Godox AK-R21 - zamień lampę błyskową w projektor gobo

Autor: Redakcja Fotopolis

27 Grudzień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Godox prezentuje nowy modyfikator, który pozwoli wykorzystać posiadane lampy błyskowe w kreatywny nowy sposób. Dzięki niemu otrzymamy efekty jak w projektorów Gobo.

Informacja prasowa

Firma Next77, wyłączny dystrybutor produktów marki Godox w Polsce informuje o premierze nowego modyfikatora Godox, przeznaczonego do lamp błyskowych, czyli nakładki AK-R21.

Nieograniczona inwencja

Nakładka została zaprojektowana, aby przynieść nowe możliwości wszystkim twórcom szukającym inspiracji. Wraz z opcjonalnymi obiektywami i foliami, AK-R21 może dodać zdjęciom czegoś wyjątkowo, wykorzystując lampy błyskowe, które już posiadasz.

Kompatybilność

Nowe urządzenie Godox to idealne połączenie prostoty i szerokich możliwości. AK-R21 została zaprojektowana do pracy z dwoma rodzajami głowic błyskowych, dzięki dwóm dostępnym uchwytom montażowym. Zestaw jest kompatybilny między innymi z AD200Pro (okrągła głowica i głowica Fresnel), AD100Pro, LC30, ML30, V1 i prawie wszystkimi lampami reporterskimi innych marek.

Różne ogniskowe

AK-R1 dostarczana jest z gotowym do użycia zestawem, w skład którego wchodzi nakładka, dedykowany obiektyw 65 mm oraz zestaw folii kreatywnych. Obiektywy są starannie zaprojektowane, aby wyeliminować aberrację i zakłócenia. Cokolwiek wyświetlimy, uzyskamy wyraźne kształty i żywe obrazy. Oprócz dołączonego obiektywu 65 mm istnieją dwa opcjonalne obiektywy o ogniskowych 50 mm i 83 mm do wyboru.

Ostre lub rozmyte

Niezależnie od tego, czy preferujemy realistyczne, czy abstrakcyjne elementy w swojej fotografii, dzięki AKR-R21 przekręcając pokrętło, możemy uzyskać ostrzejszą lub bardziej rozmytą projekcję i uzyskać pożądany efekt.

Zestawy i dostępność

Cena i dostępność zestawów zostanie podana niebawem. Wiadomo, że w podstawowym zestawie oprócz samej nakładki projekcyjnej znajdziemy obiektyw 65 mm, uchwyt montażowy do okrągłych głowic, uchwyt na slajdy i worek transportowy.

Dostępne będą także akcesoria poszerzające możliwości zestawu, takie jak obiektywy, zestawy slajdów itp. Zestaw będzie można nabyć w oficjalnym sklepie Godox.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox Pixel Tube TP2R, TP4R i TP8R - zaawansowane modułowe tuby świetlne ze sterowaniem DMX
Godox Pixel Tube TP2R, TP4R i TP8R - zaawansowane modułowe tuby świetlne ze sterowaniem DMX
Godox wprowadza na rynek nowe tuby świetlne do pracy na planach filmowych. Lampy z serii Pixel Tube oferują zaawansowane parametry, bezprzewodowe sterowanie,...
1
Hobolite - nowe kompaktowe lampy LED klasy premium. Łączą stylowy design z dobrymi parametrami
Hobolite - nowe kompaktowe lampy LED klasy premium. Łączą stylowy design z dobrymi parametrami
Na polskim rynku debiutuje nowa marka lamp światłą ciągłego. Według producent, misją Hobolite jest tworzenie oświetlenia tak funkcjonalnego, jak pięknego. W ofercie...
5
Newell - huby USB z czytnikami kart pamięci
Newell - huby USB z czytnikami kart pamięci
W ofercie marki Newell pojawiły się nowe huby USB do notebooków (i nie tylko), które oprócz dodatkowego zestawu złącz oferują także czytnik kart SD i microSD. Jest...
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)