Godox SL150R i SL300R - nowe kreatywne głowice LED RGBW w dobrej cenie

Autor: Maciej Luśtyk

8 Grudzień 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Godox prezentuje nowe lampy światła ciągłego o zastosowań foto i wideo. Modele SL150R i SL300R oferują rozbudowaną funkcjonalność i dobrą moc w przystępnej cenie.

Jeśli szukaliście wszechstronnych przystępnych cenowo głowic oświetleniowych, które miałyby posłużyć jednocześnie do filmu, jak i fotografii, wiecie, że jest to zadanie dużo trudniejsze niż może się wydawać, obserwując zatrzęsienie lamp LED na rynku. Z odsieczą nadchodzi Godox, którego nowe głowice SL150R i SL300R pretendują do miana jednych z najbardziej praktycznych, a zarazem najtańszych rozwiązań o takich możliwościach na rynku.

Kolorowe światło i wygoda pracy w kompaktowej obudowie

Lampy Godox SL150R i SL300R charakteryzują się mocą 165 i 310 W, oferując maksymalne natężenie światła na poziomie kolejno 26 200 oraz 43 400 luksów (z zamocowanym reflektorem) i pozwalają na regulację temperatury barwowej w szerokim zakresie 2500-10000K. Do tego umożliwiają na mocowanie akcesoriów w standardzie Bowens i umożliwiają zdalne sterowanie z poziomu pilota, aplikacji Bluetooth czy konsoli DMX.

Co chyba jednak najważniejsze, nowe modele Godoxa są jednymi z niewielu w tym pułapie cenowym, które oferują tryb RGBW, pozwalając na świecenie dowolną barwą światła i kreatywną pracę z kolorem na planie. Oprócz tego otrzymujemy standardowe tryby CCT, HSI oraz tryb GEL imitujący zastosowanie tradycyjnych filtrów żelowych. To w zasadzie wszystko, czego twórcy zdjęć i filmów mogą potrzebować do szczęścia.

Na pokładzie nie zabrakło także trybu efektów specjalnych FX, symulujących np. światło ogniska czy kineskopu telewizora. W końcu, lampy te oferują także funkcję cichej pracy, w ramach której zostanie wyłączony akumulator, tak, by skutecznie nagrywać vlogi czy wywiady bez żadnych zakłóceń. Lampy są tez stosunkowo kompaktowe (31 x 20 x 34 cm i 29 x 20 x 28 cm).

Cena i dostępność

Lampy Godox SL150R i SL300R  będzie można nabyć w oficjalnym sklepie producenta w cenie 1995 zł (model SL150R) i 2995 zł (model SL300R).

Więcej informacji znajdziecie na stronie godox.pl.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Nowe kable w ofercie TetherTools - łamane końcówki i bardziej stabilny sygnał
Nowe kable w ofercie TetherTools - łamane końcówki i bardziej stabilny sygnał
Na polski rynek trafiają nowe kable marki TetherTools. Ofertę po raz pierwszy wzbogacają modele z dwoma łamanymi końcówkami, a także 9-metrowy kabel USB-C z podwójnym wzmacniaczem...
5
Quadralite SVL 800S - kompaktowy LED ze snootem
Quadralite SVL 800S - kompaktowy LED ze snootem
Next77, polski dystrybutor marki Quadralite, ogłasza wprowadzenie nowej lampy LED - Quadralite SVL-800S. To pierwsza lampa LED ze zintegrowanym snootem optycznym, która wzbogaca serię...
6
Lampy Quadralite SVL 20% taniej do końca czerwca
Lampy Quadralite SVL 20% taniej do końca czerwca
Quadralite startuje z kolejną promocją na oświetlenie LED. Kompaktowe lampy z serii SVL przez cały najbliższy miesiąc kupicie z 20-procentowym rabatem.
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)