Godox AK-R21 - zamień lampę błyskową w projektor gobo

Autor: Redakcja Fotopolis

27 Grudzień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Godox prezentuje nowy modyfikator, który pozwoli wykorzystać posiadane lampy błyskowe w kreatywny nowy sposób. Dzięki niemu otrzymamy efekty jak w projektorów Gobo.

Informacja prasowa

Firma Next77, wyłączny dystrybutor produktów marki Godox w Polsce informuje o premierze nowego modyfikatora Godox, przeznaczonego do lamp błyskowych, czyli nakładki AK-R21.

Nieograniczona inwencja

Nakładka została zaprojektowana, aby przynieść nowe możliwości wszystkim twórcom szukającym inspiracji. Wraz z opcjonalnymi obiektywami i foliami, AK-R21 może dodać zdjęciom czegoś wyjątkowo, wykorzystując lampy błyskowe, które już posiadasz.

Kompatybilność

Nowe urządzenie Godox to idealne połączenie prostoty i szerokich możliwości. AK-R21 została zaprojektowana do pracy z dwoma rodzajami głowic błyskowych, dzięki dwóm dostępnym uchwytom montażowym. Zestaw jest kompatybilny między innymi z AD200Pro (okrągła głowica i głowica Fresnel), AD100Pro, LC30, ML30, V1 i prawie wszystkimi lampami reporterskimi innych marek.

Różne ogniskowe

AK-R1 dostarczana jest z gotowym do użycia zestawem, w skład którego wchodzi nakładka, dedykowany obiektyw 65 mm oraz zestaw folii kreatywnych. Obiektywy są starannie zaprojektowane, aby wyeliminować aberrację i zakłócenia. Cokolwiek wyświetlimy, uzyskamy wyraźne kształty i żywe obrazy. Oprócz dołączonego obiektywu 65 mm istnieją dwa opcjonalne obiektywy o ogniskowych 50 mm i 83 mm do wyboru.

Ostre lub rozmyte

Niezależnie od tego, czy preferujemy realistyczne, czy abstrakcyjne elementy w swojej fotografii, dzięki AKR-R21 przekręcając pokrętło, możemy uzyskać ostrzejszą lub bardziej rozmytą projekcję i uzyskać pożądany efekt.

Zestawy i dostępność

Cena i dostępność zestawów zostanie podana niebawem. Wiadomo, że w podstawowym zestawie oprócz samej nakładki projekcyjnej znajdziemy obiektyw 65 mm, uchwyt montażowy do okrągłych głowic, uchwyt na slajdy i worek transportowy.

Dostępne będą także akcesoria poszerzające możliwości zestawu, takie jak obiektywy, zestawy slajdów itp. Zestaw będzie można nabyć w oficjalnym sklepie Godox.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony PDT-FP1 - Portable Data Transmitter do szybkiego przesyłania zdjęć i filmów z aparatów i kamer Sony E
Sony PDT-FP1 - Portable Data Transmitter do szybkiego przesyłania zdjęć i filmów z aparatów i...
Sony wprowadza urządzenie, które może okazać się zbawieniem w pracy fotoreporterów, dziennikarzy wideo i fotografów sportowych. Nadajnik PDT-FP1 pozwoli łatwo selekcjonować i wysyłać...
5
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Vanguard zapowiedział „najbardziej stabilny w historii firmy” statyw dla filmowców - wyposażony w system szybkiego zwalniania aparatu, wygodną platformę poziomującą i udźwig do 25 kg. Premiera...
11
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Canon wprowadza nową, ulepszoną serię 3 wielkoformatowych drukarek ImagePROGRAF PRO. Nowe modele maja być wygodniejsze w obsłudze i oferować większą produktywność. Współpracują też z...
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)