Islandia z lotu ptaka na zdjęciach Jakuba Połomskiego

Autor: Michał Chrzanowski

17 Wrzesień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Jak wyglądają piękne krajobrazy Islandii widziane z podniebnej perspektywy? Zobacz niepowtarzalne zdjęcia Jakuba Połomskiego wykonane dronem DJI Phantom 3 Advanced.

Zdjęcia wykorzystano za zgodą autora

Niejednokrotnie zastanawiano się jak wygląda świat widziany z loty ptaka. Teraz za sprawą nowych technologii, nie tylko możemy go ujrzeć, lecz także zatrzymać w postaci wspaniałych obrazów. Jednym z takich miejsc, które pięknem przyrody przyciąga wielu fotografów jest Islandia. “To wspaniały kraj, którego niektóre regiony są niepowtarzalne i wręcz abstrakcyjne - zwłaszcza z lotu ptaka.” - mówi nam autor zdjęć, Jakub Połomski.

Zdjęcia Islandii powstały w ciągu dwutygodniowej wyprawy, w której Połomski przemierzył blisko cztery tysiące kilometrów. Jak podkreśla, była to jego pierwsza podróż, w której zdecydował się na użycie drona. Model, który wybrał to DJI Phantom 3 Advanced.

Zobacz wszystkie zdjęcia (38)

Silny wiatr oraz zmienna pogoda sprawiają, że warunki pracy są momentami ekstremalne. Jednak fotografowanie za pomocą drona ukazuje świat z innej perspektywy. “Daje to nieograniczone możliwości kompozycji, ale trzeba jednocześnie pamiętać o stosunkowo krótkim czasie działania. W związku z tym każdy lot trzeba dobrze zaplanować.” - dodaje fotograf.

Z kolei na na pytanie czego mu brakuje we współczesnych dronach odpowiada. “Obecnie produkowane modele są naprawdę bardzo dopracowane i w gruncie rzeczy to bezpieczne urządzenia. Aczkolwiek gdybym miał coś dodać, umieściłbym w dronie coś w rodzaju klaksonu. Pozwoliłoby to odstraszyć podlatujące ptaki, co zwiększyłoby bezpieczeństwo zarówno ich, jak i samego drona. Choć w czasie mojej wyprawy udało mi się uniknąć zderzenia, to kilka razy było naprawdę blisko kraksy.”

Jakub Połomski specjalizuje się w fotografii krajobrazowej. Swoją przygodę z aparatem rozpoczął w 2005 roku. Zainspirowany obrazami z National Geographic zaczął podróżować i fotografować otaczający go świat. Efektem tych starań były liczne nagrody, między innymi ta otrzymana w szóstej edycji Wielkiego Konkursu National Geographic w kategorii „Pejzaż polski”.

Więcej zdjęć znajdziecie na stronie autora jakubpolomski.com lub na profilu Polomski Photographer.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Photographer - National Geographic rusza z serialem dokumentalnym poświęconym pracy fotografów
Photographer - National Geographic rusza z serialem dokumentalnym poświęconym pracy fotografów
Zastanawiacie się jak powstają zapierające dech w piersiach zdjęcia, które możemy oglądać na łamach National Geographic? W marcu na platformie Disney+ zadebiutuje nowy serial...
16
Apple tworzy AI do edycji obrazu przy pomocy komend. Czy nadchodzi koniec klikania?
Apple tworzy AI do edycji obrazu przy pomocy komend. Czy nadchodzi koniec klikania?
Mogłoby się wydawać, że aktualny sposób pracy z obrazem jest optymalny i nie zmieni się nigdy. Nowy projekt Apple i Uniwersytetu Kalifornijskiego to pomysł na interfejs nowego typu,...
27
Rynek aparatów w 2023 roku - uspokojenie trendów, stały wzrost i nowe przeszkody
Rynek aparatów w 2023 roku - uspokojenie trendów, stały wzrost i nowe przeszkody
Po mocnym odbiciu w 2022 roku, rynek aparatów fotograficznych kontynuuje pozytywny trend i się stabilizuje. To dobra prognoza na najbliższe lata, choć te mogą przynieść też masę...
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)