Saramonic UwMic9s - nowe profesjonalne mikrofony bezprzewodowe w dobrej cenie

Autor: Maciej Luśtyk

18 Czerwiec 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Saramonic przedstawia nową, znacznie udoskonaloną odsłonę swoich najlepszych mikroportów. System UwMic9s charakteryzuje się lżejsza obudową, dłuższym czasem pracy, większym ekranem, lepszą ergonomią, dodatkowym wejściem Line In i mniejszymi szumami.

Saramonic UwMic9S to ulepszona wersja flagowego zestawu do bezprzewodowej transmisji dźwięku UwMic9, który w ostatnich latach podbił świat streamów online, konferencji, produkcji YouTube, wywiadów oraz vlogów, realizowanych zarówno przez profesjonalistów, jak i początkujących twórców.

Saramonic UwMic9s zapowiada się na jeden z najdoskonalszych systemów mikroportów na rynku

Nowe funkcje rozszerzają możliwości pracy z dźwiękiem i umożliwią tworzenie jeszcze lepszych filmów, audycji i podcastów! Odbiornik RX9S i nadajniki TX9S wyposażono w pojemne wbudowane baterie, które zapewnią aż 8 godzin nieprzerwanej pracy i które możemy wygodnie ładować przez USB-C (także w trakcie pracy). Nowością są również fizyczne przełączniki wyciszające nagrywanie z poszczególnych źródeł dźwięku, dodatkowe wejścia audio (więcej na ten temat poniżej), a także odkręcane anteny, które możesz ustawić w dowolnym kierunku, zapewniając sobie najwyższą jakość transmisji.

Odbiorniki RX9S wyposażono w dodatkowe gniazdo mini Jack 3,5 mm, do którego można podłączyć dodatkowy mikrofon lub inne źródło sygnału. W ten sposób z łatwością uzupełnisz swoje nagrania o muzykę tła lub dodatkowe efekty dźwiękowe. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby do gniazda "Mic / Line" podłączyć jeszcze jeden mikrofon i powiększyć liczbę gości zaproszonych do Twojego programu. Dodatkowo odbiornik oferuje też złącze słuchawkowe, które pozwoli na wygodne monitorowanie dźwięku.

Ale nie tylko odbiornik oferuje możliwość podłączenia dodatkowego źródła dźwięku. Nadajniki TX9S wyposażono w dodatkowe wejście liniowe, które umożliwi podłączenie drugiego mikrofonu lub odtwarzacza muzyki. Dzięki temu, jak pisze producent, „sprzęt może rozwijać się razem z nowymi nowymi umiejętnościami realizacyjnymi, bez konieczności inwestowania w kolejne urządzenia”.

Nowe bezprzewodowe mikrofony Saramonic to zarówno profesjonalne wykonanie, jak i zaawansowane funkcje audio

Nowoczesne podzespoły zamknięto w solidnej i lekkiej obudowie wykonanej z najwyższej jakości stopów aluminium. Dzięki temu mikroporty nie tylko profesjonalnie wyglądają, ale są również odpowiednio chronione przed obiciami i upadkami. W zestawie otrzymujemy także mocowanie do paska i stopki aparatu bądź kamery. Z myślą o nagrywaniu wymagających dialogów, do zestawu dołączono też profesjonalny mikrofon krawatowy Saramonic DK3A, zapewniający idealną jakość dźwięku, a urządzenia oferują bardzo wygodny system parowania - wystarczy jedynie zbliżyć je do siebie, wykorzystując funkcję Auto Scan. Całość zamknięto zaś w pancernej walizce, która ułatwi transport i przechowywanie.

Jeżeli zaś chodzi o same możliwości audio, warto nadmienić, że sygnał pochodzący z nadajników można rozdzielić na dwa osobne kanały. Otrzymujemy też filtr low cut, pozwalający odciąć niskie częstotliwości i w określonych sytuacjach pozbyć się zakłóceń. Producent chwali się też, że Saramonic UwMic9s charakteryzuje się o -5 dB niższym stosunkiem sygnału do szumu. Otrzymujemy też zapewnienie o dużym zasięgu, który wynosić ma 100 m w otwartym terenie.

Saramonic UwMic9s - specyfikacja:

 • typ transmisji: UHF
 • modulacja: GFSK
 • zasięg działania: do 100 m
 • gniazdo wejściowe (nadajnik): 2 x mini Jack 3,5 mm (Mic / Line)
 • gniazdo wejściowe (odbiornik): 1 x mini Jack 3,5 mm
 • gniazdo wyjściowe (odbiornik): 1 x mini Jack 3,5 mm
 • gniazdo słuchawkowe (odbiornik): 1x mini Jack 3,5 mm
 • Bateria: 2000 mAh (około 8 godzin pracy)
 • referencyjny poziom wejścia audio: -60 dBv (wejście Mic, tłumienie 0 dB)
 • stosunek sygnału do szumu: > 75 dB
 • czułość (odbiornik): -95 dBm
 • latencja: 12 ms
 • przesterowanie dźwięku: < 0,2%
 • materiał: stop aluminium
 • waga: 157 g (nadajnik) / 193 g (odbiornik)
 • wymiary: 220 x 64 x 25 mm

Cena i dostępność

System Saramonic UwMic9s oferowany będzie w dwóch zestawach: z jednym (Saramonic UwMic9s Kit1) lub dwoma nadajnikami (Saramonic UwMic9s Kit2) w cenach 1399 zł i 1999 zł. Choć to nieco więcej niż w przypadku poprzednika (ok. 1200/1600 zł), na rynku zaawansowanych rozwiązań audio jest to nadal bardzo konkurencyjną ceną.

Więcej informacji o sprzęcie producenta znajdziecie na stronie saramonic.pl.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Marumi Magnetic Slim - nowe wygodne i niedrogie filtry magnetyczne
Marumi Magnetic Slim - nowe wygodne i niedrogie filtry magnetyczne
Marumi Magnetic Slim to nowa linia filtrów, która radykalnie upraszcza ich montaż i szybką wymianę. Jak zwykle w przypadku japońskiego producenta, robi to w świetnej...
0
Pierwsze na świecie przeciwwiatrowe parasolki fotograficzne
Pierwsze na świecie przeciwwiatrowe parasolki fotograficzne
Czy kiedykolwiek wiatr przewrócił Wam sprzęt fotograficzny podczas błyskania w plenerze? Nowe parasolki Glow mają być odporne na ten problem.
4
Pelican (Peli) prezentuje gumowe osłony na obiektywy
Pelican (Peli) prezentuje gumowe osłony na obiektywy
Firma znana z produkcji kufrów i futerałów zaprezentowała ochronne nakładki na obiektywy, które zabezpieczą optykę w transporcie.
9
Powiązane artykuły