Godox ML-150II - uniwersalny i niedrogi ring flash do makro

Autor: Redakcja Fotopolis

6 Październik 2022
Artykuł na: 4-5 minut

Najnowsza lampa błyskowa Godoxa to pomysł na prosty i niedrogi ring flash do makrofotografii i fotografii produktowej. Lampa pasuje do większości obiektywów, oferuje 11-stopniową regulację mocy i kosztuje mniej niż 500 zł.

Informacja prasowa

Firma Next77, wyłączny dystrybutor produktów marki Godox w Polsce informuje o premierze nowej lampy pierścieniowej, która charakteryzuje się banalnie prostą obsługą i niewysoką ceną.

Więcej możliwości

W skutek umieszczenia palnika na obiektywie możemy uzyskać specjalny, bezcieniowy charakter oświetlenia, dzięki któremu obiekt będzie równomiernie oświetlony a wszystkie szczegóły dobrze widoczne. Jest to przydatny zabieg w fotografii produktowej, makrofotografii czy fotografii specjalistycznej. Ponadto okrągły kształt palnika tworzy wyjątkowe odbicie w oczach fotografowanych postaci, co jest ciekawym zabiegiem w sesjach portretowych.

Prosta obsługa

Nawet jeśli nie masz doświadczenia w używaniu specjalistycznych lamp błyskowych, z ML-150II możesz łatwo rozpocząć swoją makro przygodę bez konieczności długiego studiowania instrukcji obsługi czy poradników. Wygodne sterowanie i prosty montaż gwarantują gotowość do pracy niemal od razu po wyciągnięciu z pudełka. ML-150II ma regulowaną moc błysku w 11 stopniach, umożliwiając precyzyjne dostosowanie światła, w celu zbudowania atmosfery takiej, jakiej potrzebujesz w danej scenie. Lampa błyskowa została również wzbogacona o dyfuzor, który zmiękcza światło.

Więcej niż fotografia przyrodnicza

ML-150 II z pewnością znajdzie zastosowanie w uwiecznianiu owadów, kwiatów, ale będzie także cennym narzędziem w sesjach produktowych i portretowych. Warto też rozważyć jej zakup do celów fotografii technicznej, np. stomatologii. Nieważne czy potrzebujesz jej do pracy, czy realizacji pasji, ML-150II spełni swoje zadanie.

Kompatybilność

Dzięki szerokiej gamie pierścieni pośrednich dołączonych do zestawu, ML-150II pasuje do obiektywów o średnicy 49, 52, 55, 58, 62, 67, 72 i 77 mm. Jednostka kontrolna zakładana na gorącą stopkę jest kompatybilna z wieloma systemami aparatów dostępnych na rynku.

Godox ML-150II - najważniejsze cechy:

  • liczba przewodnia: 12,
  • temperatura barwowa: 5800 K (+/-200 K),
  • zasilanie: 4x baterie AA,
  • liczba błysków: 300-1000 zależnie od zastosowanych baterii,
  • czas trwania błysku: 1/200-1/5000 s,
  • wymiary: kontroler - 11,6 × 7,1 × 4,8 cm,
  • głowica - 13,2 × 13,2 × 3,2 cm,
  • waga: 0,42 kg.

Cena i dostępność

W zestawie, w którym oprócz lampy ML-150II, znajdziemy także zestaw adapterów, wyceniono na 455 zł. Lampę będzie można nabyć wkrótce w oficjalnym, polskim sklepie Godox.

Możemy także zdradzić, że lampa ML-150II będzie jedną z nagród w jesiennym makro konkursie z Godox! Więcej szczegółów wkrótce.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony ECM-W3, ECM-W3S i ECM-S1 - nowe mikrofony bezprzewodowe do vlogów i streamów
Sony ECM-W3, ECM-W3S i ECM-S1 - nowe mikrofony bezprzewodowe do vlogów i streamów
Sony prezentuje nowe modele kompaktowych, bezprzewodowych mikrofonów dla twórców wideo. Nowe modele obiecują wysoką jakość, wygodę pracy i współpracują z cyfrową stopką aparatów...
7
Microsoft Surface Laptop Studio 2 - dwukrotnie bardziej wydajny od Macbooka Pro M2 Max?
Microsoft Surface Laptop Studio 2 - dwukrotnie bardziej wydajny od Macbooka Pro M2 Max?
Microsoft prezentuje swój najnowszy flagowy laptop. Wyposażony w najnowsze, bazujące na hybrydowej architekturze procesory Intela 13. generacji, grafikę Nvidia i do 64 GB pamięci RAM...
9
Nowości Sandisk Professional - dysk G-Drive Project, stacja G-Raid Mirror i karty CFexpress Pro-Cinema
Nowości Sandisk Professional - dysk G-Drive Project, stacja G-Raid Mirror i karty CFexpress...
Western Digital zaprezentowało nowości z oferty SanDisk i SanDisk Professional - dwa dyski biurkowe dla wymagających oraz karta pamięci dedykowana profesjonalnym produkcjom wideo.
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)