Synco - nowe niedrogie mikrofony do filmowania na polskim rynku

Autor: Redakcja Fotopolis

6 Październik 2021
Artykuł na: 6-9 minut

Obecna w Polsce od roku marka Synco oferuje ciekawy sprzęt audio w umiarkowanej cenie. Oferta, w której znajdziemy mikrofony krawatowe, mobilne, nakamerowe, shotguny i systemy bezprzewodowe wzbogaciła się o nowe praktyczne modele i zestawy.

Materiał partnera

Synco, to zdobywająca coraz większą popularność marka produkująca mikrofony audio, oferując nowoczesne rozwiązania kierowane do profesjonalistów i entuzjastów audio, realizujących projekty związane z branżą foto-wideo. W ofercie Synco znajdują się profesjonalne produkty związane z nagrywaniem i transmisją dźwięku: mikrofony krawatowe, mikrofony kierunkowe, mikrofony nakamerowe, systemy do bezprzewodowej transmisji dźwięku, miksery oraz różnego rodzaju akcesoria. Obecnie produkty Synco, akredytowane przez CE, FCC, ROHS, są najlepiej sprzedającymi się mikrofonami w wielu regionach świata, m.in. w Europie, Ameryce, na Bliskim Wschodzie oraz Azji.

Z początkiem października bogata oferta mikrofonów Synco dostępnych na rynku polskim zostaje rozszerzona o kolejne modele, które wyróżniają się nowoczesnością, funkcjonalnością, możliwościami oraz wysoką jakością - zarówno wykonania jak i jakością rejestrowanego dźwięku. Wszystko to, przy zachowaniu umiarkowanej, przystępnej ceny. Nowe produkty Synco to produkty premium w budżetowej cenie!

Synco - nowe mikrofony w polskiej dystrybucji:

Synco G2 - miniaturowy system mikrofonów bezprzewodowych

Synco G2 to uniwersalny, bezprzewodowy system mikrofonowy drugiej generacji. W nowej wersji SYNCO G2 został wyposażony w wyświetlacz TFT, na którym są widoczne wszystkie kluczowe wskaźniki. SYNCO G2 pracuje w paśmie 2,4 GHz, wyróżnia się wyjątkowo małymi gabarytami, wszechstronnością i prostotą użycia. Nadajnik systemu G2 może działać zarówno jako samodzielny mikrofon typu "clip-on" lub zostać przymocowany do paska i współpracować z dodatkowym (załączonym w zestawie) mikrofonem krawatowym. Podstawą transmisji sygnału w SYNCO G2 jest unikalny algorytm kodowania transmisji – SyncoderTM 2.0, który pozwala na precyzyjny odbiór sygnału między nadajnikiem a odbiornikiem. SYNCO G2 wyposażony jest w opcjonalny filtr górnoprzepustowy oraz kontrolę wzmocnienia sygnału, które umożliwiają poprawę jakości nagrywanego dźwięku.

Bezprzewodowy system mikrofonowy SYNCO G2 występuje w dwóch wersjach: G2A1 z jednym nadajnikiem i jednym odbiornikiem oraz G2A2 z dwoma nadajnikami i jednym odbiornikiem. Wyróżnia go świetna jakość wykonania, kolorowy ekran TFT - na którym w czasie rzeczywistym sprawdzimy najważniejsze parametry tj.: tryb nagrywania, stan akumulatora, poziom natężenia dźwięku, oraz znakomita stabilność sygnału w zakresie do 150 m w otwartej przestrzeni oraz do 50 m w przestrzeni z ograniczonym polem widzenia (w której występują przeszkody np. budynki w mieście).

System SYNCO G2 jest doskonałym rozwiązaniem bezprzewodowym dla twórców treści w każdej dziedzinie, w tym wykonawców scenicznych, prezenterów i vlogerów. SYNCO G2A2 świetnie sprawdzi się w rejestrowaniu dźwięku w trakcie prowadzenia wywiadów, w których bierze udział trzech rozmówców.

Cena: 649 zł (Synco G2A1, zestaw: 1 nadajnik + 1 odbiornik); 999 zł (Synco G2A2, zestaw: 2 nadajniki + 1 odbiornik)

Synco D2 - pojemnościowy mikrofon typu shotgun

Synco D2 to profesjonalny, pojemnościowy mikrofon typu shotgun o charakterystyce hiperkardioidalnej, którego stosunek sygnału do szumu (SNR) wynosi 80dB1KHz at 1Pa). Posiada solidną, mosiężną konstrukcję, bardzo niski poziom szumów własnych, ultra płaską charakterystykę częstotliwościową oraz pozłacane złącze XLR. Może być montowany na wysięgnikach i statywach mikrofonowych, a także łatwo mocowany bezpośrednio do kamer za pomocą załączonego uchwytu i kabla XLRM-XLRF.

SYNCO D2 szczególnie dobrze sprawdzi się do realizacji projektów, które wymagają odbioru dźwięku emitowanego w dużej odległości od urządzenia rejestrującego. Zapewnia doskonałą jakość przenoszenia sygnału audio, a zarejestrowany dźwięk zaskakuje niezwykle wysoką jakością i naturalnym brzmieniem. Wszystkie cechy SYNCO D2, sprawiają, że jest to doskonały wybór do nagrywania wideo i audio, a materiał rejestrowany za jago pomocą, zarówno w studiu jak i w innych przestrzeniach, będzie najwyższej jakości.

