Saramonic Roadiegrapher - wszystko, co potrzebne do wygodnego filmowania w jednym zestawie

Autor: Maciej Luśtyk

11 Luty 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Rosnąca liczba osób zajmujących się tworzeniem materiałów wideo sprawia, że coraz cześciej widzimy gotowe rozwiązania, pozwalające z miejsca rozpocząć przygodę z wideo. Tym razem otrzymujemy jednak niedrogie zestawy nakierowane na amatorów i youtuberów.

Dziś tworzenie filmów jest prostsze niż kiedykolwiek. Zalew materiałów wideo wymaga jednak od nas, by ich jakość była jak najlepsza. A w tym celu, oprócz aparatu czy smartfona potrzebny będzie jeszcze szereg akcesoriów. I właśnie to mają do zaoferowania zestawy Saramonic Roadiegrapher, będące efektem współpracy firm Benro i Saramonic.

Zestawy oferowane są w trzech wariantach: Basic, Pro i Ultimate, które różnią się oczywiście zawartością. I choć dopiero najdroższy z nich wydaje się oferować większość z rzeczy o których mógłby pomarzyć amator, to i podstawowy zestaw prezentuje się ciekawie i może być atrakcyjną opcją dla osób z mocno ograniczonym budżetem.

Coś dla każdego

W zestawie Roadiegrapher Basic znajdziemy mikrofon Saramonic Vmic Shotgun, miniaturowy statyw Benro, uchwyt na smartfona i kabel TRS, do wypuszczenia sygnału audio na wejście słuchawkowe smartfona (niestety nie ma tu opcji podłączenia do złącza USB-C, lub Lightning). Wszystko to razem z plecakiem Benro Tourist 200.

Zestaw Pro, zamiast małego trójnoga ma do zaoferowania statyw z serii Benro Slim, natomiast w przypadku zestawu Ultimate otrzymujemy dodatkowo mikrofon krawatowy Saramonic SmartMic oraz smartfonowy gimbal Benro ze statywem.

Cena i dostępność

Jak widać zestawy Saramonic Roadiegrapher to pozycja nakierowana na początkujących i właśnie dla nich może okazać się najbardziej atrakcyjna. Zwłaszcza, jeśli weźmiemy stosunkowo niewygórowaną ceną. Za wersję Basic zapłacimy raptem 199 dolarów (około 775 zł). W przypadku wariantów Pro i Ultimate będzie to kolejno 240 i 399 dolarów (około 940 i 1560 zł).

Na razie nie wiemy czy zestawy trafią także na polski rynek.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem saramonicusa.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell KabrioLED - rewolucyjna czołówka dla kierowców
Newell KabrioLED - rewolucyjna czołówka dla kierowców
KabrioLED™ to rewolucyjna lampka czołówka stworzona specjalnie dla kierowców kabrioletów. Wyposażona w zaawansowany system czujników, inteligentnie synchronizuje się...
3
Xencelabs Pen Display 24 Studio - imponująca alternatywa dla tabletów Wacom Cintiq Pro
Xencelabs Pen Display 24 Studio - imponująca alternatywa dla tabletów Wacom Cintiq Pro
Założona w 2019 roku firma Xencelabs prezentuje swój pierwszy tablet graficzny z ekranem. Pen Display 24 Studio to profesjonalny kombajn, który zapowiada się na...
7
Zhiyun Molus G60 i X100 - superkompaktowe lampy LED o dużej mocy
Zhiyun Molus G60 i X100 - superkompaktowe lampy LED o dużej mocy
Chiński producent rozwija ofertę oświetlenia o nowe, kompaktowe lampy LED, które mimo niewielkich rozmiarów oferują imponującą moc i możliwość stosowania akcesoriów z...
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)