Godox Lux Senior - błysk w stylu vintage

Autor: Krzysztof Mularczyk

18 Lipiec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Nowa lampa Godox to prawdziwy powrót do przeszłości. Z rozkładaną czaszą i palnikiem w centrum pozwoli fotografować z błyskiem jak za dawnych lat…

To już druga lampa błyskowa w stylizacji retro w ofercie tego producenta. O ile jednak Godox Lux Junior, poza wykończeniem nie odbiegała specjalnie od współczesnych konstrukcji tego typu, o tyle najnowszy model Lux Senior, to już prawdziwa perełka stylu vintage.

Połączenie stylu vintage z nowoczesną technologią

Projektanci zainspirowali się rozwiązaniami wprowadzanymi do lamp błyskowych, gdzieś od lat 50. Mamy więc do czynienia ze składaną konstrukcją, którą montuje się tradycyjnie na sankach aparatu. Po jej otwarciu rozsuwamy odbłyśnik w kształcie parabolicznej czaszy oraz wysuwamy palnik, który znajduje się w jej centrum.

Całość wraz z pokrętłami i wykończeniem wiernie przypomina więc dawne analogowe czasy, ale jednocześnie mamy do czynienia ze współczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Lampa charakteryzuje się liczbą przewodnią o wartości 46. Zasilana jest wbudowanym akumulatorem o pojemności 1700 mAh, który ma wystarczyć na około 150 błysków z pełną mocą. Czas przeładowania to maksymalnie 3 s.

Oferuje tryb Auto oraz ręczne sterowanie - moc błysku można regulować w zakresie 1/1-1/64 lub ustawiać odległość do tematu oraz przysłonę. Ogniskowa błysku ustawiona jest na 28 mm. Lux Senior waży 227g, jest więc lekką konstrukcją.

Godox Lux Senior - cena i dostępność

Nowa lampa błyskowa Godox Lux Senior ma być dostępna w sprzedaży we wrześniu. Cena ma wynosić 119 dolarów, czyli poniżej 600 zł.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)