Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Islandia z lotu ptaka na zdjęciach Jakuba Połomskiego

0

Autor: Michał Chrzanowski

17 Wrzesień 2015
Artykuł na: 17-22 minuty
Jak wyglądają piękne krajobrazy Islandii widziane z podniebnej perspektywy? Zobacz niepowtarzalne zdjęcia Jakuba Połomskiego wykonane dronem DJI Phantom 3 Advanced.

Zdjęcia wykorzystano za zgodą autora

Niejednokrotnie zastanawiano się jak wygląda świat widziany z loty ptaka. Teraz za sprawą nowych technologii, nie tylko możemy go ujrzeć, lecz także zatrzymać w postaci wspaniałych obrazów. Jednym z takich miejsc, które pięknem przyrody przyciąga wielu fotografów jest Islandia. “To wspaniały kraj, którego niektóre regiony są niepowtarzalne i wręcz abstrakcyjne - zwłaszcza z lotu ptaka.” - mówi nam autor zdjęć, Jakub Połomski.

Zdjęcia Islandii powstały w ciągu dwutygodniowej wyprawy, w której Połomski przemierzył blisko cztery tysiące kilometrów. Jak podkreśla, była to jego pierwsza podróż, w której zdecydował się na użycie drona. Model, który wybrał to DJI Phantom 3 Advanced.

Zobacz wszystkie zdjęcia (38)

Silny wiatr oraz zmienna pogoda sprawiają, że warunki pracy są momentami ekstremalne. Jednak fotografowanie za pomocą drona ukazuje świat z innej perspektywy. “Daje to nieograniczone możliwości kompozycji, ale trzeba jednocześnie pamiętać o stosunkowo krótkim czasie działania. W związku z tym każdy lot trzeba dobrze zaplanować.” - dodaje fotograf.

Z kolei na na pytanie czego mu brakuje we współczesnych dronach odpowiada. “Obecnie produkowane modele są naprawdę bardzo dopracowane i w gruncie rzeczy to bezpieczne urządzenia. Aczkolwiek gdybym miał coś dodać, umieściłbym w dronie coś w rodzaju klaksonu. Pozwoliłoby to odstraszyć podlatujące ptaki, co zwiększyłoby bezpieczeństwo zarówno ich, jak i samego drona. Choć w czasie mojej wyprawy udało mi się uniknąć zderzenia, to kilka razy było naprawdę blisko kraksy.”

Jakub Połomski specjalizuje się w fotografii krajobrazowej. Swoją przygodę z aparatem rozpoczął w 2005 roku. Zainspirowany obrazami z National Geographic zaczął podróżować i fotografować otaczający go świat. Efektem tych starań były liczne nagrody, między innymi ta otrzymana w szóstej edycji Wielkiego Konkursu National Geographic w kategorii „Pejzaż polski”.

Więcej zdjęć znajdziecie na stronie autora jakubpolomski.com lub na profilu Polomski Photographer.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
W związku z wprowadzeniem w Japonii obostrzeń związanych z pandemią, duża zmiana strategii i planów może czekać producentów sprzętu foto i wideo. Opóźnienia w dostawach również mogą wystąpić.
2
0
Produkty SmallRig w ofercie Focus Nordic Poland
Produkty SmallRig w ofercie Focus Nordic Poland
Klatki, uchwyty i oparcia naramienne dla operatorów i fotografów marki SmallRig trafiły do oferty jednego z największych dystrybutorów sprzętu foto i wideo, firmy Focus Nordic Poland
0
0
Canon pracuje nad szybką matrycą o dużej rozdzielczości w technologii warstwowej
Canon pracuje nad szybką matrycą o dużej rozdzielczości w technologii warstwowej
Canon często wskazywany jest jako ten, który pod względem technologii sensorów ciągle pozostaje w tyle za konkurencją. Wygląda jednak na to, że producent nie próżnuje...
1
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)