Nowa seria systemów mikrofonowych Blink100 w ofercie marki Saramonic

Autor: Redakcja Fotopolis

30 Wrzesień 2022
Artykuł na: 4-5 minut

Saramonic Blink100 to nowy system bezprzewodowej transmisji dźwięku dla twórców wideo. Bazuje na małych mikroportach i jest dostępny w wersjach do aparatów i kamer oraz smartfonów

System Blink100 firmy Saramonic opiera się na małych nadajnikach i odbiornikach, które świetnie wpisują się w charakter pracy vlogerów, dziennikarzy, twórców video oraz filmowców pracujących na ślubach i konferencjach. Producent zadbał o różne wersje odbiorników i sprzedaje je w zestawach z jednym lub dwoma nadajnikami TX.

Nadajniki w systemie Blink100

Wszystkie zestawy bazują na tych samych nadajnikach TX o zasięgu 50 m. W pełni naładowany nadajnik Blink100 TX może zapewnić nawet do 10 godzin nieprzerwanej pracy. Dzięki temu bez pośpiechu, w ciągu jednego dnia nagrasz kilka odcinków swojego programu na YouTube, nakręcisz całonocne wesele, a także zrealizujesz długi wywiad lub reportaż. Zarówno nadajnik jak i odbiornik ładowane są poprzez złącze USB-C.

Przyciski "+" oraz "-", które znajdziesz na obudowie nadajnika Blink100 TX, pozwalają regulować wzmocnienie sygnału ("gain"). Ich jednoczesne wciśnięcie umożliwia też włączenie lub wyłączenie specjalnego trybu redukcji szumów otoczenia. W zestawie z mikroportami nie zabrakło również wysokiej klasy osłony typu "deadcat". Pozwoli ona zredukować niepożądane odgłosy wywołane przez wiatr podczas nagrywania na otwartej przestrzeni.

Nadajnik Blink100 TX wyposażono w specjalny klips, który umożliwi wygodne przypięcie urządzenia do koszuli, bluzy lub klapy marynarki. Zastosowanie takiego rozwiązania daje pewność, że mikroport pozostanie na swoim miejscu.

Saramonic Blink100 B1 (RX + TX) lub B2 (RX + TX + TX)

Zestawy B1 i B2 z odbiornikami RX z łatwością podłączysz do aparatów, kamer, rejestratorów dźwięku i innych urządzeń wyposażonych w gniazdo mini Jack 3,5 mm. Blink100 B1 (RX + TX) to zestaw z odbiornikiem i jednym nadajnikiem, natomiast B2 (RX + TX + TX) z odbiornikiem i dwoma nadajnikami - w sam raz do do wywiadów 1 na 1.

Saramonic Blink100 B3 (RXDI + TX) lub B4 (RXDI + TX + TX)

Warianty zestawów B3 i B4 opierają się na odbiornikach RXDI ze złączem Lightning do urządzeń marki Apple. Wykorzystany w odbiorniku wtyk Lightning bez trudu podłączysz do swojego iPhona lub iPada, nawet jeśli urządzenie znajduje się w pancernym etui.

Saramonic Blink100 B5 (RXUC + TX) lub Blink100 B6 (RXUC + TX+ TX)

Zestawy B5 i B6 są oparte na odbiornikach RXUC i powstały specjalnie z myślą o użytkownikach smartfonów, tabletów i komputerów.. Są znakomitym wyborem dla osób, które chcą nagrywać dźwięk na urządzeniach oferujących popularny port USB-C. W zestwie B5 znajduje się jeden nadajnik, a w zestawie B6 dwa.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony ECM-W3, ECM-W3S i ECM-S1 - nowe mikrofony bezprzewodowe do vlogów i streamów
Sony ECM-W3, ECM-W3S i ECM-S1 - nowe mikrofony bezprzewodowe do vlogów i streamów
Sony prezentuje nowe modele kompaktowych, bezprzewodowych mikrofonów dla twórców wideo. Nowe modele obiecują wysoką jakość, wygodę pracy i współpracują z cyfrową stopką aparatów...
7
Microsoft Surface Laptop Studio 2 - dwukrotnie bardziej wydajny od Macbooka Pro M2 Max?
Microsoft Surface Laptop Studio 2 - dwukrotnie bardziej wydajny od Macbooka Pro M2 Max?
Microsoft prezentuje swój najnowszy flagowy laptop. Wyposażony w najnowsze, bazujące na hybrydowej architekturze procesory Intela 13. generacji, grafikę Nvidia i do 64 GB pamięci RAM...
9
Nowości Sandisk Professional - dysk G-Drive Project, stacja G-Raid Mirror i karty CFexpress Pro-Cinema
Nowości Sandisk Professional - dysk G-Drive Project, stacja G-Raid Mirror i karty CFexpress...
Western Digital zaprezentowało nowości z oferty SanDisk i SanDisk Professional - dwa dyski biurkowe dla wymagających oraz karta pamięci dedykowana profesjonalnym produkcjom wideo.
4
Powiązane artykuły