Saramonic Blink500 - bezprzewodowy mikrofon do smartfonów i aparatów

Autor: Maciej Luśtyk

31 Styczeń 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Używasz smartfonów do fimowania? Saramonic Blink500 to bezprzewodowy mikrofon, który pozwoli zwiększyć jakość nagrywanych materiałów.

Dziś nie ma już przeszkód by telefon z powodzeniem wykorzystywać do filmowania. Większość z nich oferuje jakość wystarczającą na potrzeby internetowych publikacji. Nadal problemem pozostaje jednak rejestracja dźwięku.

Na rynku mamy co prawda pewien wybór mikrofonów kierunkowych współpracujących ze smartfonami, nadal jednak problematyczne okazuje się rejestrowanie wypowiedzi osób występujących przez kamerą. Możemy albo skorzystać ze średnio wygodnych mikrofonów krawatowych na kablu, lub zainwestować w tradycyjny system bezprzewodowy, stosowany przy większych produkcjach i adapter. Cały zestaw będzie jednak wtedy duży i kłopotliwy w użyciu. Ciekawą alternatywę wprowadza firma Saramonic.

Mały, lekki i wygodny. System Saramonic Blink500 to doskonała propozycja dla wszystkich, którym zależy na mobilności

Saramonic Blink500 to system kompaktowych, bezprzewodowych mikrofonów krawatowych, które mogą współpracować tak z aparatami, jak i ze smartfonami. Do wyboru mamy trzy wersje zestawów, zawierające odbiornik ze złączem Jack 3,5 mm, Lighting, lub USB-C. Dzięki temu bez problemu system wykorzystamy do filmowania zarówno smartfonami Apple, jak i Android, a także wykorzystamy mikrofon w bardziej złożonych produkcjach.

Zasięg nadajnika to ok. 50 metrów w terenie otwartym. Co ważne, podobnie jak w przypadku systemu Rode Wireless GO, oprócz możliwości wysyłania sygnału z mikrofonu krawatowego, sam nadajnik też pełni rolę mikrofonu, dlatego jeśli nie zależy nam na specjalnej dyskrecji, możemy po prostu przypiąć go do koszuli i znacznie ograniczyć liczbę kabli.

Ładowanie nadajnika odbywa się przy pomocy kabla USB-A/USB-C do dowolnego źródła zasilania, takiego jak laptop, komputer czy tradycyjna ładowarka. Odbiornik zostaje zasilany bezpośrednio z urządzenia, ponieważ nie jest wyposażony w wbudowaną baterię. W pełni naładowana bateria wystarcza na około 6-7 godzin pracy.

Cena i dostępność

W przypadku odbiorników smartfonowych, system Blink500 kupimy w zestawach zawierających jeden lub dwa nadajniki (każdy z nich z dodatkowym mikrofonem krawatowym na kablu) w cenach 859 zł i 1075 zł.

Wersję z odbiornikiem do aparatów (wyjście 3,5 mm) kupimy z kolei już za około 600 zł.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem saramonic.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)