Saramonic Roadiegrapher - wszystko, co potrzebne do wygodnego filmowania w jednym zestawie

0
Maciej Luśtyk
11 Luty 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Rosnąca liczba osób zajmujących się tworzeniem materiałów wideo sprawia, że coraz cześciej widzimy gotowe rozwiązania, pozwalające z miejsca rozpocząć przygodę z wideo. Tym razem otrzymujemy jednak niedrogie zestawy nakierowane na amatorów i youtuberów.

Dziś tworzenie filmów jest prostsze niż kiedykolwiek. Zalew materiałów wideo wymaga jednak od nas, by ich jakość była jak najlepsza. A w tym celu, oprócz aparatu czy smartfona potrzebny będzie jeszcze szereg akcesoriów. I właśnie to mają do zaoferowania zestawy Saramonic Roadiegrapher, będące efektem współpracy firm Benro i Saramonic.

Zestawy oferowane są w trzech wariantach: Basic, Pro i Ultimate, które różnią się oczywiście zawartością. I choć dopiero najdroższy z nich wydaje się oferować większość z rzeczy o których mógłby pomarzyć amator, to i podstawowy zestaw prezentuje się ciekawie i może być atrakcyjną opcją dla osób z mocno ograniczonym budżetem.

Coś dla każdego

W zestawie Roadiegrapher Basic znajdziemy mikrofon Saramonic Vmic Shotgun, miniaturowy statyw Benro, uchwyt na smartfona i kabel TRS, do wypuszczenia sygnału audio na wejście słuchawkowe smartfona (niestety nie ma tu opcji podłączenia do złącza USB-C, lub Lightning). Wszystko to razem z plecakiem Benro Tourist 200.

Zestaw Pro, zamiast małego trójnoga ma do zaoferowania statyw z serii Benro Slim, natomiast w przypadku zestawu Ultimate otrzymujemy dodatkowo mikrofon krawatowy Saramonic SmartMic oraz smartfonowy gimbal Benro ze statywem.

Cena i dostępność

Jak widać zestawy Saramonic Roadiegrapher to pozycja nakierowana na początkujących i właśnie dla nich może okazać się najbardziej atrakcyjna. Zwłaszcza, jeśli weźmiemy stosunkowo niewygórowaną ceną. Za wersję Basic zapłacimy raptem 199 dolarów (około 775 zł). W przypadku wariantów Pro i Ultimate będzie to kolejno 240 i 399 dolarów (około 940 i 1560 zł).

Na razie nie wiemy czy zestawy trafią także na polski rynek.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem saramonicusa.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sirui AM-2 - nowa linia lekkich, podróżnych statywów z włókna węglowego
Sirui AM-2 - nowa linia lekkich, podróżnych statywów z włókna węglowego
Mniejszy i lżejszy bagaż, to większy komfort przemieszczania. Wychodząc na przeciw wymaganiom podróżnych fotografów, nowa konstrukcja statywów z włókna węglowego ma zapewnić większa trwałość i...
0
0
Elinchrom ELC 125 i ELC 500 - kompaktowe lampy studyjne ze średniej półki
Elinchrom ELC 125 i ELC 500 - kompaktowe lampy studyjne ze średniej półki
Elinchrom odświeża ofertę głowic studyjnych. Kompaktowe modele ELC zastąpią popularne lampy RX i BRX, oferując jednocześnie więcej mocy, szybsze czasy przeładowania i...
5
0
Manfrotto Chicago - nowa linia kevlarowych plecaków dla wymagających
Manfrotto Chicago - nowa linia kevlarowych plecaków dla wymagających
Plecaki Manfrotto Chicago mają spełnić najbardziej wygórowane oczekiwania w zakresie funkcjonalności, jakości materiału oraz możliwości dostosowania do indywidualnych preferencji.
1
0
Powiązane artykuły