Godox GM6S - superjasny monitor poglądowy z obsługą 3D LUT

Autor: Maciej Luśtyk

14 Listopad 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Na polskim rynku debiutuje zaawansowany monitor poglądowy marki Godox. Model GM6S oferuje maksymalną jasność 1200 nitów, przekątną 5,5”, rozdzielczość Full HD i pozwala na ładowanie profili 3D LUT.

Materiał partnera

To drugi monitor podglądowy w portfolio Godox. GM6S to nowszy, ulepszony model o wyjątkowej jasności 1200 nit, który zapewnia jeszcze więcej możliwości podczas nagrywania w plenerze przy mocnym słońcu. Jasny, przenośny, z dodatkową możliwością zasilania Type-C i mnóstwem funkcji pomocniczych, GM6S jest bez wątpienia świetnym wyborem do pracy w terenie, zarówno dla osób filmujących jak i fotografujących.

Prawdziwy kolor

Dzięki przestrzeni REC.709 gwarantującej wysoką wierność obrazu, GM6S nie przekłamuje kolorów, dzięki czemu mamy pewność, że obraz, który widzimy na ekranie odpowiada temu, który faktycznie zarejestrowaliśmy.

Obsługa 3D LUT

Do GM6S możesz importować pliki 3D LUT do GM6S przez kartę SD w ilości maksymalnie do 25. Oprócz konwersji Log do REC.709 zyskujemy więcej możliwości realizowania kreatywnego materiału filmowego.

Cisza na planie

GM6S jest całkowicie bezgłośny dzięki konstrukcji chłodzenia bez wykorzystania wentylatora. Przyczynia się to do nagrywania czystego dźwięku w sytuacjach wrażliwych hałas, takich jak wywiady, dialogi, vlogi.

Różne opcje zasilania

GM6S oferuje trzy tryby zasilania: z akumulatora typu NP-F, z sieci lub zasilanie poprzez złącze Type-C, dzięki czemu mamy wiele elastyczności i zapasowych źródeł energii. Korzystając z kabli sterujących aparatem (dostępne osobno), GM6S uzyskuje dostęp do funkcji sterowania aparatem/kamerą, aby jeszcze bardziej zwiększyć efektywność pracy.

Cena i dostępność

Monitor poglądowy Godox GM6S w zestawie, w którym znajdziemy także osłonę przeciwsłoneczną, uchwyt na stopkę, kabel HDMI do HDMI, kabel HDMI do Micro-HDMI, kabel HDMI do Mini-HDMI, wyceniono na 1795 zł.

Monitor można nabyć w oficjalnym, polskim sklepie Godox.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Film Ferrania P33 - nowy czarno-biały film na bazie powojennej formuły
Film Ferrania P33 - nowy czarno-biały film na bazie powojennej formuły
Film Ferrania przywraca na rynek kolejny klasyczny materiał światłoczuły. Tym razem to film P33 - unowocześniony negatyw bazujący na formule z I połowy XX wieku.
2
Dzień otwarty z marką Quadralite w sklepie Fotoforma
Dzień otwarty z marką Quadralite w sklepie Fotoforma
Next77, wyłączny dystrybutor marki Quadralite zaprasza do wzięcia udziału w wydarzeniu, które odbędzie się w Warszawie 29 lutego w sklepie Fotoforma!
6
Na rynek wchodzą saszetki na ramię Wandrd X1
Na rynek wchodzą saszetki na ramię Wandrd X1
Seria "crossbody" od producenta toreb i plecaków dla fotografów to nowoczesne rozwiązanie dla tych, którzy szukają mobilnego centrum organizacji rzeczy osobistych. Saszetki Wandrd X1 to...
12
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)