Godox SL150R i SL300R - nowe kreatywne głowice LED RGBW w dobrej cenie

Autor: Maciej Luśtyk

8 Grudzień 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Godox prezentuje nowe lampy światła ciągłego o zastosowań foto i wideo. Modele SL150R i SL300R oferują rozbudowaną funkcjonalność i dobrą moc w przystępnej cenie.

Jeśli szukaliście wszechstronnych przystępnych cenowo głowic oświetleniowych, które miałyby posłużyć jednocześnie do filmu, jak i fotografii, wiecie, że jest to zadanie dużo trudniejsze niż może się wydawać, obserwując zatrzęsienie lamp LED na rynku. Z odsieczą nadchodzi Godox, którego nowe głowice SL150R i SL300R pretendują do miana jednych z najbardziej praktycznych, a zarazem najtańszych rozwiązań o takich możliwościach na rynku.

Kolorowe światło i wygoda pracy w kompaktowej obudowie

Lampy Godox SL150R i SL300R charakteryzują się mocą 165 i 310 W, oferując maksymalne natężenie światła na poziomie kolejno 26 200 oraz 43 400 luksów (z zamocowanym reflektorem) i pozwalają na regulację temperatury barwowej w szerokim zakresie 2500-10000K. Do tego umożliwiają na mocowanie akcesoriów w standardzie Bowens i umożliwiają zdalne sterowanie z poziomu pilota, aplikacji Bluetooth czy konsoli DMX.

Co chyba jednak najważniejsze, nowe modele Godoxa są jednymi z niewielu w tym pułapie cenowym, które oferują tryb RGBW, pozwalając na świecenie dowolną barwą światła i kreatywną pracę z kolorem na planie. Oprócz tego otrzymujemy standardowe tryby CCT, HSI oraz tryb GEL imitujący zastosowanie tradycyjnych filtrów żelowych. To w zasadzie wszystko, czego twórcy zdjęć i filmów mogą potrzebować do szczęścia.

Na pokładzie nie zabrakło także trybu efektów specjalnych FX, symulujących np. światło ogniska czy kineskopu telewizora. W końcu, lampy te oferują także funkcję cichej pracy, w ramach której zostanie wyłączony akumulator, tak, by skutecznie nagrywać vlogi czy wywiady bez żadnych zakłóceń. Lampy są tez stosunkowo kompaktowe (31 x 20 x 34 cm i 29 x 20 x 28 cm).

Cena i dostępność

Lampy Godox SL150R i SL300R  będzie można nabyć w oficjalnym sklepie producenta w cenie 1995 zł (model SL150R) i 2995 zł (model SL300R).

Więcej informacji znajdziecie na stronie godox.pl.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Film Ferrania P33 - nowy czarno-biały film na bazie powojennej formuły
Film Ferrania P33 - nowy czarno-biały film na bazie powojennej formuły
Film Ferrania przywraca na rynek kolejny klasyczny materiał światłoczuły. Tym razem to film P33 - unowocześniony negatyw bazujący na formule z I połowy XX wieku.
1
Dzień otwarty z marką Quadralite w sklepie Fotoforma
Dzień otwarty z marką Quadralite w sklepie Fotoforma
Next77, wyłączny dystrybutor marki Quadralite zaprasza do wzięcia udziału w wydarzeniu, które odbędzie się w Warszawie 29 lutego w sklepie Fotoforma!
6
Na rynek wchodzą saszetki na ramię Wandrd X1
Na rynek wchodzą saszetki na ramię Wandrd X1
Seria "crossbody" od producenta toreb i plecaków dla fotografów to nowoczesne rozwiązanie dla tych, którzy szukają mobilnego centrum organizacji rzeczy osobistych. Saszetki Wandrd X1 to...
12
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)