7Artisans 50 mm f/1.4 Tilt-Shift - supertani obiektyw z regulacją osi

Autor: Maciej Luśtyk

18 Kwiecień 2024
Artykuł na: 2-3 minuty

Konstrukcje typu Tilt-Shift to domena wąskiej i kosztownej oferty kierowanej dla profesjonalistów. Chińczycy z 7Artisans chcą pokazać, że można inaczej i prezentują jasną stawkę z pełną korekcją osi za tysiąc złotych.

Obiektywy Tilt-Shift to rzadkość, nawet na dzisiejszym rozbuchanym rynku optyki. Ba, niektórzy producenci nigdy nawet nie wprowadzili ich do swojej oferty. Tymczasem w katalogu chińskiej marki 7Artisans debiutuje manualny model 50 mm f/1.4 Tilt-Shift, który pełną możliwość kontroli osi optycznych chce zaoferować każdemu zainteresowanemu, niezależnie od posiadanego budżetu.

Tilt-shift za tysiąc złotych. Czy to może być dobre?

Obiektyw zbudowany jest na bazie 7 soczewek w 6 grupach i 12-listkowej przysłony i pozwala na ostrzenie z minimalnej odległości 50 cm. Jak na konstrukcję tego typy jest też naprawdę mały (75 mm x 73 mm) i lekki (364 g). Prawdopodobnie nie można się tu spodziewać porażającej jakości optycznej, ale obiektyw ten ma być przede wszystkim tani, jasny i umożliwiać kreatywną zabawę z perspektywą i głębią ostrości. I wydaje się, że to właśnie oferuje.

Na chwile obecną nie do końca doprecyzowane jest jednie to czy jest to obiektyw pełnoklatkowy czy też APS-C. Nazwa produktu wskazuje na szkło przystosowane do aparatów z mniejszymi matrycami, ale film promocyjny i zdjęcia produktowe sugerują, że przynajmniej wersja do systemu Sony E jest przygotowana pod matrycę pełnoklatkowa.

Cena i dostępność

7Artisans 50 mm f/1.4 Tilt-Shift debiutuje w cenie 226 dolarów (ok. 900 zł) i jest dostępny do zamówienia z oficjalnego sklepu producenta. W przypadku zamówień z Chin należy jednak liczyć się z możliwością nałożenia dodatkowych opłat celnych. Na chwilę obecną dokładnej polskiej ceny jeszcze nie znamy.

Obiektyw dostępny jest w wersjach z mocowaniami Sony E, Fujifilm X i Mikro Cztery Trzecie.

Źródło: 7artisans.store

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
System L-mount wzbogaci się o nowy poręczny obiektyw. To lekki i cienki “naleśnik” S 26 mm f/8 bez autofokusa, który ma spełniać rolę dekielka do aparatu. Jest też zapowiedź nowego zooma.
1
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Zestaw Irix Cine Entry Set to zestaw 3 jasnych szkieł, idealnie skrojonych na potrzeby filmowca ślubnego! Do 31 maja dostępny z rabatem -15%!
4
Irix - jasne stałki taniej o 20%
Irix - jasne stałki taniej o 20%
Świętuj Międzynarodowy Dzień Światła z Irix. Do 20 maja obiektywy fotograficzne ze światłem f/1.4 kupisz z rabatem w wysokości 20%. 
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)