Godox Virso S - pierwszy zewnętrzny system mikrofonów kompatybilny z cyfrową stopką Sony

Autor: Maciej Luśtyk

14 Czerwiec 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Bezprzewodowe mikrofony, które łączą się ze stopką Multi Interface już od dłuższego czasu ma w swojej ofercie Sony. Teraz jednak po raz pierwszy pojawiają się w ofercie marki Godox. Modele Virso i Virso S to jeszcze wygodniejsza odsłona kompaktowych mikroportów.

Kompaktowe systemem bezprzewodowe wzięły w ostatnich latach szturmem rynek amatorskich produkcji wideo, a ich nowe odsłony pojawiają się jak przysłowiowe grzyby na deszczu. Czy przy tak nasyconym rynku jest jeszcze miejsce na innowację? Za taką może być uważane jeszcze większe uproszczenie konstrukcji, np. poprzez możliwość pozbycia się kabli łączących odbiornik z aparatem.

Mikrofon prawdziwie bezprzewodowy

Do tej pory natywne rozwiązania tego typu oferowało jedynie Sony i Canon. Wygląda jednak na to, że segment ten otwiera się na inne marki. Godox Virso S to pierwszy mikrofon zewnętrznego producenta, który łączy się ze stopką Multi Interface aparatów Sony, pozwalając na stabilniejszą, w pełni cyfrową transmisję dźwięku do aparatu.

Godox Virso S to nie tylko większą swobodą pracy podczas rejestracji wideo, ale także kilka nowych funkcji, dzięki którym będzie to ciekawy następca systemów Godox MoveLink. Otrzymuje więc standardowe już opcje rozdzielania nagrań z obydwu nadajników na dwa kanały stereo, rejestrację cichszej ścieżki „awaryjnej” czy możliwość regulacji wzmocnienia, ale też inteligentne funkcje odszumiania, przycisk do szybkiego wyciszania oraz możliwość wewnętrznej rejestracji na kartę microSD umieszczoną w odbiorniku.

Mikrofony ładujemy przez USB-C, a w pełni naładowane pozwolą na około 13 godzin ciągłej pracy. Ciekawie prezentuje się także maksymalny zasięg, który wynosi ok. 200 metrów. Oryginalną nowością jest także opcja rejestracji dodatkowej, trzeciej ścieżki, za pośrednictwem mikrofonu wbudowanego w odbiornik. Może to być przydatne w przypadku realizacji wywiadów, gdy zadajemy pytania stojąc za kamerą.

Całość zamykana w futerale pełniącym również funkcję ładowarki i dostępną w naprawdę przystępnej cenie.

Cena i dostępność

Cena systemu Godox Virso S startuje z pułapu 209 dolarów (około 860 zł) za zestaw z jednym nadajnikiem i dociera do poziomu 299 dolarów (około 1230 zł) w przypadku setu z dwoma mikrofonami.

Na rynku pojawia się także standardowa odsłona systemu - Godox Virso - która tak, jak poprzednie generacje mikrofonów producenta do połączenia z aparatem będzie wykorzystywać kabel miniJack 3,5 mm i która będzie kompatybilna z dowolnymi urządzeniami. Będzie to też wariant odpowiednio tańszy: 179 dolarów (około 730 zł) za zestaw z jednym nadajnikiem i 249 dolarów (1023 zł) za zestaw z dwoma nadajnikami.

Dokładnych polskich cen ani daty premiery jeszcze nie znamy. Więcej informacji znajdziecie na stronie godox.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Harman Phoenix 200 - zupełnie nowy film kolorowy wchodzi na rynek
Harman Phoenix 200 - zupełnie nowy film kolorowy wchodzi na rynek
Harman, producent jednych z najlepszych filmów czarno-białych, prezentuje swój pierwszy materiał kolorowy. Film Phoenix 200 charakteryzuje się dużym kontrastem, mocno nasyconymi...
6
Lensgo Smoke B - wydajny generator dymu w mobilnej odsłonie
Lensgo Smoke B - wydajny generator dymu w mobilnej odsłonie
To bezprzewodowa wytwornica dymu oferująca imponującą wydajność. Lensgo Smoke B z powodzeniem sprawdzi się wśród osób robiących zdjęcia, nagrywających filmy lub koordynujących występy sceniczne...
16
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox rozbudowuje katalog stylizowanych lamp błyskowych o nowych model Lux Cadet. Nowy flash oferuje oryginalną budowę i specyfikację skrojoną na potrzeby hobbystów.
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)