Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro

Autor: Maciej Luśtyk

30 Listopad 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Godox rozbudowuje katalog stylizowanych lamp błyskowych o nowych model Lux Cadet. Nowy flash oferuje oryginalną budowę i specyfikację skrojoną na potrzeby hobbystów.

Moda na analoga i aparaty nawiązujące bryłą do klasycznych konstrukcji nie ustępuje. Nic dziwnego, że producenci wychodzą naprzeciw z ofertą stylizowanych akcesoriów, które dobrze będą komponować się z takim wzornictwem. Jednym z ciekawszych przykładów takiego działania są zeszłoroczne lampy Godox Lux Junior i Senior, które w przystępnej cenie oferowały oryginalny design i praktyczne możliwości. Teraz dołącza do nich nowy model Godox Lux Cadet.

Klasyczny design, współczesna konstrukcja

Lux Cadet znajduje miejsce w ofercie pomiędzy wspomnianymi modelami Junior i Senior. Lampa cechuje się liczbą przewodnią GN10 przy ISO 100, 8-stopniową regulację mocy, temperaturą barwową 6200K i czasem przeładowania na poziomie 2,5 sekund. W pełni naładowany wbudowany akumulator pozwoli zaś na wykonanie około 620 błysków z pełną mocą. Wszystko to dopełnione oryginalną konstrukcją rozkładanego reflektora, który otwieramy za pomocą specjalnego suwaka oraz wygodną tabelką, pozwalającą nam odpowiednio dobrać moc błysku w przypadku fotografowania analogiem.

Z minusów wymienić należy brak możliwości pochylania i obracania głowicy czy brak trybu TTL, ale konstrukcja wynagradza nam to niską wagą (171 g), przystępnymi wymiarami i złączem do synchronizacji starszych aparatów. Warto też nadmienić, ze baterię możemy tu wygodnie ładować przez złącze USB-C.

Cena i dostępność

Lampa Godox Lux Cadet debiutuje w cenie 94 dolarów, czyli ok. 380 zł. Na razie nie wiemy kiedy i w jakiej cenie pojawi się na polskim rynku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie godox.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Film Ferrania P33 - nowy czarno-biały film na bazie powojennej formuły
Film Ferrania P33 - nowy czarno-biały film na bazie powojennej formuły
Film Ferrania przywraca na rynek kolejny klasyczny materiał światłoczuły. Tym razem to film P33 - unowocześniony negatyw bazujący na formule z I połowy XX wieku.
1
Dzień otwarty z marką Quadralite w sklepie Fotoforma
Dzień otwarty z marką Quadralite w sklepie Fotoforma
Next77, wyłączny dystrybutor marki Quadralite zaprasza do wzięcia udziału w wydarzeniu, które odbędzie się w Warszawie 29 lutego w sklepie Fotoforma!
6
Na rynek wchodzą saszetki na ramię Wandrd X1
Na rynek wchodzą saszetki na ramię Wandrd X1
Seria "crossbody" od producenta toreb i plecaków dla fotografów to nowoczesne rozwiązanie dla tych, którzy szukają mobilnego centrum organizacji rzeczy osobistych. Saszetki Wandrd X1 to...
12
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)