DJI Mic - nowe miniaturowe mikrofony bezprzewodowe

Autor: Maciej Luśtyk

6 Kwiecień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Bezprzewodowy system mikrofonów DJI dla twórców wideo w końcu trafia do sprzedaży. Zapowiada się na godną konkurencję dla propozycji Rode i Saramonic.

Po tym gdy kilka lat temu Rode zaprezentował system Wireless Go, segment przystępnych cenowo bezprzewodowych systemów mikrofonowych wprost eksplodował. Dziś oferuje je już większość producentów sprzętu audio i foto-wideo (m.in. Saramonic, Godox, Comica, Joby, Synco), co nie oznacza, że nie ma miejsca na nowe propozycje. W końcu rynek wideo w ostatnich latach rozwija się wyjątkowo prężnie.

DJI Mic - sprawdzone patenty w przemyślanej formie

Swoje trzy grosze postanowiło dorzucić DJI z systemem DJI Mic, który zapowiadany był już jesienią przy okazji premiery kamerki DJI Action 2 i który w końcu teraz trafia na rynek. Zasada jego działania jest identyczna, jak w przypadku analogicznych systemów firm wspomnianych powyżej. Otrzymujemy więc montowany na aparacie odbiornik oraz dwa kompaktowe nadajniki, do których możemy podłączyć mikrofony krawatowe, ale same także są mikrofonami i które można wygodnie przypiąć np. do kołnierza.

Podobnie jak w innych bardziej zaawansowanych rozwiązaniach tego typu otrzymujemy możliwość regulacji wzmocnienia (+/- 12 db), filtr górnoprzepustowy, funkcję nagrywania dwóch ścieżek na osobnych kanałach stereo i opcję równoległej cichszej rejestracji „zapasowej” na wypadek wystąpienia nieoczekiwanych przesterów. Do tego mamy też wbudowaną pamięć w nadajnikach, dzięki której nie utracimy dźwięku w przypadku zerwania transmisji i która pozwoli wykorzystywać je w roli dyktafonów. Cały system dostarczany jest z kolei w etui pełniącym również rolę akumulatora, dzięki któremu czas pracy mikrofonów wydłuży się z 5 do 15 godzin.

Jeśli zaś chodzi o samą specyfikację, mikrofon wbudowany w nadajnik oferuje pasmo przenoszenia 50 Hz - 20 kHz, poziom ciśnienia akustycznego rzędu 114 dB SPL i charakterystykę wszechkierunkową. Nadajnik mierzy 47 × 30 × 20 mm i waży raptem 30 g. Ładowanie do pełna trwa raptem godzinę. Producent obiecuje też imponujący zasięg 250 metrów w otwartej przestrzeni.

Cena i dostępność

System mikrofonów DJI Mic trafi do sprzedaży w kwietniu 2022 roku w cenie 339 euro czyli ok. 1550 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie dji.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell prezentuje zestaw LED do fotografii produktowej oraz nowe modyfikatory
Newell prezentuje zestaw LED do fotografii produktowej oraz nowe modyfikatory
W ofercie marki Newell pojawiły się ciekawe nowości związane z oświetleniem studyjnym. W oparciu o modele Sparkle na rynek wchodzi zestaw do fotografii produktowej oraz trzy nowe modyfikatory do...
0
Rzeczy, których nie potrzebujesz: butelka termiczna ze schowkiem na filmy
Rzeczy, których nie potrzebujesz: butelka termiczna ze schowkiem na filmy
Z pewnością słyszeliście, że filmy powinno przechowywać się w chłodzie. Brytyjski sklep PPP Cameras gra niewiedzą użytkowników i proponuje bidon, który będzie chłodził...
22
Moza Mini-P Max - nowa wersja składanego gimbala dla vlogerów. Uniesie nawet pełną klatkę
Moza Mini-P Max - nowa wersja składanego gimbala dla vlogerów. Uniesie nawet pełną klatkę
Moza Mini-P Max to niewielki, lekki gimbal do smartfonów, kamer sportowych i bezlusterkowców. W nowej wersji oferuje większy udźwig, lepszą obudowę i jeszcze więcej...
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)