Islandia z lotu ptaka na zdjęciach Jakuba Połomskiego

Autor: Michał Chrzanowski

17 Wrzesień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Jak wyglądają piękne krajobrazy Islandii widziane z podniebnej perspektywy? Zobacz niepowtarzalne zdjęcia Jakuba Połomskiego wykonane dronem DJI Phantom 3 Advanced.

Zdjęcia wykorzystano za zgodą autora

Niejednokrotnie zastanawiano się jak wygląda świat widziany z loty ptaka. Teraz za sprawą nowych technologii, nie tylko możemy go ujrzeć, lecz także zatrzymać w postaci wspaniałych obrazów. Jednym z takich miejsc, które pięknem przyrody przyciąga wielu fotografów jest Islandia. “To wspaniały kraj, którego niektóre regiony są niepowtarzalne i wręcz abstrakcyjne - zwłaszcza z lotu ptaka.” - mówi nam autor zdjęć, Jakub Połomski.

Zdjęcia Islandii powstały w ciągu dwutygodniowej wyprawy, w której Połomski przemierzył blisko cztery tysiące kilometrów. Jak podkreśla, była to jego pierwsza podróż, w której zdecydował się na użycie drona. Model, który wybrał to DJI Phantom 3 Advanced.

Zobacz wszystkie zdjęcia (38)

Silny wiatr oraz zmienna pogoda sprawiają, że warunki pracy są momentami ekstremalne. Jednak fotografowanie za pomocą drona ukazuje świat z innej perspektywy. “Daje to nieograniczone możliwości kompozycji, ale trzeba jednocześnie pamiętać o stosunkowo krótkim czasie działania. W związku z tym każdy lot trzeba dobrze zaplanować.” - dodaje fotograf.

Z kolei na na pytanie czego mu brakuje we współczesnych dronach odpowiada. “Obecnie produkowane modele są naprawdę bardzo dopracowane i w gruncie rzeczy to bezpieczne urządzenia. Aczkolwiek gdybym miał coś dodać, umieściłbym w dronie coś w rodzaju klaksonu. Pozwoliłoby to odstraszyć podlatujące ptaki, co zwiększyłoby bezpieczeństwo zarówno ich, jak i samego drona. Choć w czasie mojej wyprawy udało mi się uniknąć zderzenia, to kilka razy było naprawdę blisko kraksy.”

Jakub Połomski specjalizuje się w fotografii krajobrazowej. Swoją przygodę z aparatem rozpoczął w 2005 roku. Zainspirowany obrazami z National Geographic zaczął podróżować i fotografować otaczający go świat. Efektem tych starań były liczne nagrody, między innymi ta otrzymana w szóstej edycji Wielkiego Konkursu National Geographic w kategorii „Pejzaż polski”.

Więcej zdjęć znajdziecie na stronie autora jakubpolomski.com lub na profilu Polomski Photographer.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Szybko poszło. Mango prezentuje kampanię modową stworzoną przez AI
Szybko poszło. Mango prezentuje kampanię modową stworzoną przez AI
Znana marka odzieżowa wystartowała z pierwszą kampanią modową stworzoną w całości przy użyciu generatorów grafiki AI. I takich sytuacji będzie coraz więcej.
16
Konkurs Magnum Photos i Polaroid - do wygrania aparat I-2, zapas filmów i opieka mentorska agencji
Konkurs Magnum Photos i Polaroid - do wygrania aparat I-2, zapas filmów i opieka mentorska agencji
Polaroid i Magnum Photos wystartowali ze wspólna kampanią, która chce podkreślić wagę opowiadania historii za pomocą fotografii. Towarzyszy jej otwarty konkurs ukierunkowany na...
7
Aparat niedostępny z powodu dużego zainteresowania? To tylko marketingowy spin
Aparat niedostępny z powodu dużego zainteresowania? To tylko marketingowy spin
W ostatnich latach producenci sprzętu fotograficznego coraz częściej informują o niedoborach poszczególnych produktów, rzekomo spowodowanych zbyt dużym zainteresowaniem. To tylko...
25
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)