponujący zasięg 250 metrów w otwartej przestrzeni.

Cena i dostępność

System mikrofonów DJI Mic trafi do sprzedaży w kwietniu 2022 roku w cenie 339 euro czyli ok. 1550 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie dji.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
DJI prezentuje przenośne stacje zasilania - nawet do 60 ładowań aparatu lub smartfona
DJI prezentuje przenośne stacje zasilania - nawet do 60 ładowań aparatu lub smartfona
DJI poszerza swoją działalność. Chińczycy pokazali właśnie swoje pierwsze przenośne stacje zasilające, która ułatwią ładowanie baterii i zasilanie sprzętu elektronicznego w terenie....
6
Angelbird MatchPack - zestawy kart dopasowane wydajnością do Twojego aparatu
Angelbird MatchPack - zestawy kart dopasowane wydajnością do Twojego aparatu
Firma Angelbird przedstawia nową edycję zestawów kart pamięci Match Pack. Stworzone z myślą o profesjonalistach w branży fotograficznej i filmowej, mają zapewnić maksymalną wydajność i...
2
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij nagrody o wartości 10 tys. dolarów
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij...
Focus Nordic informuje o konkursie dla użytkowników dymiarek PMI. Na czas wydarzenia urządzenia SmokeNINJA i SmokeGENIE objęte zostały także specjalnymi promocjami.
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)