Cena: 1149 zł

Synco S6M2 - mikrofon krawatowy z długim kablem

Synco Lav-S6M2 to mały  krawatowy mikrofon pojemnościowy o wielkich możliwościach, z 6-metrowym kablem do nagrywania. Wyposażony jest w technologię cyfrowego przetwarzania sygnałów, dzięki której sygnał audio wzmacniany jest w czasie rzeczywistym, a szumy redukowane. Dodatkowe gniazdo słuchawkowe umożliwia bezpośrednie prowadzenie monitorowania sygnału, a wbudowany filtr górnoprzepustowy oraz regulacja wzmocnienia sygnału, zapewniają możliwość natychmiastowej korekty jakości zapisywanego dźwięku. Przeznaczony jest do smartfonów, aparatów cyfrowych, kamer, rejestratorów dźwięku, mikserów i innych urządzeń nagrywających.

Synco S6M2 świetnie sprawdzi się do przeprowadzania wywiadów, konferencji, transmisji na żywo lub nauczania zdalnego.

Cena: 119 zł

Synco U1 - miniaturowy mikrofon do smartfonów

Synco U1 to idealny mikrofon do urządzeń mobilnych. Jeśli chcesz nagrywać z pomocą smartfonu lub tabletu, a jakość dźwięku oferowana przez podobne urządzenia nie jest dla Ciebie wystarczająco dobra, kompaktowy mikrofon SYNCO U1 okaże się idealnym wyborem! Ten lekki i kompaktowy mikrofon kardioidalny w czasie rzeczywistym optymalizuje zapis sygnału audio, a jego konstrukcja umożliwia zgięcie mikrofonu do 90 stopni, co pozwala na dopasowanie kierunku mikrofonu zgodnie z kierunkiem nagrywania przy użyciu głównej lub przedniej kamery smartfonu.

Synco U1 aktualnie dostępny jest w dwóch wersjach, które różnią się typem złącza: SYNCO U1P - mikrofon zewnętrzny do urządzeń ze złączem TRRS 3,5 mm oraz SYNCO U1L -  mikrofon ze złączem Lightning do iPhone’ów i innych urządzeń Apple. SYNCO U1 nie wymaga żadnych przejściówek, dzięki czemu jakości dźwięku nie ulega pogorszeniu.

Cena: 119 zł (Synco U1P); 219 zł (Synco U1L)

Synco Vlogger Kit 1 - mobilny zestaw dla wymagających

Najwyższej jakości kompletny zestaw do tworzenia treści wideo przy pomocy smartfonu. W skład zestawu wchodzą wszystkie elementy niezbędne do vlogowania i streamingu na żywo. SYNCO Vlogger Kit 1 składa się z mikrofonu kierunkowego SYNCO M1S, oświetlenia w postaci panelu LED z funkcją świetlnych efektów specjalnych, antywstrząsowego uchwytu do mikrofonu, mini statywu stołowego oraz uchwytu wideo do smartfonu umożliwiającego łatwe filmowanie „z ręki” lub stacjonarnie na statywie.

Uchwyt wchodzący w skąd zestawu SYNCO Vloger Kit 1, to wykonana z tworzywa ABS, lekka i wytrzymała ramka, w której w specjalnych zaciskach stabilnie mocujemy smartfon. Do ramki, za pomocą złącza „zimna stopka” oraz gwintów ¼”, możemy zamocować statyw, panel LED oraz mikrofon na antywstrząsowym uchwycie. Możliwość takiej konfiguracji sprawia, że  zyskujemy stabilne, uporządkowane i kompletne urządzenie do nagrywania, dzięki któremu możemy komfortowo realizować materiał nawet w najtrudniejszych, reporterskich warunkach.

Cena: 399 zł

Synco Vlogger Kit 2 - światło, mikrofon i uchwyt do smartfona za grosze

Zestaw do vlogowania Synco Vlogger Kit 2 to kolejny pakiet wszystkich niezbędnych urządzeń marki SYNCO do tworzenia filmów przy pomocy smartfonu. Zawiera mikrofon nakamerowy M1S wraz z antywstrząsowym uchwytem, mini lampę LED, mini statyw oraz wszechstronny uchwyt do telefonu. Zestaw Vlogger Kit 2 różni się od Vlogger Kit 1 rodzajem lampy i uchwytem do telefonu który pewnie i stabilnie utrzyma telefony o szerokości od 55 mm do 80 mm. Posiada również 1 złącze do mocowania typu „zimna stopka” oraz 2 otwory z  gwintem 1/4" dzięki którym z powodzeniem przymocujesz do uchwytu mikrofon, lampę, statyw lub inne akcesoria. Wszystko to, po to aby zyskać możliwość szybkiego i komfortowego realizowania materiału wideo bez zbędnych dodatkowych akcesoriów.

Cena: 249 zł

Jeśli jesteś profesjonalnym dźwiękowcem lub początkującym twórcą, prowadzącym wideobloga, prowadzisz eventy na scenie lub realizujesz transmisje live w mediach społecznościowych, z pełną ofertą marki możesz zapoznać się pod adresem syncoaudio.pl i na fanpage’u marki.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)