Saramonic Blink 500 Pro - najlepsze bezprzewodowe mikroporty dla vlogerów?

Autor: Maciej Luśtyk

10 Luty 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Saramonic rozwija ideę bezprzewodowego mikroportu Blink 500 i prezentuje wersję Pro, która charakteryzuje się lepszym dźwiękiem, rozbudowaną obsługą i bardziej wydajną baterią. Ma być idealną propozycją dla vlogerów i osób tworzących materiały na potrzeby internetu.

Blink500 Pro to kolejna generacja niezwykle udanego systemu Blink500. Kontynuacja prostej obsługi w połączeniu z zaawansowanymi funkcjami oraz podwyższoną jakością dźwięku sprawia, że system wyróżniać ma się na tle konkurencji w postaci Rode Wireless Go.Rozwiązanie Saramonica jest też nieco droższe, ale wynagradza nam to większą funkcjonalnością ze zaktualizowaną konstrukcją z wyświetlaczem OLED, zwiększoną żywotnością baterii i lepszym zasięgiem.

Blink 500 Pro to przede wszystkim kompaktowe wymiary i wygoda, ale i funkcjonalność konkurująca z tradycyjnymi bezprzewodowymi mikroportami

Saramonic Blink 500 Pro występuję w wariancie B1 i B2, w których znajdziemy kolejno 1 lub 2 nadajniki. Nowa wersja mikroportu oferuje zasięg aż do 100 metrów, pozwala na 8 godzin ciągłej pracy i umożliwia błyskawiczne parowanie już w etui, które pełni zarazem rolę ładowarki.

Otrzymujemy też możliwość regulacji wyjścia mono/stereo w przypadku korzystania z dwóch nadajników, co daje możliwość nagrywania dźwięku każdego mikrofonu do dwóch oddzielnych kanałów audio, a następnie wygodniejszą jego edycję.

Odbiornik Blink 500 Pro RX zawiera zarówno kable wyjściowe TRS, jak i TRRS, które doskonale współpracują zarówno z lustrzankami cyfrowymi, bezlusterkowcami i innymi aparatami fotograficznymi,  jak i rejestratorami, mikserami, komputerami, a także smartfonami i tabletami z gniazdami słuchawkowymi. Za pomocą opcjonalnych kabli Lightning lub USB-C łatwo też podłączymy go do urządzeń mobilnych pozbawionych wejścia słuchawkowego.

Nadajnik TX Pro wyposażony został zaś we wbudowany mikrofon dookólny o czułości -39dB. W przypadku konieczności zachowania większej dyskrecji, możemy do niego podłączyć także dołączany do zestawu mikrofon krawatowy. Nadajnik współpracuje także z opcjonalnym uchwytem Pro HM, który pozwoli przekształcić go mikrofon ręczny, który przyda się np. podczas nagrywania relacji i wywiadów z ulicy.

Ciekawe jest także to, że za pomocą wejścia mikrofonowego nadajnik możemy podłączyć w zasadzie do dowolnego źródła dźwięku, takiego jak mikser, odtwarzacz muzyki czy gitara elektryczna.

Cena i dostępność

System Saramonic Blink 500 Pro kupimy w cenach 999 zł (wariant B1) lub 1399 zł (wariant B2).

Więcej informacji znajdziecie na stronie saramonic.pl.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij nagrody o wartości 10 tys. dolarów
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij...
Focus Nordic informuje o konkursie dla użytkowników dymiarek PMI. Na czas wydarzenia urządzenia SmokeNINJA i SmokeGENIE objęte zostały także specjalnymi promocjami.
5
Filtry Hoya ND 25% taniej do końca kwietnia
Filtry Hoya ND 25% taniej do końca kwietnia
Doskonała redukcja światła bez wpływu na kolory i ostrość - wysokiej jakości filtry Hoya ND dostępne w cenach niższych o 25% do końca kwietnia! 
4
Zhiyun Molus G300 - niewiarygodnie kompaktowy LED o mocy 300 W
Zhiyun Molus G300 - niewiarygodnie kompaktowy LED o mocy 300 W
Zhiyun robi to kolejny raz. Po modelach X100 i X60 przyszedł czas na światło większego kalibru (choć tylko w przenośni). Lampa Molus G300 oferuje diodę o mocy 300W, będąc jednocześnie...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)