Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Saramonic Blink500 - bezprzewodowy mikrofon do smartfonów i aparatów

0

Autor: Maciej Luśtyk

31 Styczeń 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Używasz smartfonów do fimowania? Saramonic Blink500 to bezprzewodowy mikrofon, który pozwoli zwiększyć jakość nagrywanych materiałów.

Dziś nie ma już przeszkód by telefon z powodzeniem wykorzystywać do filmowania. Większość z nich oferuje jakość wystarczającą na potrzeby internetowych publikacji. Nadal problemem pozostaje jednak rejestracja dźwięku.

Na rynku mamy co prawda pewien wybór mikrofonów kierunkowych współpracujących ze smartfonami, nadal jednak problematyczne okazuje się rejestrowanie wypowiedzi osób występujących przez kamerą. Możemy albo skorzystać ze średnio wygodnych mikrofonów krawatowych na kablu, lub zainwestować w tradycyjny system bezprzewodowy, stosowany przy większych produkcjach i adapter. Cały zestaw będzie jednak wtedy duży i kłopotliwy w użyciu. Ciekawą alternatywę wprowadza firma Saramonic.

Mały, lekki i wygodny. System Saramonic Blink500 to doskonała propozycja dla wszystkich, którym zależy na mobilności

Saramonic Blink500 to system kompaktowych, bezprzewodowych mikrofonów krawatowych, które mogą współpracować tak z aparatami, jak i ze smartfonami. Do wyboru mamy trzy wersje zestawów, zawierające odbiornik ze złączem Jack 3,5 mm, Lighting, lub USB-C. Dzięki temu bez problemu system wykorzystamy do filmowania zarówno smartfonami Apple, jak i Android, a także wykorzystamy mikrofon w bardziej złożonych produkcjach.

Zasięg nadajnika to ok. 50 metrów w terenie otwartym. Co ważne, podobnie jak w przypadku systemu Rode Wireless GO, oprócz możliwości wysyłania sygnału z mikrofonu krawatowego, sam nadajnik też pełni rolę mikrofonu, dlatego jeśli nie zależy nam na specjalnej dyskrecji, możemy po prostu przypiąć go do koszuli i znacznie ograniczyć liczbę kabli.

Ładowanie nadajnika odbywa się przy pomocy kabla USB-A/USB-C do dowolnego źródła zasilania, takiego jak laptop, komputer czy tradycyjna ładowarka. Odbiornik zostaje zasilany bezpośrednio z urządzenia, ponieważ nie jest wyposażony w wbudowaną baterię. W pełni naładowana bateria wystarcza na około 6-7 godzin pracy.

Cena i dostępność

W przypadku odbiorników smartfonowych, system Blink500 kupimy w zestawach zawierających jeden lub dwa nadajniki (każdy z nich z dodatkowym mikrofonem krawatowym na kablu) w cenach 859 zł i 1075 zł.

Wersję z odbiornikiem do aparatów (wyjście 3,5 mm) kupimy z kolei już za około 600 zł.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem saramonic.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox UL150 - bezgłośna lampa o dużej mocy wchodzi na rynek
Godox UL150 - bezgłośna lampa o dużej mocy wchodzi na rynek
Cisza na planie! Godox wprowadza na polski rynek bezgłośną lampę światła ciągłego LED UL150 o mocy 150 W.
3
0
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Na rynku pojawił się nowy mikrofon krawatowy Newell S6M. Jest dyskretny, z funkcją odsłuchu i z możliwością zasilania podczas nagrywania filmów lub tworzenia relacji na Instagram.
1
0
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)